Радіодиктант у 2022 році мав середній рівень складності

Цьогоріч текст диктанту був не складним орфографічно, але досить складним пунктуаційно

Радіодиктант у 2022 році мав середній рівень складності

Радіодиктант національної єдності, запропонований до написання в 2022 році, мав середній рівень складності.

Таку думку висловила мовознавець Лариса Масенко в ефірі проєкту «Радіодиктант у деталях» у ході аналізу складних місць і типових помилок цьогорічного радіодиктанту.

За її словами, цьогоріч текст диктанту був не складний з погляду орфографії, але був досить складним у розділових знаках.

«Можливо, щодо лексики він був не складний, але він досить складний щодо пунктуації», – зазначила мовознавиця.

Подаємо текст диктанту Ірини Цілик, що був запропонований для написання.

Текст диктанту подано з сайту «Суспільне мовлення».

Освіта.ua
11.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алла
Дійсно, як учителька української мови, я також спочатку критично оцінила і читання тексту, і вживання розділових знаків. А потім зрозуміла хибність своїх думок. Краще Ади Роговцевої ніхто не зумів би прочитати цей текст. Її тональність голосу, емоційність, задушевність зачаровують. І водночас якась простота, легкість, невелике хвилювання притягають. Пам’ятаймо, що це Радіодиктант НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ!
Лариса
Читаю коментарі, розумію, що пишуть вчителі-мовники. Багато критики, не так читала Ада Роговцева. Я писала диктант також, орфографічних помилок немає, пунктуаційні є... Але справа в іншому. На жаль, жоден з критиків не сказав про зміст диктанту.. Я думаю, що багато хто впізнав себе в цьому диктанті... Коли життя людини поміщається в валізу, коли ховаєшся від обстрілів в підвалі, коли тобі є куди повертатись... Шановні вчителі, відійдіть від помилок. Найголовніше в проведенні диктанту - це плекання любові до рідної мови.
Алла
Для Лариса: Ларисо, Ваш коментар найбільш об’єктивний. Дійсно, як учитель української мови, я також спочатку критично оцінила і читання тексту, і розділові знаки. А потім зрозуміла хибність своїх думок. Краще Ади Роговцевої ніхто не зумів би прочитати цей текст. Її тональність голосу, емоційність, задушевність зачаровують. І водночас якась простота, легкість, невелике хвилювання притягають. І треба усім нам не забувати, що це Радіодиктант НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ!
Коментувати
Іван
При всій повазі до Роговцевої,але це не її іпостась читати диктант,вчителі-мовники не знаходили собі місця від такого читання.Порушено все,що можна порушити при читанні диктанту. чи це вже нічого не значить?
тетяна
Для Іван: Повністю з Вами згодна. Все є таки тексти повинні читати професійні диктори, а не зріла актриса, яка, безумовно, заслуговує повагу. Пунктуацію за її читанням складно було зрозуміти.
Коментувати
Вікторія
Ми вчили, що після двокрапки пишуть однорідні члени речення, а тут кажуть чомусь інше.
Людмила Козир
Дякуємо Аді Роговцевій за благородну місію, навчити українців української. Погоджуюся, що диктант повинен читати вчитель, який знайомий з методикою. Ніби , що там складного, але.. Та цього року, хоч встигнути можна було, бо хвилювалася про це перш за все дикторка. А знаки двозначні, авторські. Можна і двокрапка поставити замість тире і кому , а не тире... W
УЧИТЕЛЬКА
Яді Роговцевій - респект, що погодилася провести радіодиктант. Так, у диктанті є розділові знаки, які суперечать правилам українського правопису. Але дивує інше. Навіщо перевзуватися находу? Перший оприлюднений варіант диктанту: "Я точно знаю - він вистоїть..." А тут після критики в соцмережах подано інший варіант. Про що це свідчить? Прикро за нечесність
Гончарик Алла
Так, справді, спочатку взагалі треба зачитати весь текст, а потім починати диктувати.При всій повазі до Ади Роговцевої диктант треба писати, коли його диктує професіонал.
гість
Це шоу, а не реальний диктант. Диктувати повинен ВЧИТЕЛЬ!
Вікторія
На написання останніх слів речення давалось 2-3 секунди. Дорослій людині складно встигнути, а що вже казати про дітей (донька ходить в 6 клас, мало не плакала і дуже засмутилася, а це був її перший радіодиктант, головне, щоб не останній).Я здивована, великою кількістю тире. Під час читання їх було "не видно".
Учасник диктанту
Якби я його так читала дітям, як Ада Роговцева, у мене половина на двійки б написала. Там є авторські знаки, пов’язані з інтонацією. Вона їх просто не попарилася передати.
Назарій
Для Учасник диктанту: повністю з Вами згодний. Було дуже багато пауз, де їх не потрібно, або ж навпаки - їх не було там, де мали б бути. Важко було писати.
ОЄ
Таке читання відбило охоту у мене та всієї родини писати далі. Читати диктант на всю країну мають вчителі-професіонали, а не народні артисти.
Коментувати