МОН планує провести вимірювання освітніх розривів

У МОН готуються до проведення дослідження щодо невідповідності знань учнів заявленим компетенціям

МОН планує провести вимірювання освітніх розривів

Міністерство освіти планує протягом року провести вимірювання освітніх розривів у навчальних результатах школярів.

Про це в коментарі Укрінформу сказав перший заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко.

За його словами, наразі у МОН готуються до проведення загальнонаціонального дослідження щодо невідповідності знань учнів заявленим компетенціям.

«Ми готуємося до загальнонаціонального вимірювання. У нас є освітній розрив між компетенцією, яку має опанувати учень, і між тим, що насправді знає та вміє. Це не освітні втрати, а саме освітні розриви. На нашу думку, освітня втрата, це, в першу чергу, на жаль, втрата життя, здоров’я дітей або учасників освітнього процесу, і друге – це втрата освітньої інфраструктури. Невідповідність знань – це освітній розрив, який можна подолати», – зазначив посадовець.

Також він пояснив, що вимірюванням планують охопити три попередні роки навчання школярів.

«Це буде велике комплексне дослідження: які теми треба підсилити, поглибити, на що звернути увагу, які зміни внести до програми для того, щоб ці освітні розриви скоротити. Ми плануємо виміряти два роки ковіду і перший рік повномасштабного вторгнення», – наголосив Вітренко.

Окрім того, він нагадав, що Київ уже має досвід вимірювання освітніх розривів, яке було проведене Департаментом освіти КМДА у грудні минулого року.

Щодо фінансуванні проєкту заступник міністра повідомив, що наразі тривають перемовини між Міносвіти та Світовим банком про фінансове забезпечення такого дослідження в масштабах країни.

«Плануємо провести його по всій країні протягом цього року. Це величезний проєкт – як методологічно великий, так і вартісний. Ми працюємо зі Світовим банком, щоб знайти фінансування на цей проєкт. Але ми його в будь-якому разі реалізуємо», – підкреслив заступник міністра.

Освіта.ua
22.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Рідна сестра заступника міністра фінансів Романа Єрмоличева розкрадає мільйони з братом у себе на батьківщині і всі мовчать, а ці хочуть шукати гроші! Людей нормальних поставте до влади, то і гроші знайдуться!!!
111
...щодо невідповідності знань учнів заявленим компетенціям. Можливо заявлені компетенції МОНу не відповідають реальним віковим можливостям учнів...
Зоя
Оплата праці вчителів після Нового року виплачується в розмірі 70%, нижче мінімалки, менше ніж у обслуговуючого персонала. Але додаткова робота і додаткова перевірка. А оплата чинушам
Економіст
Для Зоя: чому менше мінімалки? ви на простої? Чи у вас менше ставки навантаження?
Коментувати
Леся
Доречі, руками того ж вчителя ви зробите ці дослідження!! А гроші в карман!
Леся
Тобто на заробітні плати вчителям, які здійснюють найважливіший процес НАВЧАННЯ, грошей немає. Профільність, поглиблення, поділ, факультативи все неоплачується бо грошей немає, а на безперспективне дослідження гроші є? Такого приниження вчитель ще ніколи не знав!