Шкільні олімпіади планують провести у звичні терміни

Шкільні предметні олімпіади у цьому навчальному році планують провести у звичні терміни

Шкільні олімпіади планують провести у звичні терміни

Шкільні предметні олімпіади у поточному навчальному році планують провести у звичні терміни.

Про це йдеться у наказі МОН, підписаному міністром освіти Сергієм Шкарлетом.

Згідно з документом, перший етап олімпіад має відбутись протягом жовтня.

Другий етап планується провести протягом листопада-грудня 2022 року.

Третій етап має бути проведений у січні-лютому 2023 року.

Також наказ затверджує граничну кількість учасників учнівських команд від кожної області з кожного предмету під час IV етапу Всеукраїнських олімпіад.

Окрім того, документ містить перелік областей, на базі яких планується проведення IV етапу Всеукраїнських олімпіад у 2022/2023 навчальному році.

Освіта.ua
07.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Коли вже нас, вчителів, почують!? Скільки років ми звертаємось щодо безглуздості цих олімпіад. А під час війни тим паче. Це справді знущання.
Петро
Олімпіадна вигода» вчителів і шкіл — радянщина. Потрібен новий механізм проведення олімпіад, який працюватиме на дітей
Ірина
Це блюзнірство й знущання над усіма учасниками освітнього процесу! Ми всі дбаємо про безпеку, але комусь треба показувати свою значимість і потрібність (за рахунок інших, які триматимуть це на своїх плечах і ризикуватимуть життям дітей)! Гидко!
Юлія
МОН несповна розуму...Коли ми вже припинимо ці совкові заходи? Ідіть у ногу з часом, нафталінові ви наші!
Лана
Після сьогоднішнього жаху в когось ще є сумніви щодо доречності проведення олімпіад під час війни? Сподіваюся, що у МОНУ нарешті знайдеться краплина здорового глузду і відповідний наказ буде скасовано.
Сергей Лимонов
Для Лана: марні сподівання! МОН і здоровий глузд- слова антоніми!
Коментувати
директор Тернопіль
Влада трохи прорахувалися, коли МНС видали акти на укриття практично усім хто хотів. Ніхто не чекав, що окупанти почнуть застосовувати безпілотні літальні засоби, які можуть бути непомітні для ППО. Якщо обстріли безпілотниками почастішають, скоріше за все школи будуть повторно оглядати і давати дозволи ще раз. Окрім того у громадах дедалі частіше виникають сутички між батьками та закладами освіти, по тій самій причині, батьки розуміють, що у кімнаті де вікна прикриті мішками з піском перебувати під час повітряної тривоги не можна. Мало того що не діє правило двох стін, так мішки з піском чи цегла замість стіни. І тут перераховані не всі порушення. Далеко не всі.
Львів'яни
Під час війни олімпіади потрібно відмінити. Бо це по-перше, дорога. Інколи не така близька. По-друге , багато укриттів не витримують ніякої критики. По- третє, чиновникам дуже байдуже за життя дітей.
Ольга Лугина
Я проти олімпіад. Учні не мають бажання брати в них участь. Це додаткове безкоштовне навантаження на вчителя. Проводьте в школі перевіряйте, а потім за свої ж кошти у свій законний вихідний вези дітей до центру ТГ. Де ще є таке щоб безкоштовно виконувати нікому не потрібну роботу???
Чернівці
Для Ольга Лугина: 100% підтримую. Які олімпіади при змішаному навчанні, частина дітей повністю на дистанційному. Уроки перериваються тривогами. Деякі школи працюють у дві зміни, хтось думає про вчителя. Готувати дітей у третю зміну? Кому це зараз потрібно. Дуже багато є різних дистанційних конкурсів. Якщо є такі обдаровані діти, то вони можуть себе проявити не тільки в шкільних олімпіадах.
Анна
Для Ольга Лугина: не варто говорити за всіх учнів, я без олімпіад не уявляю шкільного життя.
Для Ольга Лугина:
Почни з того, що всякі недовчителі не мають бажання їх проводити. Адже саме до цього зводиться суть твого допису. І не розписуйся за всіх дітей.
Коментувати
Оксана Чайковська
Треба знову писати петицію про відміну цих нікому не потрібних олімпіад, які не дають життя розумним і обдарованим дітям, і є "пережитком" минулого.... Може хоч президент промиє мізки чинушам...
Лана
Для Оксана Чайковська: Петиція нічим не допоможе. Скільки часу потрібно на збір підписів, а перший етап тих недоолімпіад, клятих, ось-ось має розпочатися. Президент все одно подасть її на детальне вивчення відповідному міністерству.
Оксана Чайковська
А що ж тоді робити? Як з цим боротися?????
Для Оксана Чайковська:
Піти зі школи, і ніхто тебе більше ніякі олімпіади проводити не заставить.
Коментувати
Маргарита
Треба позаздрити нашому міністру - більшого оптимізму не бачила ніколи - олімпіади в Сумській, Харківській, Одеській, Херсонській, Миколаївській областях, які щодня під обстрілами. Звісно, сидячи у безпечному теплому місці, щодня гарно снідаючи, обідаючи і вечеряючи, вивізши свою сім’ю у безпечне місце за кордон, можна писати дурні накази про олімпіади в зруйнованих областях. Він же там не був, не бачив зруйновані будинки, не знає, що люди там голодні, бо більшу частину доби проводять в укриттях, які мало рятують. Що, пане міністре, а вашого оптимізму на Запорізьку область не вистачило? Дивно, що ви ще там не захотіли провести якусь олімпіаду. Господи, коли ж у цих дармоїдів з’явиться хоч якась крапля розуму!
Для Маргарита:
Не захищаючи МОН, скажу, що з місцями проведення Всеукраїнських олімпіад затупив Інститут модернізації змісту освіти. Графік проведення таких олімпіад складається на 5 років. Відповідний наказ з ним про олімпіади від 2019 до 2023 року був оприлюднений ще у 2018 році. Запорізької області на 2023 рік у ньому не було. А ці довбодятли з ІМЗО, анітрохи не задумуючись, і прикріпили витяг з того наказу як додаток до цьогорічного наказу МОН. До них і звертайтеся та пишіть їм, які вони дурні. А Шкарлет само собою винен, що підписав наказ, не читаючи його.
Коментувати
Саша
Всі вже давно згодні що від цих олімпіад користі ніякої. Але мабуть керівництво МОН дуже далеке від реальності. Йде війна і ні про які масові заходи взагалі ніякої навіть мови не може бути.
директор Тернопіль
В укритті вікна не мають бути закриті мішками з піском чи цеглою. Укриття це дуже бажано напівпідвальна споруда де не має вікон, а також є запасні виходи. Раховані заклади освіти відповідають таким вимогам. Ще менше укриттів мають короткі стелі, а також мінімум 2 поверхи зверху. Якщо навіть МОНУ видасть лист і зобов’яже ДОН проводити олімпіади у закладах освіти де укриття відповідають усім вимогам. То хто дасть гарантію батькам, що учні благополучно доберуться туди і назад. Так ніхто. Моя особиста думка полягає в тому, що олімпіади під час війни не потрібно проводити.
Лана
Явно злочинний наказ, який потрібно негайно скасувати!!! Триває повномасштабна війна, у багатьох навчальних закладах за укриття слугують коридор із закладеними мішками з піском вікнами (тут, до речі, виникає запитання до тих ’’відповідальних’’ осіб, які давали дозвіл проводити навчання в таких закладах). Про які олімпіади зараз може бути мова?!!! Це свідоме наражання на смертельну небезпеку дітей і вчителів. Кому це потрібно? Для чого? Щоб десь там галочку поставити? ГАНЬБА!!!!
Вчителька
Вони в мирний час сенсу не мали. А тепер взагалі не потрібні. Як і більшість чинуш мінобразу з імітацією бурної діяльності. Зайва розтрата коштів.
Зоряна
Просто не вистачає слів. Таке враження, що в Києві немає війни. Які знання зараз в учнів між тривогами і дистанційним навчанням? Хтось про це подумав? Учнів до олімпіад потрібно ГОТУВАТИ! Знущання над учнями та вчителями.!
Для Зоряна:
Обізвалася та, яка, нібито, готує дітей до олімпіад.
Коментувати
Екатерина Олещук
Таке враження, що наші чиновники не від світу цього. Воєнний час. Дистанційне, змішане, з "тривогами" навчання , а то й відсутність навчання. Зверху ні на що не зважають, пишуть накази, а нижчі чиновники дуууже бояться не виконати ці накази. Від цього - потерпають діти і вчителі. Та й взагалі: олімпіада повинна нести новий зміст, новий характер, нові форми. Але вище міняти не хочуть, бо по "накатаній дорозі" легше йти. І галочка є, що провели. І найголовніше - масовість олімпіал! Попробуй не привези дитину - директора на нарадах "провідміняють", а директор буде тиснути на вчителів. Наражати хоча б одну дитину на небезпеку - це злочин. Бо міністр освіти і нижчого рангу чиновники нічим не відрізняються при цьому від.... не хочеться навіть писати. Чи ви думаєте, що діти і вчителі не стривожені війною? Не бояться, що може прилетіти "щось" вороже?
Батьки
Не правильно під час війни проводити олімпіади. Чим чиновники думають, поняття не маємо. Школи майже не мають ні бомбосховищ, ні спеціальних укриттів. Куди везти учнів? Хто буде нести відповідальність за їх життя?
Учитель
Це зрадники, диверсанти, маразмантики у освіті. Вони здатні наражати українських дітей на небезпеку. Заключний етап олімпіад у 2023р. хочуть проводити на окупованих територіяїх. Вони всі - кабінетні колаборанти. Олімпіади зараз не на часі.
Для Учитель:
Щодо проведення заключних етапів олімпіад на окупованих територіях, то це розумники з Інституту модернізації змісту освіти "попрацювали". Вони, не думаючи головою, просто скопіювали відповідний додаток з наказу МОН 2018 року, де були прописані місця проведення олімпіад від 2019 до 2023 року. А горе-міністр, не читаючи, підписав наказ.
Коментувати
Ego
Дякуємо МОН за публікацію наказу. Завдяки цьому тепер уся Україна може дізнатися імена тих тупоголових чинуш, які під час війни й епідемії коронавіруса наражають дітей на СМЕРТЕЛЬНУ НЕБЕЗПЕКУ. Отже, країна повинна знати своїх "героїв": це директор ІМЗО Євген Баженков, генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Олег Єресько, ну і, звісно, міністр цього збіговиська безмозких ідіотів Сергій Шкарлет. Підписи усіх цих трьох маразматиків, яким галочка в звіті дорожча за дитячі життя, стоять під цим "шедевром". Дякуєм. Дуже дякуєм!
Гітлер капут
Це диверсія під час війни. Олімпіади точно тепер не в тему. МОНУ готове взяти на себе відповідальність за безпечне переміщення учнів до місць проведення? Міністерство освіти готове взяти на себе відповідальність за безпечне перебування у закладах освіти, які не мають бомбосховищ, чи принаймні протирадіаційних укриттів? МОН готове відповідати перед батьками, якщо раптом щось? Не готове! Відповідальність перекладуть та ОЦА. Приходимо до висновку. Олімпіад не потрібно.
директор Тернопіль
Для Гітлер капут: Протирадіаційні укриття це - протирадіаційні укриття. Якщо у них не має вікон, а також вони відповідають усім решта вимогам, то їх можна використовувати, як укриття під час польоту ракет, чи безпілотників камікадзе. Якщо пройтися по школах, то у нас дійсно тільки 8% шкіл відповідають вимогам.
Коментувати