МОН працює над новою моделлю зарплати вчителів

МОН планує розробити нову модель оплати праці вчителів, яка має бути зрозумілою

МОН працює над новою моделлю зарплати вчителів

Міністерство освіти і науки планує розробити нову модель оплати праці вчителів і директорів шкіл, яка має бути зрозумілою та прогнозованою.

Про це повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час виступу на серпневій конференції «Освіта єднає».

За його словами, пілотний проект реформування моделі оплати праці вчителів запланований на 2024-2025 роки. В його реалізації візьмуть участь 500 українських шкіл.

Основною відмінністю нової моделі заробітної плати є відмова від Єдиної тарифної сітки і встановлення базової ставки заробітної плати на рівні 80%, а також премія від директора школи.

«В експерименті ми хочемо вийти з Єдиної тарифної сітки. Ми хочемо, щоб базова частина заробітної плати була біля 80% біля 20% надбавки і ще кілька регіональних надбавок і доплата від директора школи. Тобто ми робимо її зрозумілою прозорою, прогнозованою і саме головне – ми прагнемо підвищити заробітну плату», – сказав Лісовий.

Водночас він зазначив, що питання полягає в тому, наскільки швидко державі вдасться зробити це в контексті війни.

«Якщо ми говорили зараз про підвищення зарплати, то було б очевидно, що під час війни в економіці, яка працює на фронт це зробити практично неможливо, але змінити систему і змінити підходи, і поступово готуватися до введення нових підходів і нових принципів це те, над чим ми зараз працюємо», – зауважив міністр освіти і науки.

Освіта.ua
25.08.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павло
Хто взагалі і як нараховує заробітню плату? Принципи нарахування оплати праці дивні якісь. Хтось сидить і рахує скільки треба трусів, шкарпеток, скільки хто як їсть, що їсть іт.д. Оплата праці має братися з комерційної ринкової ціни і ділитися на коефіцієнт кількості учнів . Скільки коштує зараз година репетитора, ось і відштовхуйтися від цього.
Вікторія
якщо вчителя початкових класів з вищою категорією навантажили 0,5 ГПД, як мають платити за години ГПД? Підкажіть, будь ласка?
Наталія Коваль
Прочитала коментарі, іноді дивовижні за своєю суттю. Змиріться, шановні колеги: над нами, вчителями, завжди буде адміністрація, подобається нам це, чи ні. Вихід є: відкривайте власні приватні школи і будьте там директорами і будете преміювати того, кого вважаєте за потрібне. Або ж подавайте свої кандидатури на участь у конкурсі, за контрактом на 6 років і знов преміюйте! А щодо оплати праці - вчителів занадто багато, дітей мало, війна і ми нічого не виробляємо. Вони реформи проведуть, але чимало нас залишиться за бортом. До цього сценарію потрібно готуватися або бути готовим.
Ігор
В нас деякі старші вчителі з великим стажем отримують по 20 тисяч гривень зарплати. Що їм ще підвищувати?! В багатьох випадках лише імітують видимість роботи набирають собі зайвих годин понад тижневе навантаження: співи,працю, малювання.Займаються самовихвалянням,а працюють як- небудь.Самоосвітою не займаються,лише хлівом та городом. Заборонити брати понаднормову кількість годин ,бо один отримує 6 тисяч,а інший - 20 з гаком
Валентина
Для Ігор: Для Ігор: Читаю і думаю, де ж це такі заробітні плати. У мене вища категорія 20 годині через кілька років пенсія, а я отримую 9 000. Це ж скільки треба взяти годин, щоб отримати 20 000? Всім старші вчителі мішають. Ну-ну, вже не за горами, коли вони таки підуть зі школи. Тай пішли б вже давно дехто, але відмінили вислугу.
Валентина
Для Ігор: Ігоре не тримайтеся там де Ви не потрібні. Змініть місце проживання, місце роботи, і у Вас зразу ж появиться багато годин. Зараз величезна кількість шкіл потребує вчителів різних предметів. Не треба чекати поки піде вчитель, йому за 2000 пенсії нема можливості прожити, тому змушений працювати, але доживете до такого віку побачите, як "дуже" буде хотітися працювати (здоров’я теж забрала школа), і як через силу будете мусити на неї ходити, бо жити за щось треба. А якщо говорити про знання, то старший вчитель їх має в рази більше, а молодь, що приходить нажаль рідко. Успіхів Вам Ігоре, а також знайти хорошу роботу і нікого не підганяти на пенсію, і нікому не завидувати. Ви теж такими будете.
Коментувати
ТТ
Єдине "гальмо перебудови" це МОН! Даєш реформу, радикальну, МОН! .
rgG
Це просто неприкрите знущання! 80%? А від директора буде отримувати тільки адміністрація та кум-сват з подружками - усьо! Мабуть, прийшов час сказати: працюйте самі за ці копійки.
Василь Шминдрук
Наш МОН якщо і працює, то над понтами і показухою. Пропоную міністерським чиновникам пару років попрацювати над «моделлю» обов’язкового отримання педагогами розрахункових листів про заробітки. Проблема стара, але актуальна. За 33 роки педагогічного поприща я в руках такого листа ніколи не тримав, хоча пункт прописаний у колективному договорі навчального закладу. Зараз навіть на закинутому хуторі вчителі початкових класів бачать і читають скільки заробили, і скільки у них вирахували із заробленого, включно з податками. А мову я веду про місто Дніпро, який вважається центром мегаполісу. І живемо в епоху комп’ютерних технологій та комунікацій, діджиталізації, федоризації.
Учителька
"...пілотний проект реформування моделі оплати праці вчителів запланований на 2024-2025 роки. В його реалізації візьмуть участь 500 українських шкіл". Це як? Я працюю у школі Києва, яка бере участь у проекті, то маю мати одну зарплату, колега у Білій церкві, виконуюючи ту саму роботу, має іншу? Це як? Розбіжуться й ті вчителі, які ще залишилися працювати
Віктор
Як завжди , чергова маячня МОН. Де ж директор візьме кошти на "премію від директора", якщо фонду заробітної плати ледве вистачає і це при 5% за престижність та 100 грн. щорічки !?!
Ольга
Вважаю, що пану міністру і всій його свиті пора у відставку! Пройшло півроку з початку його каденції. Окрім візій та моделей нічого ця команда не може запропонувати!
За-раза
Премія від директора і зараз існує, для своїх, як "хабар у законі", та й сам директор має премію, щоправда від управління, за такою ж схемою. І це все добре відоме МОН, але їм теж це вигідно. Ось так і боремося з корупцією...
Валентина
Треба зробити все, щоб директор немав ніякого впливу на заробітну плату вчителів, тоді все буде справедливо.
Для Валентина:
Це неможливо, бо директори не мають іншого впливу, їх авторитет "нижче плінтуса"!
Оксана
А розкидування годин, прийом на роботу, преміювання... це елементи впливу? Потрібно повне кріпосництво?
Коментувати
399
Шановні освітяни, не переживайте. Пілотний проект реформування моделі оплати праці вчителів запланований на 2024-3025 роки.
Сергій Бакута
Якщо пан міністр дійсно має на меті покращити долю освітян і зробити виплати прозорими, то варто домогтися відміни мораторію на постанову Кабміну від 10 липня 2019 року № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників закладів та установ освіти і науки". А не видумувати можливості обійти положення Закону про освіту, яке визначає, що базова заробітна плата вчителя найнижчої кваліфікаційної категорії має бути не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати в Україні...
Чиновник
Для Сергій Бакута: А звідки у вас дані, що він планує покращити положення вчителя. Стоїть завдання обійти виконання статті закону про оплату роботи вчителя та оптимізацію видатків бюджету,а з цим міністр недоосовіти ефективо справляється. Про роль вчителя почуєте 1 вересня "що вчитель важливий")))
Коментувати
Танці на граблях
Доплата від директора???!!! Обєктивно: це пряме потурання корупції в школах. Прозора, зрозуміла оплата праці бла-бла-бла.
RRR
Для Танці на граблях: Дивує маразм. А може це не маразм, а нео феодалізм. Та ж скажіть прямо: хочемо вам зарплату обскубти.
Коментувати
rbhERH
Знаєте, як буде в Харкові? Усьому колективу школи нарахують максимально, але... потім кожен вчитель занесе директору - скільки той каже. А директор понесе вище ... Знайома схема.... Розберіться з ЗП у місті! У вчителів кожен місяць крадуть від 2 до 5 тис. гривень під мантри "нема грошей", при цьому в області через дорогу гроші є на все. Скільки буде це знущання?
Юрий
Схоже що зведеться до відміни середньої освіти,( не треба вчителів стільки) держзамовлень у ВНЗ, (не треба викладачів стільки), перевід ПТНЗ на регіональне замовлення, (3 слюсаря та 5 мулярів на місто), а дітсадків на оплату від батьків. Можливо радники в Міністра не на Україну орієнтовані.
реальність
Учень заробляє 1000 ₴ доларів, а вчитель має працювати за 6000 грн. Запитання? Хто кого має вчити. Заплатіть, бо наслідки будуть системні, схожі до медиків які поїхали! Гроші є у прозоро закупівлях які ідуть наліво бруківка, стадіон, яйця, деревця, крісла... Виконуйте Закон України 3 мінімалки на який накладено мараторій (заморозили). На сьогодні у вчителів найменша жебрацька зарплата!!!
Антоніна Василівна
Для реальність: найменша у вихователів і помічників,все роблять щоб розвалить садочки і зробити лише приватні
Коментувати
Миколайович
а що у вчетелів,Є заробітна плата?а що у вчетелів,Є заробітна плата?а що у вчетелів,Є заробітна плата?
Сен-Ок
Знову корупційні схеми-освіта єднає, кого?. Міносвіти анонсує велику, дуже «велику реформу». Директори шкіл вирішуватимуть, кому і скільки дати, перш за все -кум, сват, брат, любі друзі, родичі чиновників … «Зарплати вчителям в Україні нараховуватимуть по-новому. Вони на 80% складаються з базової оплати праці та на 20% із надбавок. Крім того, освітяни отримуватимуть регіональні доплати. Щодо останніх, то кому і скільки дати, вирішуватимуть директори шкіл»