Майже половина шкіл перейшла на електронні журнали

Електронні журнали та щоденники використовують у роботі 46% українських шкіл

Майже половина шкіл перейшла на електронні журнали

Електронні журнали і електронні щоденники використовують у роботі 46% українських шкіл.

Про це йдеться у результатах моніторингу роботи закладів освіти на початку навчального року, що проведений Державною службою якості освіти.

Автори дослідження зазначають, що такий відсоток впровадження електронних журналів поки ускладнює можливість систематично відслідковувати результати навчальних досягнень учнів під час дистанційного навчання.

Водночас високі показники впровадження електронних журналів вже досягнуто у столиці (100%), Запорізькій (100%), Одеській (88%) та Чернівецькій (80%) областях.

У переважній більшості школи для ведення електронних журналів послуговуються публічним сайтом Нові знання (55%), сервісами Моя школа (6%), НІТ: Навчання і технології (5%), Е-журнал (4%) та інші платформи: HUMAN, Е-schools, Smart School, Всеосвіта, Єдина школа, School Today, shodennik.ua.

Як відомо, Міністерством освіти і науки затверджена Інструкція з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі.

Інструкцією визначено, що в електронній формі мають бути створені та вестися класні журнали, журнали обліку пропущених і замінених уроків, журнали факультативних та гурткових занять, журнали реєстрації інструктажів.

Освіта.ua
20.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валерій
Будемо в другому семестрі вести паралельно і електронний і звичайний журнал паралельно. Геніально!
Альона Лєвшина
Ганьба таким рахувачам, які не внесли до таблиці Херсонську область! Некомпетенті автори та укладачі таблиці, вчителі Херсонської області працюють за українською програмою.... сором та ганьба
Людмила
У нас в Києві електронні лише в молодшій школі,а лише паперові на середній та старшій.які там 100відсотків в столиці?
Ірина
Особливо актуальні електронні журнали у період проблем з електроенергією та інтернетом.... А ще якщо додати до цього відсутність нормального технічного забезпечення школи та доступу до мережі, виходить взагалі цікава ситуація. До 15-16 ти у школі, але на робочому місці нема комп’ютера, а інтернет підведений тільки в кабінетах адміністрації та інформатики, а потім, повернувшись додому, ти починаєш все заповнювати, якщо, звісно, світло є... Розумію, що у країні війна, але як можна щось вимагати від вчителів, якщо школа нічим не забезпечена? Онлайн уроки проводяться на своїй техніці з дому, к.р. та с.р. роботи друкуються домашньому принтері та папері, який купуєш за власний кошт і т.д. Не уявляю, яка ситуація тоді у селах, якщо все так сумно у столичній школі ...
Наталя
Для Ірина: цитую освітнього омбудсмена: " Заклад освіти має: забезпечити захищену та надійну шкільну мережу, а для цього потрібно використовувати послуги офіційного інтернет-провайдера. Під час дистанційного навчання вчителі та учні використовують особисті домашні пристрої, які зазвичай не охоплюються мережевим захистом. У такому випадку вчителям та батькам учнів варто перевірити офіційність та надійність свого інтернет-провайдера, щоб оцінити можливі ризики. Якщо провайдер неофіційний – посилити захист за допомогою програмного забезпечення. )))(
Коментувати
Іван
За цим- майбутнє.Ми працюємо з Новими знаннями з 1.09.22.Команда розробників готова надати допомогу будь-коли.Прислуховуються до зауважень,вносять правки в проєкт.З ними приємно працювати. Тим же,хто ще зводить папір та чорнило,радив би взяти директора за піджак і добряче потрясти,а на педраді пейти на електронні версії.
Наталія
Для Іван: У нашій школі електронний журнал існує вже другий рік, але вчителів заставляють заповнювати паралельно ще й паперовий варіант, мабуть, це надійніше, тому що інформація в електр. зберігається тільки місяць, а потім зникає+ нестабільний інтернет та елекропостачання. Але деякі вчителі досі не освоїли повністю всі "принади" щоденника, є багато плутанини із завданнями, прикріпленнями домашки і т.д. А ще у час "пік" все зависає, і щось відправити чи прочитати не можливо якійсь час.
Коментувати
Учитель
Я так зрозуміла, що Донецька область вже не входить до складу України, якщо її не має на діаграмі. А де тоді живу і працюю я?
Владислав
Для Учитель: Херсонської, Луганської області та АР Крим теж немає в таблиці, адже вони повністю або більшою частиною є тимчасово окупованими територіями, і там дуже складно наразі зібрати та обробити інформацію. Просто тут, у статті, взяли лише фото цієї діаграми з повного дослідження, посилання на яке автор дав у своєму матеріалі. Там напочатку досліддення вказано, що на цих територіях не було проведено дослідженн через вторгнення рф. Просто автор цієї статті не вказав цей момент (можливо забув або якась інша причина), тоді як у самому дослідженні це є зазначено. Тому не потрібно розводити зайвий раз "зраду".
Для Учитель:
Тимчасово окупована територія і тут діє окупаційний режим
Альона Лєвшина
Не береться тоді писати та досліджувати , якщо некомпетенті як працюють вчителі цих областей.
Коментувати
вчительнамбеван
"Автори дослідження зазначають, що такий відсоток впровадження електронних журналів поки ускладнює можливість систематично відслідковувати результати навчальних досягнень учнів під час дистанційного навчання." - як саме ускладнює? Можна з цього місця більше дрібниць? Ведемо журнали на Нових знаннях, так навантаження на платформу велике, АЛЕ будь який перевіряючий може прийти, завуч відкриє платформу і покаже, все. Які труднощі? Теж саме було і з паперовим - приходила людина, і дивилася. Олександр який внизу написав: ти що куриш? МОНУ не вимагало вести два журнали одночасно! Піде до свого директора_завуча і дай їм в челюсть. Бо вони в тебе там тупі совки! (і тобі вже написали про "перехідний період")
Учитель
Якщо у вашому закладі педагоги одночасно ведуть і електронний і паперовий журнал, то ви затвердили педрадою цей перехідний період. Він виправданий і доцільний. Але цілком достатньо місяця, або чверті для перехідного періоду. Далі педрада приймає рішення про перехід на електоронний журнал, схвалює шкільне Положення і інструкцію. Видається відповідний наказ. Все! Ніякого паралельного ведення журналів! Усі запитання до шкільної педради, тобто - до вас. При чому тут МОН? Від МОН хотілося б наказу про електронні журнали. Бо розділи паперового зараз переносяться закладами автоматично в електронні. А в них потрібно було б фіксувати лише оцінки і відвідування, а от екскурсії і практика, виховні бесіди, техніка безпеки... там абсолютно зайві. Інфу про батьків потрібно перенести в особові справи... Словом, не вистачає толкового нормативного документу, який би регламентував наповнення, створення проміжних копій, архівування електронного журналу. Це означає, що 46% шкіл працює оперативніше МОНУ.
Наталя
Якщо вже в школі згідно сучасних вимог ведеться електронний журнал, чому вчителі мають заповнювати ще й паперовий? Видайте вже в кінці кінців інструкцію , за якою школа була б зобов’язана вести лише один вид журналу - або електронний, або паперовий!!! Бо про перехід на електронну документацію вже купа різних розпоряджень є, а паперові аналоги відмінити "забули".
гість
Для Наталя: У Харкові тільки електронний. Це дуже зручно
פ
Харків . Салтівский район . Електрон. Журнали зробили давно. Ще в ковід . Повністю прцюємо з ним. Без паперового вже . Слава богу бюрократія згодилася на це .
Володимир
А як у вас зі світлом й інтернетом?
Коментувати
Олександр
Коли за ведення електронних журналів будуть платити. Ви там в міністерстві нас уже задовбали безплатно роботою. Чого я повинен вести паперовий журнал і витрачати свій час на електронні журнали.Зарплату нормальну ви дати не можете, А нагружати вчителів різною херньою можете. Задовбалм ви вже засранці.
ТТ
Для Олександр: Це не МОН, це авторитарно-тоталітарні директори-завучі, які живуть совком.
Коментувати