Білети ДПА 2012. 9 клас. Правознавство (практичний курс) (усна форма)

Перелік білетів для проведення державної підсумкової атестації з правознавства (практичний курс) у 2011/2012 навчальному році в усній формі. 9 клас

Увага! У 2012 році Державна підсумкова атестація в основній школі проводиться у відповідності до Листа МОНмолодьспорту №1/9-61 від 27 січня 2012 року "Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році”.

Білет 1

1. Соціальні норми: поняття, види, призначення, приклади.

2. Приведіть приклади ситуацій, в яких особа звер­тається по юридичну допомогу до представників різних юридичних професій.

Білет 2

1. Правові норми як вид соціальних норм: поняття, основні ознаки, приклади. Галузі права: поняття, приклади.

2. Назвіть правоохоронні органи в нашій державі. Складіть пам’ятку (порадник) «Визначте права неповнолітніх осіб при затри­манні, арешті, допиті».

Білет 3

1. Правовідносини: поняття, основні ознаки, види, склад. Юридичні факти: поняття, види (дії та події), приклади.

2. Поясніть, як співвідносяться права і обов’язки батьків та дітей. Складіть правову ситуацію, учасниками якої є батьки і діти. Сформулюйте до ситуації запитання та дайте відповідь на нього.

     

Білет 4

1. Закони і підзаконні акти: основні ознаки, види, приклади.

2. Як законодавство регулює та охороняє працю неповнолітніх осіб. Змоделюйте правову ситуацію, учасниками якої є роботодавець і неповнолітній працівник.

Білет 5

1. Правопорушення: основні ознаки, види, приклади.

2. Опишіть особливості укладання шлюбу неповнолітніми особами. Складіть правову ситуацію щодо укладання шлюбу неповнолітніми особами. Сформулюйте запитання до ситуації та дайте відповідь на нього.

Білет 6

1. Юридична відповідальність: поняття, ознаки та основні види.

2. Поясніть, що таке сім’я та в чому полягає її значення для вас особисто, суспільства, держави. Складіть правову ситуацію щодо прав і обов’язків подружжя. Сформулюйте запитання до ситуації та дайте відповідь на нього.

Білет 7

1. Конституція України: ознаки, основний зміст і значення.

2. Назвіть основні ознаки підприємницької діяльності. Визначте, який вид підприємницької діяльності вас приваблює найбільше і чому. Поясніть, як неповнолітня особа може стати підприємцем.

Білет 8

1. Права і свободи людини: поняття і види. ЗДПЛ та Конвенція ООН про права дитини: основний зміст і значення.

2. Поясніть, що таке склад злочину. Приведіть приклад ситуації скоєння злочину, визначте у ній елементи складу злочину.

Білет 9

1. Громадянство України: поняття, підстави набуття і припинення. Набуття громадянства дітьми.

2. Перерахуйте кілька ситуацій, в яких ви виступали в ролі споживача. Наведіть приклад порушення прав споживача. Надайте практичні поради споживачеві щодо захисту його прав у цій ситуації.

Білет 10

1. Конституційні права і свободи: поняття і види. Конституційні обов’язки.

2. Охарактеризуйте на конкретному прикладі договір купівлі продажу за сторонами, предметом і змістом. Поясніть, що, на вашу думку, означає усталений звичай «договори повинні виконуватись».

Білет 11

1. Форми участі громадян у житті демократичної держави. Громадські об’єднання та дитячі і молодіжні організації: види, членство, порядок реєстрації.

2. Перерахуйте кілька цивільних договорів. Поясніть, що означає принцип свободи укладання договору. Складіть правову ситуацію щодо договору дарування. Назвіть його предмет і сторони.

Білет 12

1. Право на освіту: зміст та способи реалізації. Учасники навчально-виховного процесу, їхні основні права і обов’язки.

2. Назвіть особливості адміністративної відповідальності неповнолітніх осіб. Складіть правову ситуацію, в якій є склад адміністративного проступку. Поставте до ситуації запитання та дайте відповідь на нього.

Білет 13

1. Право власності: зміст, підстави набуття і припинення. Форми права власності, приклади. Право власності малолітніх і неповнолітніх осіб.

2. Поясніть, чи потребує дитина, на вашу думку, особливих прав, чому. Наведіть приклади прав дитини, які ви реалізуєте в своєму житті.

Білет 14

1. Цивільно-правові договори: поняття і види. Приклади договорів, які можуть укладати неповнолітні.

2. Складіть порадник для своїх однокласників «Як не стати жертвою зловмисників» (на вулиці, дискотеці, в громадському транспорті, дома тощо на вибір).

Білет 15

1. Цивільно-правова відповідальність малолітніх і неповнолітніх осіб: підстави, порядок відшкодування шкоди.

2. Наведіть приклад життєвої ситуації, в якій учасникам слід звернутись до правоохоронних органів. Складіть пам’ятку «Як звернутись до міліції».

Білет 16

1. Захист прав споживача: основні положення законодавства, способи, приклади.

2. Перерахуйте основні шляхи пошуку роботи та визначте, які з них, на вашу думку, є більш ефективними. Складіть порадник «Як написати резюме для працевлаштування».

Білет 17

1. Шлюб: поняття, умови, порядок укладання. Значення державної реєстрації шлюбу. Особисті немайнові та майнові права і обов’язки подружжя.

2. Поясніть конституційні принципи: невідчужуваність прав людини та непорушність прав людини. Наведіть приклади реалізації громадянами своїх прав. Назвіть способи захисту громадянами своїх прав і свобод.

Білет 18

1. Права та обов’язки батьків і дітей: підстави, види, приклади. Підстави позбавлення батьківських прав. Основні шляхи влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування.

2. Розкажіть про місцеве самоврядування у вашому населеному пункті чи про учнівське самоврядування у вашій школі: порядок утворення органів, форми діяльності, значення.

Білет 19

1. Право на працю: зміст, гарантії, способи реалізації.

2. Поясніть, у чому значення обставин, що виключають злочинність діяння особи. Наведіть приклад життєвої ситуації, в якій учасники діяли в стані необхідної оборони чи крайньої необхідності.

Білет 20

1. Трудовий договір: сторони, зміст, порядок укладання і розірвання. Порядок працевлаштування неповнолітніх осіб. Пільги неповнолітніх у трудових відносинах.

2. Назвіть основні відмінності між правомірною та протиправною поведінкою. Наведіть приклад життєвої ситуації, в якій порушено норми права. Визначте, до якого виду правопорушення (проступку чи злочину) слід віднести діяння учасників ситуації.

Білет 21

1. Адміністративні правопорушення: поняття, види, приклади. Види адміністративних стягнень.

2. Опишіть процедуру прийняття закону в нашій державі. Складіть коротку пам’ятку «Де і як знайти нормативно-правовий документ».

Білет 22

1. Злочин: ознаки, види, приклади. Склад злочину.

2. Наведіть два-три приклади правовідносин, визначте, нормами якої галузі вони регулюються. Назвіть учасників цих правовідносин та юридичні факти, що їх породили, змінили чи припинили. Поясніть, чому правовідносини називають «життям права».

Білет 23

1. Поняття кримінальної відповідальності. Покарання: основні ознаки і види. Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх осіб.

2. Наведіть приклади двох-трьох життєвих ситуацій, що регулюються нормами різних галузей права. Визначте, які це галузі. Сформулюйте власний висновок щодо важливості існування в суспільстві норм права.

Білет 24

1. Порядок розгляду кримінальних справ. Учасники кримінального процесу, приклади їхніх основних прав і обов’язків. Принцип презумпції невинуватості: зміст і значення.

2. Порівняйте норми моралі та норми права: що регулюють, де існують, чим підтримуються, ступінь загальнообов’язковості, наслідки порушення. Наведіть приклади моральних і правових норм з власного життя.

Освіта.ua
28.01.2012

Популярні новини
Більшість українців повідомили про зниження якості освіти Українці наголошують на зниженні якості освіти або неможливості отримати освітні послуги
Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр МОН за міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі
Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією Новий підхід до управління системою освіти стане ключовим вектором роботи уряду
Учителі не підтримують ідею додаткового навчального року Більшість освітян і батьків не схвалюють проведення додаткового навчального року
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таня
Які бувають галузі права? Скажіть пліз.
Ksenia
Для Таня: конституційне право, трудове,земельне,кримінальне
Коментувати
murchik97
дайте ссылку к ответам на дпа право
marik
підскажіть хтось будь ласка де можна знайти відповіді з правознавства але щоб їх не потрібно було качати!!!!!!
Коментувати
Юра
дякую akord,врятував,йду готуватися!
Той
Довелось мені з Turbobit качати. Така нелегка доля випускників 9 класу :(
Мария
де можна скачати відповіді ДПА право усно???????
Андрій
Дайте будь ласка посилання на відповіді до ДПА 2012 правознавство в письмовій формі! Буду дуже вдячний!у
Sasa
http://bookiland.com.ua/obrazovanie/9123-pravoznavstvo-9-klas-vdpovd-do-zbrnika-zavdan-dlya-dpa.html здесь можна скачать или наберите в поисковике ДПА 2012 9 клас правознавство відповіді
Коментувати
іванка
мені потрібні відповіді з правознавства
максим
какой билет будет на дпа с УКР.МОВЫ
воша
Для максим: билет номер 60
анютка
Для максим: 60
Коментувати
nadya
будь-ласочка скажіть де знайти нормальний сайт щоб безплатно скачати відповіді з права дпа 11 клас)
КатьКО
Здрасте)) Подскажите плз где найти ответы по ДПА правознавство 9 класс письмово автор Рамех и Ратушняк
анютка
Для КатьКО: я тоже немогу найти помогите пожалуста завтра экзамен уже(((((((
Маша
Для анютка: немає такого!не видали ще!
Коментувати
Макс
Де можна скачати відповіді до дпа з правознавства за 2012 рік за 9 клас пожалуста дуже треба і можна ше білети
Маша
Для Макс: оооу,в мене такі ж трабли..(питання то можна купити,вони коштують 20 грн,а відповідей,окрім відповідей практичного курсу,мабуть і не має...хи)адміністація вашої школи,такі ж олені,як в нас.дають того,чого немає)))))
Коментувати
Альона
Будьте ласкаві скажіть де скачати відповіді?
D
Для Альона: та хоча б тут vk.com/dpa2012
Коментувати
рагим
дуже класний сайт, але відповідь на запитання не можу знайти((((
KATE)))))))))
Де можна знайти вілповіді на питання з права(письмово) за 9 клас 2012 рік?Підкажіть,будь ласочка!)))))))))))))))))))))))))))))))))))
123456
подивіться тут, сьогодні знайшла http://interesno.bbmy.ru/viewforum.php?id=11
Дима
Оля,скажи квторой код который ты отправила, плз.
Пильний погляд
ніколи НЕ ВІДПРАВЛЯЙТЕ СМС! Ви лише гляньте у користувачів PRAVO, Влад, 9 класник, Миша, Оля - однакові IP-адреси
Коментувати
катя
не выходит ответы скачать(((
Влад
Катя що у тебе не виходить?
катя
не виходить((
Викуля
Скиньте ссылку где можна скачать ответы!Плиз!
Тарас
http://bookiland.com.ua/obrazovanie/9123-pravoznavstvo-9-klas-vdpovd-do-zbrnika-zavdan-dlya-dpa.html....моя сторінка http://vk.com/id105101214
Коментувати