Активності, які допоможуть подолати страх під час тривоги

Прості активності для вчителів і дітей, щоб упоратись зі страхом під час сигналу «повітряна тривога»

Активності, які допоможуть подолати страх під час тривоги

Експерти UNICEF Ukraine у партнерстві з культурною платформою «Закарпаття» розробили прості активності, які вчителі можуть виконувати з дітьми.

Такі вправи та ігри допоможуть малечі та підліткам упоратися зі страхом і розгубленістю під час сигналу «повітряна тривога».

Деякі ігри спрямовані на розвиток уяви та зняття напруги шляхом імпровізованого спілкування.

Наприклад, теми для обговорення можуть бути різні: «Я і мої друзі», «Смаки в музиці, літературі і кіно», «Здорове харчування», «Екологія» та інші.

Більше активностей можна знайти у пораднику.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОВІДНИК

Освіта.ua
02.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Святослав
Децентралізація знищить Україну. Вона вже почала її розривати по маленьких шматочках. Владі потрібно передбачити процедуру голосування за перебування чи від’єднання від тієї чи іншої громади. Один раз на 6 років. У такого формату як тепер майбутнього не має. Уявити! Люди просять щоб олімпіаду провели у безпечному місці! Це як "Аліса у Країні Чудес". Я спочатку не надав цьому значення. Але пізніше зрозумів, що мова йде про паспортизоване укриття. Хіба батьки не мають на це право? ДОН перед тим, як писати свої накази про олімпіади, повинні врахувати не рівнозначну безпечність укриттів. Батьки відправляють учнів до 12 школи. А олімпіаду сказали провести у 23. 23 має звичайне найпростіше укриття - глухі стіни чи підвальне приміщення пристосоване під укриття. То хто правий? Відділ освіти, чи батьки які не хочуть пустити дітей до 23 школи. ДОН повинні були уникати ситуацій, коли батьків та учнів ставлять у таке становище. Одним словом місцева влада погано відпрацьовує зарплату.
Олексій Мамаївці
ДОН краще дослухатися до людей і спонукати ТГ змінити місце проведення олімпіади. Драчинці адміністрація та вчителі тут взагалі не причому. У день олімпіади їх можна навіть на поріг школи не пускати. Тобто привезти автобусом своїх вчителів. Справа в тому, що у чужих батьків є дуже багато поважних причин сильно переживати. Напівукриття - це лише одна з них. Решта написати не можу. Я щиро раджу голові ОТГ у цій ситуації зайняти неухильну позицію щодо безпеки дітей. Причому також чужих дітей. Там так само гарна школа. Просторі класи, укриття в середині школи. Гардероб, їдальня в одному блоці з укриттям. Оркім того там укриття навіть паспорт має. І є спорудою ЦЗ, як ПРУ. Що вам ще треба? Якщо є серйозні причини які заважають у них в школі провести заходи, або школа гостей не хоче приймати, ви скажіть. До завтра знайдемо іншого директора школи.
Любомир
Для Олексій Мамаївці: Так вони кругом розповідають, що у Лужанах є СЕС на 18 Мвт. Закинений аеродром. Мамаївці патріоти. Гонять разом з Лужанами московські церкви. Хочуть заборони московської церкви. Розказують що замісь цементу їх школи будували на потертому шифері. От що є такого що вони не розказали?
Коментувати
ДДД
Дурня від дурня і для дурня... .
Освітянка
Вам розповісти про активності у метро чи підвалах? Коли вже перестануть писати статті різні пройдисвіти? Вони хоч раз побували у Київському метро? У підвалах вони з учнями хоч один раз були? Звести усіх авторів писак під час тривоги у підвал де 600 учнів, 35 учителів, 12 технічних працівників. І подивитися, як їх поради працюють на практиці. Чим мені симпатизують селяни, які нижче писали, це тим що вони клепки мають у голові і розуміють яке має бути укриття. А ви автори, аж цілі експерти, різні дурниці розповідаєте. У вас хоч раз першокласники плакали на руках? Ви хоч раз відправляти учнів у туалети в кущах бо альтернативи на той момент не було? Хто ви такі і що ви пережили щоб нас вчити?
Директор Франківська область
Ніхто навчання в школах не буде скасовувати. Якщо не очно то дистанційно. У нас теж школа має ПРУ. Умови так само є. Але навіть тепер ми інколи організовуємо змішане навчання. Щоб учні трохи відпочили. Чесно кажучи, батьки що написали попередній коментар такі самі принципові як наші. Копія в копію. Але хвилюватися не треба. Освіту не скасують. А щодо організації олімпіад, то слово за батьками. Батьки мають повне право відмовити і нікуди своє чадо не пустити. Відділи освіти не мають право під час війни вимагати явки на олімпіади. А тим більше в тій ситуації, коли місце проведення олімпіади не має паспортизованого укриття цивільного захисту. Щодо ПРУ, то у містах кожне друге укриття - це ПРУ. Тому применшувати можливості ПРУ не варто. Хочу в той самий час звернутися до керівників ТГ та директорів. Якщо у школах не має відповідного укриття, не треба батькам брехати і їх заспокоювати. Бо передбачити нічого не можливо. А якщо станеться щось погане. Вам лишиться у ночі тікати. Чим далі.
Освітянка
Для Директор Франківська область: Зібрати усіх голів ТГ разом з начальниками управлінь освіти i відправити на 3 дні у Запоріжжя та Дніпропетровськ. Бо вони дуже відірвані від реальності.
Коментувати
Батьки
Коли непорозуміння стосувалися тільки відділу освіти і дирекції школи, ми сиділи і мовчали. Але коли почали рівняти із землею заклади освіти, які мають вже великі роки укриття це вже перейшло усі межі. Ви звичайно пробачте простим людям. Але навіть підвал того спортзалу вкритий 15 см. суцільними товстими плитами. Без пустот. За стелю не знаємо. Між поверхами так само хорошої товщини плити. У середині укриття цегляні півметрові стіни. Ви взагалі що від нас хочете? Чим вам не подобається укриття в Глиниці? Там 2,5 метри товщини стіни і стеля? Що ви хочете від садочка? Там укриття так само будувалося тоді, коли садок. Ми спочатку думали, що заклади освіти з такими укриттями - це гордість ОТГ. А вийшло що тягар. Війна люди йде вже 8 місяців. Чому це вас нічого не навчило? Тут на показ ці всі речі не говоряться. Але ми не засуджуємо, тих хто написав про школу. Бо трохи припече і багато шкіл можуть закрити. Наша відповідає вимогам до бомбосховища не хай 2 типу.
Батьки
Наскільки ми розуміємо, 4 перекриття, товсті стіни і не широкі кімнати витримують навантаження 2200 кг/м. квадратний. Це повністю відповідає вимогам до бомбосховища ІІ типу. І навіть трохи тягне на 1 тип. На рахунок олімпіад нам байдуже. Наші діти туди не їдуть. Ці проблеми вирішуйте без нас. А від школи руки заберіть! Бо там умови є. Причому одні з кращих.
баба Фрузя
Для Батьки: Під спортзалом не можна робити ніяке сховище, крім ПРУ. Бо не можна!!!! Яко ви дійсно з цего села то знаєте чого.
Коментувати
Чернівчани
У нас в регіоні дуже часто почали говорити про те, що потрібно повторно оглянути усі укриття і кваліфікувати їх до умов війни. "Простіше укриття" лишити простішим укриттям. Хто має документи на ПРУ квалікувати їх, як бомбосховище 2 типу. І де всі умови відповідають 1 типу, там 1 тип. Після поширення інформації в ЗМІ, що у Чернівцях збирають ядерну бомбу, істерика почалася у багатьох людей в місті, а також там де школи не далеко від самого міста. Осуджувати, чи докоряти за це не можна. Голови громад не повинні були покладатися на щасливий випадок, а сумлінно вибрати укриття де можна організувати заходи. У ваших руках життя зовсім чужих дітей. Навіть не з вашого села. Заували дуже правильно. Є шкільні автобуси. Спостерігачами можна призначати вчителів з різних шкіл. Тобто організаційних проблем не бачимо жодних. Розумійте тепер не так, як було колись! Ситуація дуже не передбачена.
баба Фрузя
Для Чернівчани: Проблема тому, що Мамаївська громада не повинна була організовуватися у такому вигляді яка вона є. Підготовка укриттів почалася з брехні. Бо Лужани, Мамаївці повним ходом готувалися приймати усіх учнів, а Драчинцям сказали буцімто на всіх учнів укриття не треба готувати. З таких причин і у тирі не встигли зробити косметичний ремонт і тому робили його тоді коли учні вже йшли до школи. Бо підвал під актовим залом і спортзалом годиться тільки, як ПРУ. Через те, що мало перекриттів зверху. Тільки два. Над коридором і тиром 4. Всі розуміють. Стеля підвалу, 1 п,2,п,3п. Причому там нормальні залізобитонні плити. Якщо їм треба школу для олімпіади, то 250 дітей ніколи не приїде. А один коридор вміщує таку кількість. Без тиру. Коли два роки тому писали, що Драчинці, Стрілецький треба до Чернівці ОТГ з усіх сміялися. А тепер коли Драчинці серйозно хочуть Румунії вам не смішно? А вже на Буковині ви не приведете вашу армію і нікого не будете називати ху..лом. Бо залежите від НАТО.
Кияни
Для Чернівчани: А ми ваших батьків не засуджуємо! Олімпіади тягнуться до двох місяців. Батьки мають повне право вимагати безпечних умов їх проведення. Так само ніхто не забирав у людей право відстоювати свою думку. Якщо батьки хочуть надійного укриття, яке відповідає усім вимогам. Керівник ТГ повинен забезпечити таке укриття. Якщо такого укриття не має, тоді відділ освіти має отримати від батьків письмовий дозвіл, на перебування учнів на олімпіаді. Дозволу просити не потрібно, якщо заклад освіти має ПРУ, а також паспорт на нього виданий до війни. ПРУ відповідно до чинного законодавства є спорудою цивільного захисту. Це багато чого змінює.
Коментувати
Батьки Мамаївська громада
Ми завжди поважали голову громади. Бо знали, що вона багато робить для громади. Але чому цього разу такі рішення, поняття не маємо. Нас треба заспокоювати, що учні будуть писати роботи в укриттях. Бо укриття як такого не має. Учні мають бути у безпеці. Тепер знов тривога і знову батьки переживають. Хіба так повинно бути? Так не повинно бути! У громаді є шкільні автобуси. У громаді є заклади освіти те з безпечні умови. Хіба батьки не заслуговують що їх діти були в безпеці? Якщо голова громади не довіряє тим вчителям, то привезіть своїх. Зберіть під час тривоги телефони. Прослідкуйте, що учні роблять в укритті. Ми вважаємо, що учні заслуговують бути в безпеці. Чому чиновники так не вважають, ми поняття не маємо. Звісно добре буде, якщо МОНУ візьме до уваги наші слова. Якщо у нас вже все пропало і всі пропащі. То може ще десь можна змінити ситуацію.
Олег
Для Батьки Мамаївська громада: Дуже прикро, що ОТГ на словах дуже дбає за молодь, а справами слідує тому дивізу який голова громади сказала під час перевірки укриттів. "Щоб усі разом і не довго". Відео є на сторінці громади в Ютубі. Нові школі, які в Мамаївці і Лужани зовсім не пристосовані до умов війни. Місцеві батьки це дуже добре розуміють. Але альтернативи немає. І всі мають надію, що найгіршого не станеться. Батьки з Мамаївців літом сказали, що їм байдуже де буде олімпіада. Якщо ставимо на перше місце безпеку, то 100% треба йти в Драчинці. Там укриття плюс умови та зручності. Чому так розуміємо. Драчинці розбудовували відразу після Чорнобиля. Там навіть садочок має спроектоване укриття. Наші школи за України. 90ті, 2000 навіть ніхто не думав, що треба людського укриття. Усі жили сьогоднішнім днем. Ми батьки ніколи не були проти перенесення місця проведення олімпіади. Мамаївці - Драчинці це якихось 12 км. Крім того дійсно можна залучити шкільні автобуси. Решта притензії до ОТГ.
Юлія
Для Батьки Мамаївська громада: У цьому питанню хочемо від Мамаївської ТГ одного. Не треба прикриватися локацією і спільною олімпіадою з Неполоківецькою ТГ. Ви чудово знаєте, що є технічна переправа у Брусниці. Є також шкільні автобуси. Дорога та сама. Хоч Драчинці, а хоч Мамаївці. Один шкільний автобус може відвести учнів, а інший вечором вчителів які на перевірці. Якби не війна, нам не має різниці куди їхати. Тепер усі шукають де безпечніше. Порівнювати я нічого не буду. Ви самі виклали відео. Укриття в Драчинцях є відколи школа. Ми це знаємо ще за тих часів, коли був район.
Жанна
Для Батьки Мамаївська громада: Підтримую.Не треба у це все втручати Неполоківці та Реваківці. Нам не має різниці куди їхати. Взагалі то правильно буде змінити місце проведення олімпіад. І не тому, що ваші батьки зробили розголос на цілу країну. А тому що так буде безпечно для дітей і дома менше будуть переживати.
Коментувати
Батьки Мамаївська громада
Ми вже 3 роки боремося щоб олімпіади перестали проводити у Мамаївській школі. Спочатку все починалося з зверхнього відношення до решти учасників і підтасовок своїм. Правда тоді ми все намагалися мовчки терпіти. А коли там почали проводити олімпіади, це знаєте було останньою краплею. Як укриття такого, там не має. Тобто підвал. Причому кімнати без жодних запасних виходів. Якщо раптом щось, то усі разом відправляються з миром у потойбічний світ. Більше того. Санвузла наскільки ми зрозуміли так само не має. І решти жодних умов не має. Якщо взяти нашу громаду, то тільки дві школи дійсно мають відповідні укриття. Глиниця, Драчинці. У Глиниці 100% умови відповідають бомбосховищу 1 категорії, Драчинці 2 категорії. Без перебільшень!!! Ми не агітуємо йти в ці школи. Бо ніхто не знає як там будуть відноситися до учасників. Але спробувати можна було. Батьки ще літом просили, благали. Батьків проігнорували, це перше. Крім того майже примусово заставляють учнів вести на олімпіади.