Підвищення зарплат вчителів відбудеться після війни

Підвищення зарплати вчителів має стати одним з головних завдань після завершення війни

Підвищення зарплат вчителів відбудеться після війни

Підвищення заробітної плати вчителів має стати одним з головних завдань в освітній сфері після завершення війни.

Про це сказав голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За його словами, наразі підвищення рівня заробітних плат для вчителів є ускладненим через те, що всі доходи бюджету спрямовуються на ЗСУ, а соціальні виплати фінансують міжнародні донори, допомога яких вже вимірюється десятками мільярдів доларів.

«Що стосується зарплат педагогів. Найбільше я хочу, щоб у них піднялася зарплата, і найбільше цього хоче і президент. Підняття зарплат педагогам було заплановано в перший рік COVID-19. Але в той момент зрозуміли, що потрібно втримати в країні медичних працівників, щоб вони не поїхали за кордон, бо їм одразу пропонували у Східній Європі дуже привабливі заробітні плати. Тому була необхідність медикам терміново підняти зарплати і домовитися, що наступного року щонайменше до такого самого рівня піднімаємо зарплати педагогам. Та, на жаль, сталася повномасштабна війна, яка знищила всі плани. Але це буде перше, що буде зроблено після війни – підвищення зарплати педагогам», – наголосив Бабак.

Голова комітету також зауважив, що до завершення війни здійснити підвищення заробітних плат українських вчителів буде неможливо.

«Нам наші партнери скажуть: «За всієї поваги, ми намагаємося вам допомагати, суми вимірюються десятками мільярдів доларів, а ви хочете нам ще докинути мільярд?» Ну, або ж брати борг. Це найпростіший популістський вихід: підняти зараз зарплати, взяти в борг гроші, щоб наші діти потім їх віддавали. Ми не можемо собі цього дозволити і не хочемо цього робити», – підкреслив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Освіта.ua
15.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Вчитель ніколи не буде отримувати гідну зарплату!!! Чекали 30 років і що... і до і після війни. Міністр новий цитую учительська зарплата це приниження. А хіба не вони(йому подібні) нас принижують. А потім питання до вчителя від дітей а навіщо мені вчитись, водій далекобійник, продавець, торг. агент та інші отримують більше (факт)
Ддддд
А чому всім депутатам , мерам, і вім іншім теж не підвищувати зарплату Без премій прошити...на мою думку як плювали на вчителів, так і будуть воювати.... Як зневажали, так і будуть зневажати...ми не люди.. Подивитись у всіх будуть мільйони, у в нас крихти, ще і винні будемо....
Галина
Асиситент вчителя з січня місяця отримує 5500. Гола ставка з якої навіть зняли податки....де спрпведливість, безчинство безмежне ...
GP
Справедлива зарплата вчителя має відповідати його кваліфікації, досвіду роботи та обсягу виконаних обов’язків. Відповідно до чинного законодавства, мінімальна заробітна плата вчителя в Україні має становити не менше 2,5 мінімальних заробітних плат, що у 2023 році становить близько 21 тисячі гривень на місяць. Однак, враховуючи інфляцію, можна стверджувати, що справедлива зарплата вчителя повинна бути вищою, ніж мінімальною, і становити близько 30 тисяч гривень на місяць. Це дозволяє вчителям жити належним рівнем, забезпечуючи витрати на житло, харчування, освіту та здоров’я, а також дозволяє підвищити престиж та привабливість професії вчителя.
Марина
З нами поводяться так, як ми це дозволяємо робити. Брехня роками про підвищення зарплат. Проковтнули мовчки? Ковтайте і те, що у вас все зняли. Далі буде.
Саньок
Вам не платять, бо знають, що нахилите голови перед директорами. Скільки у колективі тих, хто відкрито обурився? 1, 2, 3 чи більше? Не думаю, що більше. Пенсіонери мовчать, щоб не вигнали, молоді - бо не одержуть таку жадану категорію, недолугі, які роками не проводять уроки і ставлять усьому класу високий рівень, щоб не довелося, недай Бог, розпочати працювати, інші, щоб не слухать ор і образи неадикватного директора, якому часто - густо десь під сімдесят і він тримається за крісло не лише руками... Печалька. Але ви того варті.
Вчителька
А хто говорить про підвищення? Вигребли все. Перевірку зошитів, класне керівництво. Зовсім не платять престижність. Це прифронтове Гуляйполе. Місто під обстрілами з 05 березня минулого року. Світла не має з того ж часу, газу і води теж. Змушені виїхати всі учителі. Винаймаємо житло по всій Україні. Спочатку були на простої. Тепер працюємо повністю. А отримуємо трішки більше, ніж на простої. На наші обурення запропонували бути свідомими і патріотами, вважати виконання роботи волонтерством. Орендоване житло, комуналка, інтернет, світло - хто дасть безкоштовно як волонтер? Поверніть те, що ми заробляємо чесною працею. Скільки можна вважати вчителів за ідіотів.
Ольга
Дивна стаття, що підвищення зарплат вчителів відбудеться після війни. Де підтримка держави в сторону освітян? Коли мова й де про бізнес, то гроші завжди знаходяться.Чи не так? Нікому не вигідно, щоб народ був освідченим.
Альона
Хочу поділитися що і вихователі нині десь коло дна . В зв’язку з обставинами змінила місце проживання, працюю в дитячому садочку в селі. Мало того що отримую 0,75 ставки так завжди якісь перепони в нормальній праці. Що робити коли дійсно любиш дітей? Але не має вже сил за ці копійки тягнути себе і дочку. Дуже смішно чути як ми один за одного без слів, коли готові за копійку підставити, образити ... Як з дитиною прожити на 3994 гривні? Може хто підкаже ?
Поки ще вчителька
Зою, у Вас хоч наказ є та залишили більшу частину заробітної плати, а в Харкові, де вчителі під постійними обстрілами, без всяких наказів отримують 48% оплати. І як вижити?! Ніяких надбавок так ще й години перестали оплачувати. А на папері все добре - жодного наказу про невиплати. Люди чесно відпрацьовують свої години, виконують обов’язки - от тільки їм ніхто за це не платить. Харків першим залишиться без педагогів.
Батько
Не подивуюсь, якщо вчителі скажуть : ,,Якщо ви платите нам так, щоб ми не здохли, то ми працюємо так, щоб ми не впріли"
гість
Ви крадете у вчителів надбавки, престижність, вимагаєте писати дні за власний рахунок - мовчіть уже!!!
Зоя
А тепер в нашій школі видали наказ виплачувати 70% заробітної плати, бо зменшено освітню субвенцію.Школа на змішаному навчанні. І наш обслуговуючий персонал отримує більше, ніж педагогічні працівники. І далі питання риторичне. Хто виявить бажання працювати вчителем?
ATO
Риторический ответ: самообразование или касты. Или другая страна.
Коментувати
Henry
К чему шум-гам? Не спроста не указано как скоро и после какой войны - зе с наркозависимостью, ермакова с партнёрами или продажного кодла с совестью. И самое главное - на сколько поднимут, снова 3 копейки для хора нищих с добрыми глазами? Или надеются, что снова русские будут строить и поднимать?
Ірина
Обіцянка-цяцянка.Індексацію зняли,престижність,до мінімума.Що далі? Ні обіцяних ноутбуків,ні нормальних підручників.
Юлія
Вперше що треба вчителям підняти- так це патріотичність. А не зарплатню. Після того як в моєму Херсоні велика кількість перейшла одразу на бік окупантів це перше що потрібно буде зробити. Перевірка великими і маленькими граблями перешерстити. Дуже невелика кількість людей цієї професії заслуговує повагу, вдячність і шану. За останні 30 років жодної поваги до них немає. Сити ними і по собі кажу, по дитині своїй і іншим рідним.
Ольга
"...учителям зарплата 4000 ДОЛАРІВ" (із передвиборчих обіцянок В. Зеленського). І .????!
ATO
Для Ольга: "Я никому ничего не должен!" (с) Lord ’зе-jew’ British
Коментувати
Оллі
ой, ну втечуть всі вчителі зі шкіл до кінця війни з зп у 5-6 тис грн, а школи випускатимуть учнів, що ані писати, ані рахувати не вміють.ну шо з того, то але то проблеми українців будуть, а не Верховної ради
Бабаків у школу
Меседж повинен бути один. Бабаки не дали нам зарплати, за партію бабfків не голосувати. Єдине що їх цікавить -це голоси на виборах. Якщо вони зрозуміють, що вчителі не будуть голосувати за партію, в якій є бабак, ця тварина почне говорити інші речі
Петро
Для Бабаків у школу: Просто зараз не вигідно піднімати зарплати - вибори далеко, а от перед виборами піднімуть і вдячне стадо побіжить голосувати. Це стадо не може себе відстояти і неможе наших дітей навчити бути людьми.
Микола
Петру- без нормальної зарплати немає конкуренції за місце, тому немає якісних спеціалістів, або ті що мають високий рівень підготовки залишають школу. Хочеш якісного спеціаліста- плати нормальні гроші. Інакше діє принцип-"вони роблять вигляд. що платять, ми робим вигляд, що працюєм"
Петро
Для Микола: Ви праві. Хороші вчителі вже давно пішли зі школи, зараз існує багато можливостей їм забеспечити себе роботою. В школі залишилися, або ті, що відбувають свій час, або ті, що дійсно люблять дітей і свою роботу, але їх весь час виживають. То відсторонили, як заразних, то створюють весь час перешкоди, щоб не було видно, що вони краще працюють, чим ті, що не працюють, а просто вислуговуються роблячи лише вигляд праці. От і вони скоро не витримають постійних принижень,сварок з тупим керівництвом, мізерної зарплати і теж підуть.
Коментувати
Вчитель
Протягом війни депутати два рази підвищили собі і виконавчій владі заробітні плати,на місцях дозволили робити,що завгодно,індексації немає,престижність 5 відсотків,була б нуль,але в законі так прописано,але,що закон,хто у нас на них дивиться,так що собак Павлова до праці і інстинкт не на оплату,а на дзвінок,а там,щось виділили в євро на оплату так це не Вам,а на сундуки в диванах.