Освітній процес підлаштують під відключення електрики

Освітній процес у школах буде підлаштований під графіки відключення електропостачання

Освітній процес підлаштують під відключення електрики

Освітній процес у школах буде підлаштований під графіки відключення електропостачання.

Про це сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, відповідаючи на запитання щодо залежності закладів освіти від регулярного відключення електрики у деяких регіонах країни.

За словами міністра, наразі склалася некомфортна ситуація для організації освітнього процесу, адже переривання уроків у будь-якому випадку шкодить якості освітнього процесу.

«Саме сьогодні ми збиралися з директорами департаментів освіти і науки. 

Ми працюємо з Міненерго для того, щоб утворити чіткі графіки відключення і під це підлаштувати освітній процес. У багатьох школах ми сьогодні переходимо на змінність навчання враховуючи графіки відключень. Старша школа це друга зміна, молодша – перша. Зсунули трошки графіки початку навчання з 8 години на 9-ту в залежності від графіків відключення», – наголосив міністр.

Водночас він зауважив, що при цьому значна роль в організації освітнього процесу зараз відводиться батькам.

«Сьогодні для того, щоб дитина встигала опанувати освітню програму велика роль батьків, щоб теж якимось чином допомогти дитині», – сказав міністр освіти і науки.

Освіта.ua
08.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван Кузьменко
Рішення давно є. Замість того щоб годувати тисячі вчителів, які нездатні проводити якісне дистанційне навчання треба залучити досвід цивілізованих країн у системі дистанційної освіти. Мої діти навчаються у приватній Український дистанційній школі 3000грн/міс в нас є повноцінний кабінет учня, ВСІ уроки на ВЕСЬ навчальний рік, по ВСІМ предметам у запису (текс, інтерактив, відео з вчителем там де треба), Щоденник, Графік навчання та багато ішого. Держава могла б оплатити підключення до таких шкіл всім учням, скоротити навпіл вчителів, лишити молодих і енергійних, бо все одно є домашні та контрольні роботи, які має перевіряти вчитель, консультації та допомога, тому суто компбютер невзмозі навчити дитину. Важкі часи потребують радикальних рішень!
Лариса
Наш міністр взагалі з головою дружить? Як можна освітній процес підлаштувати під відключення електрики, якщо у місті 4 черги відключень? Учителі, діти школи живуть у різних мікрорайонах.Часом здається, що наші чиновники взагалі є особами з ООП.
Олена
Потрібно контролювати діяльність шкіл, а не надавати їм широкі повноваження, вчителі так не хочуть виходити на офлайн навчання, що видумують різні відмовки. Що це завантаження укриття, при цьому рахують що в школі присутні всі вчителі всі діти з садочку, якщо на одно дитину більше вже вводять змішане навчання.Уроки по 25 хвилин , що можна за цей час зробити, онлайн їх взагалі не має . Тільки в класрум написано завдання, прикріплені дом.завдання вчителі не перевіряють, тільки ставлять оцінки.Д не помилка дитина не знає.Для того щоб так вести уроки можна взагалі не бути вчителем.Якщо так продовжиться й далі, то ми втратимо майбутнє нашої держави.
SOM
Виникає питання, чи працював міністр учителем, чи спіілкувався з батьками, чи готував завдання для дистанційної освіти, чи перевіряв зошити, чи зустрічався з викликами, які створює саме міністрерство, чи може він бути УЧИТЕЛЕМ у нинішніх умовах. і ще багато-багато чого . І тільки тоді можна говорити, чи можна підлаштувати освітній процес під графіки відключення електропостачання....
Оксана
Як вони підлаштують?? То у нас світла немає,то в школі.То цілими днями інтернету немає в нас.За 8 місяців ніхто в верхах і не думав над тим,як підуть діти до школи.Не облаштовували бомбосховища,так у дітей хоча б змішане навчання було,а так ніякого.А знання требують вчителі,бо їм потрібно оцінки виставляти.Вчора був один урок,сьогодні ні одного.Чи думали,що два роки з тією довбаною короною діти вчилися,то і зразу пройде. Підлаштують вони????????????????????????Мізки собі б краще підлаштували.
Надія
Дуже дивні люди сидять "на верхах". У нас завжди освітній процес починається невчасно! Усі ж знали, що більшість шкіл навчається дистанційно, але.... Заклади повністю опалюються, світло не відключається (Святошинський район, м. Київ) і виходить так, що 80 дітей ходить до школи 1-2класи,а всі інші олайн. У дітей різні графіки відключень світла і без світла навколо, відповідно, пропадає повністю зв’язок! Є будинки біля метро, які взагалі не відключають, а інші по 12 годин без світла і нормального навчання! Хто, нарешті, буде думати про українську освіту і українських дітей??? Це навчанння вже набридло усім!!!! Хоча це не навчання, а повний жах!!! Створюється видимість роботи РУО, Департаменту та Міністерства.
Світлана
Треба вивести дітей на очне навчання і дати їм в школах світло, тоді хоч якісь знання вони зможуть отримати
Гість
Яким чином це буде відбуватися? Якщо одна частина учнів-1 група по відключенню, друга частина- третя група. А вчитель працює дистанційно і його адреса відноситься до 2 групи? І як батькам допомогти ,коли учитель проводить уроки, а в учня немає світла. Батко повинен на той час перетворитися на АЕС регенерувати енергію, потім перетворитися на її розподіл, роздати світла всім?
Олена
А під вчителів теж підлаштують? І діти не всі мешкають коло школи?А хтось поїхав за місто чи до бабусі.Як все це можна врахувати? Хто це може зрозуміти?Тільки сам вчитель, який під всі види навчання має підлаштуватись, під кожного учня і ще під відключення світла і також в цих умовах подбати про власних дітей... , міністр далекий від реальності.. .
Eni
Як я зрозуміла у нас з’явилась 4 зміна. Тобто урок розпочинається о 23 і тривають до 4.
Галина
це все працюватиме лише при очному навчанні. Якщо діти навчаються дистанційно, то в ожного з них свій графік відключення, і він не буде співпадати з графіком адреси, де знаходиться школа. Значить треба дітей всіх повертати на очне навчання
Наталія
В нашій області відключають світло у 2 черги через кожні 2 години.Коли у вчителя є світло ,то у половини учнів воно відсутнє і навпаки .Тому всі " підлаштування "безглузді.Це нічого не змінює. На жаль.
Jasmin
Електрики не має. Генератори під розписку. Ще до цього дефіцит палива. По 20л. Тільки на маршрутки. І вже Європа.
Сергей Лимонов
Для Jasmin: А у Європі теж війна ?
Коментувати
Юлія
Повністю згодна з Інною щодо проведення олімпіад. В країні війна. Вчителі цілодобово працюють: уроки онлайн, консультації,перевірка робіт, підготовка до наступного уроку. Добросовісним дітям також дуже важко дається таке навчання, так наше керівництво вирішило, щоб наше життя не здавалось "медом" вони підкинули олімпіади. Та хіба це зараз таке важливе??? Нам треба всім вижити і вигнати цю страшну навалу орків, щоб дітки залишились живими і здоровими. Так НІ, ми проведемо їм олімпіади в бомбосховищах. Абсурд для галочки.
Тарас
Підроблений науковий ступінь плагіаторів теж перестане існувати?
Анна
Батьки замість допомоги дітям намагаються примусити вчителів бути "прирученими" і це саме ті Батьки, які не працюють, але і займатися з дитиною не вважають за потрібне. Зовсім не поважають вчителів, бо вважають, що ми їм винні, але народжуючи свою дитину потрібно розуміти, що саме Батьки відповідальні за навчання та виховання, а вчитель це помічник та людина, яка вказує напрямок
Оксана
Для Анна: Хочу запитати Вас, як з вами батьки займались, коли Ви навчались у школі? А може деякі батьки не мають тих знань, щоб пояснити шкільну програму, яка відрізняється від того що вони вчили у школі? А якщо батьки будуть наймати репетиторів, то питання: за що вчителі мають отримувати зарплату?
Саша
В тім і проблема, що в нас багато батьків в яких розуму вистачає в неті гавкати, а не дитині з навчанням допомогти!
Олена
Ті ж самі вчителі займаються зараз непосильно репетитерством не декларуючи свої доходи і без всяких укриттів, а в школу йти не хочуть - там небезпечно навіть в укритті. Жоден учитель не прокоментував у класрумі домашню роботу, де помилка, чому не правильне рішення.Ні яких аналізів зданих робіт.Діти ви кого батьки на роботі взагалі не виходять на уроки, вчителі не контролюють відвідування, не повідомляють про це батьків. Можна сказати, що школи не працюють взагалі.Не зрозуміло для чого було витрачати кошти з бюджету на укриття, якщо там майже нікого не буває.У батьків один вихід платне навчання.
Коментувати
Інна
Не здивована, що немає коментарів! Що тут коментувати??? Школи працюють у дві-три зміни. Змішана форма навчання або дистанційна. На онлайн-уроки можна потрапити, якщо в учителя є світло і якщо воно є в учня. Наприклад, світло вимкнули з 9 до 12 та з 18 до 21, значить, уроки проводяться з 12 до 18. А коли займатися родиною? Коли готуватися на наступний день? Проте вже готовий графік проведення олімпіад!!! "Театр абсурду" відпочиває...
Тарас
Для Інна: що можна сказати про міністра який без плагіату навіть дурну роботу написати не міг. Воно дебільне. Його там тримають тому що воно прогинається бо віддає вчительські гроші на дороги і допомагає ректорам розкрадать
Коментувати
Наталія
А що до школи на окупованих територіях?Наші учні,як і вчителі ,по всьому світу і по всій Україні.Які графіки, як таке підлаштувати?