Для вчителів передбачена скорочена тривалість робочого часу

Збільшення тривалості робочого часу є правом, а не обов’язком роботодавця

Для вчителів передбачена скорочена тривалість робочого часу

Для окремих категорій працівників, у тому числі вчителів, передбачена скорочена тривалість робочого часу.

Про це повідомили у Профспілці працівників освіти і науки з посиланням на 51 статтю КЗпП.

Зокрема, відповідаючи на запитання вчителів, у юридичному відділі Профспілці зазначають, що збільшення на період воєнного стану нормальної тривалості робочого часу до 60 годин на тиждень (скороченої – до 50 годин) є правом, а не обов’язком роботодавця.

П’ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється роботодавцем за рішенням військового командування разом із військовими адміністраціями.

Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) визначається роботодавцем.

«Застосування визначеного законом № 2136 положення про скорочену норму робочого часу для педагогічних працівників має вирішуватися уповноваженими органами виходячи з положень законів «Про освіту», «Про загальну середню освіту» щодо робочого часу та педагогічного навантаження, а також з урахуванням конкретної ситуації, яка складається в регіоні», – повідомляють у Профспілці.

Також законом від 15.03.2022 № 2126-ІX передбачено надання на час війни працівникам закладів освіти державних гарантій, які включають організацію освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників, збереження місця роботи, середнього заробітку, виплату стипендії та інших виплат, передбачених законодавством.

Освіта.ua
30.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Вчитель у нинішніх умовах працює в три рази більше: онлайн, офлайн навчання, заповнення електронного та паперового журналу, перевірка робіт опівночі, коли є світло, завантаження дистанційної платформи на вихідних, бо в школі то світло відсутнє, то інтернет, примусове чергування в пунктах незламності після відпрацьованого робочого дня. Ще й уроки повинен проводи із використанням власних електронних пристроїв та свого інтернету. Ось реалії сьогодення.
Тетяна
"є правом, а не обов’язком роботодавця" Уявляю скільки було розгорнуто діяльності навколо прийняття цього рішення, яке по-суті перекреслено цим рядком і ні на що не впливає... А скільки можна з цим рядком однак можна зробити корисного і навіть величного!! І зарплати вдвічі підвищити, і квартири дати! Головне не забути приписати "є правом а не обов’язком" і все ок.
Богдана
Словоблуддя. Чого той вчитель (викладач) так муляє всім очі?! Робочий час (особливо зараз, під час війни) часто виходить за межі обов’язкового, адже умови роботи ЕКСТРЕМАЛЬНІ. Набридло...
Чернівчани , гірський район
А хочете ми вам розповімо, як відбувається навчання, коли три доби світло майже не вмикають. День перший. 5 година ранку вчитель при свічках готує учням завдання. 7.30 вчитель виходить з дому. Спочатку потрібно 1км. пройти щоб зловити на горбах мобільний інтернет і відправити учням завдання для асинхронної роботи. Після того дорога до школи. У школі 5 градусів тепла. Усі одягнені працюємо з журналами, записуємо теми і одночасно готуємо учням завдання на наступний день. В той час учні так само рано встають одягаються і йдуть 1-2 км щоб знайти інтернет і отримати від учителів завдання та завантажити їх на телефон. Десь під 16.00 дуже старанні учні знову йдуть де є інтернет і відправляють учителям виконані завдання. Решта відправляють рано, коли йдуть щоб отримати на наступний день завдання. Аналогічно учителі. Хтось іде щоб у кінці дня отримати роботи учнів, а хтось уже наступного ранку. День другий. Повністю по такому самому порядку.
вчителька
Для Чернівчани , гірський район: А роботи ще перевірити треба. Інколи вдається у день, а інколи вечором при свічках.
Коментувати
Євген
Норма годин вчителя дефектолога, логопеда або вчителя без війни 18-20 годин на тиждень.
Любов
Скільки можна витрачати час людей на ,,з пустого в порожнє."Про що ця стаття? Про яке навантаження вчителя в 60 год. на тиждень ви пишете? Тільки суцільне марнослів’я, ніякої конкретики.Просто соромно за профспілки.Наскільки бути далекими від освіти і ще писати такі ,, роз’яснення "...!!! Це вже занадто.. Даєте заголовок статті--розкладвть ,,по поличкам’’, яким Законом чи Положенням користуємося в кожному випадку, як це працює.
За-раза
Профспілка... контора з відмивання грошей, а не захисник інтересів і прав робітників! Хто має розум, той давно вже вийшов із неї і не годує блатних дармоїдів!