Рішення про онлайн навчання прийматимуть на місцях

Регіони прийматимуть рішення щодо формату навчання, зважаючи на безпекову ситуацію

Рішення про онлайн навчання прийматимуть на місцях

Керівники військових адміністрацій самостійно прийматимуть рішення щодо формату освітнього процесу у закладах освіти, зважаючи на безпекову ситуацію.

Про це сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, коментуючи можливість скасування очного навчання.

Я би не казав про тотальну заборону очного навчання, оскільки є різні території, в яких спостерігається різна ситуація.

«Враховуючи територіальну локацію того чи іншого навчального закладу, знаходження його поруч зі стратегічними об'єктами, керівники військових адміністрацій самостійно приймають рішення щодо оцінки безпеки і формату освітнього процесу», – зазначив міністр.

Водночас він висловив переконання, що онлайн навчання може слугувати лише додатковим елементом освітнього процесу, оскільки побудова освітньої траєкторії між учнем і вчителем не може бути замінена спілкуванням через екран.

«Але безпекова ситуація вимагає від нас прийняття рішень в тому числі про продовження онлайн освіти шляхом її онлайн формату», – сказав Шкарлет.

Освіта.ua
11.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
!!!
Можна цього Шкарлета вже звільнити!Якийсь він дуже цікавий!Взагалі нічого доброго не говорить!Україну бомблять,і ніхто незнаєш куди завтра прелитить,а він каже,що у безпечних регіонах,щоб відновити очне!В Україні нема безпечного регіону,нажаль,і ця людина цього нерозуміє,і наражає на небезпеку дітей!!!
Луна Тено
Для !!!: Теж давно мрію про хорошого міністра.
Коментувати
Алла
Дурня. У нас є міністр освіти взагалі? Це жах. Не підготували школи до навчального процесу за пів року. А тепер знову вмивають руки. Бомблять всю країну, а міністерство не знає у якому ж форматі навчатись? Сяжьте за парти і поробуцте вчитись, коли гуде сирена. Чи встигнвть добігти до укриття з купою різновікових дітей. То ще укриття повинне бути. А його нема
Ігор
Для Алла: на дистанційці уроки також перериваються під час повітряної тривоги.
Коментувати
Сергій
МОНстр знову знімає з себе відповідальність,а на місцях такі самі нездари у департ Аментах та управліннях освіти!
Вчитель
В якому сенсі самостійно? Таке рішення не може бути прийняте педагогічною радою чи місцевою владою. Як показує мій життєвий досвід, самодурство деяких директор шкіл несе пряму загрозу працівникам школи і здобувачам освіти. Особисто з таким стикнулася під час пандемії ковіду. Директор педагогічною радою затверджувала одне навчання хоче більше 50% учнів та вчителів були хворі. Бо їй було вигідно. І зараз знову. Такі рішення може бути затверджуватися тільки в міністерстві, а не перекладати все на місця.
Ksenia
Для Вчитель: у нас в взагалі, кожного тижня голосування, відсотків 70 за дистанційне. Так в нас прийняли рішення відправляти на очне(причому писати якусь заяву, що батьки згідні і беруть відповідальність на себе), хоча всі батьки проти 10.10.22, мали йти в школу і все почалось(я безмежно рада що не пустила дитину). 11.10.22 два прильоту було по критичній інфраструктурі, яка знаходиться в місті. І це влада скидає відповідальність з себе.
Оксана
Для вчитель: коронавірус - це просто велика афера задля наживи, це вже починають визнавати офіційно (в Європі, наші ще спробують зіпхати нам прострочені вакцини). Які були хворі - "безсимптомно"? А щодо дистанційного - в нас перед 1 вересня батьки також надивилися фейсбуку і повторяли за кимось дурниці "не пущу дитину під обстріли". Хоча в нас ще ні разу нічого не прилітало, слава Богу. Навіть голосували десь 70% за дистанційне навчання. А тепер зрозуміли, що фейсбук з дитиною не посидить, коли мамі на роботу треба. І ходять, протестують під адміністрацію, щоб садки відкрили
Коментувати
Інна Фрідкіна
У мене склалось враження, що єдине рішення, яке МОН приймає самостійно, це - приймання ним їжі та ходіння в туалет. До речі, це єдине, що у них має виходити. Хоча не впевнена, що здогадуються піднімати кришку.
Думка
Не влада, a клоуни-стрілочники. Зробили вже ... Батьки вибирають САМІ навчання: очне, дистанційне та сімейне... От і вибрали.... Частина класу у школі, а частина лежнів дома. І як вчити? Зробили вчителів заручниками.... Головне умити руки... То не ми то на місцях напортачили....
Оксана
Для Думка: у нас ще краще - тиждень всі на очному навчанні, тиждень - онлайн. Що за один тиждень так-сяк вивчать, за другий забудуть. Для чого, якщо школа в невеликому місті, ніякого об’єкта поблизу немає, а дітей в школі небагато. Складається думка, що просто хочуть поступово привчити до онлайн-навчання, щоб згодом зробити дистанційка назавжди
Лана
Для Оксана: хто вчить -- той не забуде! І це не про форму навчання.
Оксана
Для Лана: як можна те, що вчили на уроці 45 хв, втиснути в 15-20 хв? (в кращому разі; якщо є інтернет і дитина хоче сидіти за малесеньким екраном смартфона і буде там щось бачити). Дистанційне навчання - це тільки видимість навчання
Коментувати
Лана
Тепер залишається сподіватися на мудрість місцевої влади. Адже очікувати можна чого завгодно. У нас війна і ми всі добре знаємо з ким маємо справу. Влітку багато батьків і вчителів, буквально, волали про те, що не можна зараз зводити дітей до навчальних закладів. Відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів. Про те, що належно облаштованих укриттів немає також багато писали. Але тоді ніхто не почув. Зараз всі зрозуміли, що це не жарти? Так звані ’’укриття’’ треба перевірити ще раз, причому терміново! Перестати використовувати термін ’’найпростіше укриття’’, бо це означає що: коридор і мішки з піском, які закривають вікна. Хіба це укриття, нехай навіть найпростіше? Якщо ДСНС видали акти навчальним закладам із такими ’’укриттями’’, то їх слід негайно анулювати! Не можна обманювати батьків і створювати ілюзію безпеки! Не можна наражати на небезпеку дітей і працівників усіх навчальних закладів! Ніякої безпеки, на жаль, немає. Людські життя - не іграшки!
Олена
Для Лана: так, зрозуміла що це не жарти: в школі дитина вчитель поведе в укриття, а вдома вона сидить сама, в порожній квартирі, доки батьки на роботі. І якщо і піде в укриття то невідомо кого там зустріне. В Суми не прилітало з березня. З березня! Але все зачинене. Батьки тягнуть дітей на роботу, на стратегічні об’єкти, той же Сумигаз, замість того, щоб діти були в безпеці в садочку. Ніхто в укриття не ходе. А от в школі б водили.
Лана
Для Олена: Ви так щиро вірите, що діти будуть в безпеці у школі, чи садочку, тільки тому, що ї їх там хтось буде ’’водити’’? Але куди? У те ’’укриття’’ убоге, яке укриттям назвати язик не повертається? Пані Олено, без образ, будь ласка, відкиньте ілюзії про безпечні укриття в навчальних закладах - таких в Україні, на жаль, дуже мала
Оксана
А де є безпечніше укриття? В підвалі свого будинку з одним виходом - і для дитини з квартири на 9 поверсі?
Коментувати
Чернівчани, батьки
Міністр поступив дуже правильно. Але ми чекаємо розпорядження про здійснення асинхронного навчання під час повітряних тривог, коли учні на дистанційному навчанні. І ми думаємо, що це стосується багатьох регіонів. Бо як тільки починається повітряна тривога, так у різних чатах починають з’являтися зайчики, котики, анімація і дитячі переписки. Якщо вони знаходять час переписуватися та бавитися іграми, то з таким успіхом можуть завдання від учителів. Щодо очного навчання, то воно якщо і можливе то там де в межах 5 км не має ніяких об’єктів інфраструктури, а також там де місцевість дуже близько до кордонів НАТО. Навіть на Буковині таких сіл та містечок не багато. З однієї сторони Франківськ, іншої Хмельницький , іншої Вінниця. Хоч у нас не має військових об’єктів та важливих об’єктів інфраструктури, але ракети над нами не раз збивали, в тому числі Румунія і звуки вибухів ми не раз чули.