У МОН планують реформувати шкільну історичну освіту

МОН планує розробити засади реформи історичної освіти в системі загальної освіти

У МОН планують реформувати шкільну історичну освіту

Міністерство освіти і науки планує розробити концептуальні засади реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти.

З цією метою при МОН створено відповідну робочу групу, до складу якої включено фахівців міністерства, освітян, науковців та істориків.

Очікується, що проєкт документа буде поданий на розгляд директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН не пізніше 1 червня 2023 року.

Керівництво МОН розгляне концептуальні засади реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти до 1 липня 2023 року.

Освіта.ua
07.12.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
В нинішньому підході до викладання історії дуже багато дат і фактів. Не вистачає цікавинки. Треба звернути увагу на нехай маленькі, але цікаві історії, історичних осіб, політичних діячів, не просто згадати в контексті, а приділити час цій особі, її мотивам, цілям. Пропоную у підручники по українській мові включити тексти з історії України.Вивчати мову потрібно не лише на прикладі художньої літератури, як це робиться зараз. Історичні і наукові статті підвищать інтерес до мови, бо не всім дітям цікава художня література. І невимушено запам’ятаються історичні і наукові події, деталі.
Наталія
Потрібно збільшити кількість годин на історію України у кожному класі. Що можна навчити за 1 годину на тиждень у 5- 7 класах ? Кожен урок новий матеріал, ніякого закріпленя і поглибленого вивчення. Коли англійської мови- 3 год. фізичної культури - 3 і так далі , а історії України лише 1 год. на тиждень.
Тетяна
Для Наталія: Згодна на 100 відсотків. І це буде найкраща реформа історичної освіти.
Коментувати
Волиняка
А яким ,вибачте ,органом ви там думали ,коли розробляли концепцію НУШ? Коли розробляли програми і проводили конкурс підручників? Вони вже вмить стануть застарілими? А тепер раптом вкотре реформаційна сверблячка? І знову зміни? Логічно було б очікувати ,що ті, хто розробив недосконалу концепцію історичної освіти ,яку забракували і переробляють ще до її повноцінного впровадження ,повинні бути як мінімум звільнені зі своїх посад? Надто великий штат чинуш в тому МОН ,яким потрібно імітувати бурхливу діяльність...
Кеп
Знову? Знову історія невірна? То може її простіше виключити зі шкільної програми, аніж міняти кожні п,ять років?
Максим
Для Кеп: Реформування системи історичної освіти (самого викладу й подачі матеріалу, зміну наповнення програми) не є відразу переписуванням історії
Іван
Скільки б не реформували, всеодно вона буде брехливою.Історію обов,язково виключити зі шкільної програми! Воно нічого не вчить!
Олеся
Народ який не знає своєї історії, немає майбутнього! Дуже прикро, що в розпалі війни, деякі і зараз не зрозуміли для чого знати свою історію! Росія вкрала нашу історію, але пишається цим, а ми маючи історію своєї країни, не хочемо її знати. Сумно.
Коментувати