МОН просить використовувати залишки освітньої субвенції

У МОН зазначають, що залишки субвенції мають бути спрямовані на підтримку освіти

МОН просить використовувати залишки освітньої субвенції

Залишки освітньої субвенції не мають накопичуватись, а повинні бути спрямовані на підтримку освіти.

На цьому наголошують у Міністерстві освіти і науки, коментуючи накопичення залишків освітньої субвенції у регіональних бюджетах.

За інформацією Державної казначейської служби, залишки коштів освітньої субвенції станом на початок року становили 5,6 млрд грн, а станом на 01 вересня майже 9,2 млрд гривень. 

У МОН зазначають, що у разі забезпечення в повному обсязі оплати праці з нарахуваннями педагогічним працівникам, засновники можуть спрямовувати залишки коштів за освітньою субвенцією на оновлення матеріально-технічної бази закладів та установ освіти. 

Насамперед залишки коштів за освітньою субвенцією можуть спрямовуватися на придбання шкільних автобусів, оснащення закладів освіти комп’ютерами та мультимедійним обладнанням, засобами навчання та обладнанням для навчальних кабінетів початкової школи, фізики, хімії, біології, географії, математики, інформатики, придбання підручників і посібників.

У МОН зазначають, що окрім того, залишки субвенції можуть використовуватися для здійснення інших заходів.

     

«Залишки коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного періоду в наступному бюджетному періоді за рішенням засновника можуть бути використані на будь-які напрями, що стосуються оновлення матеріально-технічної бази закладів та установ освіти, зокрема поточний та капітальний ремонт закладів, придбання обладнання для їдалень, сучасних меблів, оснащення закладів освіти персональними комп’ютерами й мультимедійним обладнанням, засобами навчання та обладнанням для навчальних кабінетів, STEM-лабораторіями, оснащення необхідним обладнанням інклюзивно-ресурсних центрів тощо», – повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
05.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дмитро
Доброго дня...за гроші все як завжди...чого тут кричати і писати.. Всі гроші вже поділені до кінця року. Не хвилюйтеся...
Марина
Є залишки? А чому тоді половина школи відправили на простій? Педагогів-організаторів, бібліотекарів, медсестру, групу продовженого дня, прибиральників... Як завжди економлять на нас, а потім залишки спишуть і поділять між собою!!!
Економіст
Для Марина: всі ті посади, які Ви перераховуєте не мають жодного стосунку до освітньої субвенції. Вони утримуються з місцевого бюджету. А якщо школа на дистанційці, то логічно, що й групи продовженого дня немає. і прибиральників стільки не потрібно. А то дивно було все літо дивитись на 6 прибиральниць, які підмітають 5 метрів тротуару біля школи, що в самій школі немає чого робити.
Коментувати
Хатч
То тільки в нашій школі не дали премій в жовтні чи це так всюди? ... ... ...
Економіст
Для Хатч: тобто премії? У вас дають премії?
Економіст
Для Хатч: І як можуть дати премії в жовтні, якщо жовтень тільки почався? Ще авансу не було
Коментувати
Віталій
Дуже прикро, що вчителі зараз в скрутному становищі як ніколи.Зарплати і раніше були одні з найнижчих в Україні, а коли прибрали всі надбавки,то й годі говорити!
Іван
Реально,в державі немає грошей.Цифра написана є,а реальних грошей немає.виплатити-значить вмикати друкарський верстат і тоді всі ціни рвонуть вверх.І хочеться- і колеться.
Василь
Шаргородська ОТГ Вінницької обл. Скасовано всі доплати, відсутні гуртки, не отримали зарплати за вересень. Директора попереджають, що у грудні зарплати не буде зовсім через відсутність коштів. Про премію вже мовчу. А виявляється у МО є залишки. Немає слів...
Галина
Для Василь: це залишки не у МОН, а у місцевих рад. Залишки освітньої субвенції, які утворились на кінець року, не забирають назад в державний бюджет, а залишають на місцях. Їх потім при уточненні бюджету (десь на лютневій-березневій сесії) спрямовують на певні напрями (наприклад протипожежні заходи, покращення матеріально-техічної бази закладів). У багатьох ці сесії не відбулись, залишки не були перерозподілені. А у кого перерозподілені, то не всі можуть освоїти, бо є постанова 590 (і по цій постанові не можна придбати комп’ютерну техніку). І не факт, що ці залишки є у вашій громаді. МОН говорить про загальну суму. А може ви використали гуть всю суму. А гуртки до освітньої субвенції взагалі не мають жодного стосунку. Вони утримуються з місцевого бюджету.
Коментувати
Гостя
Ізюмський район Борівська громада теж не отримала зарплати за серпень і вересень. Хоча працюємо чимало. З дітьми працюємо як з окупації, так і онлайн, купуємо ноутбуки для роботи, бо виїхали ні з чим, залишилися працювати в своїй школі онлайн, думаючи прогідну подяку, не погодившись на роботу в чужій школі, але ж жити за щось треба.
За-раза
10 для директора за економію коштів уже використали. КРУ теж отримало відкати.
За-раза
100 тисяч
Коментувати
Алі
Згодна з госсссстем.Керівництво вже отримало премії на День вчителя ( ще й непогані),а ще й до Нового року
Наталія
Савинці Харківської області. Вчителі з окупації вели уроки, а заробітну плату не отримали з квітня місяця. І сьогодні зібравши дітей по всій Україні, намагаються не обділити своєю увагою жодну дитину. І також не отримали не копійки за минулий місяць. Дуже шкода, що таке відбувається
Шоні
Закарпаття, Нижньоворітська громада - досі немає журналів та книг для 5 класу. І це нова українська школа?
Іван
Для Шоні:А навіщо вам журнали паперові? Електронні журнали безкоштовні і їх десятки,як і особові справи та купа інших,раніше паперових документів.
Іван
Для Шоні: І в елекронних журналах Є ВСІ ПІДРУЧНИКИ НУШ і БЕЗКОШТОВНО.Ви там наче в 18 столітті живете
Коментувати
гіссссть
Використають) Як премії керівництвам різних рангів до Нового року, наприклад) До речі, премії вчителям до професійного свята в Харкові, наприклад, не було. Видно, не заслужили, під ракетними ударами проводячи онлайн-уроки.
Викладач
Залишки є, а із зароб.плати зняли нарахування за перевірку письмових робіт, кабінет, престижність....
Валентина
Відповідно до постанови КМУ від 1 квітня 2022 р. № 401 "Про спрямування коштів до резервного фонду державного бюджету" було знято 10 % заробітного фонду в кожному навчальному закладі, а це трохи більше ніж місячний фонд з/п педагогів. Згідно з постановою в кожному закладі проводились і проводяться заходи щодо здійснення економії фонду з/п педагогів, серед яких відпустки без збереження з/п, мінімальний відсоток престижності, зняття оплати за гуртки, перевірку зошитів, простій тощо... Постають питання: Чому, маючи такі шалені залишки освітньої субвенції, мало і має місце вищезазначене? І чому б не повернути забрані кошти закладам? Як закладам дізнатися про залишки освітньої субвенції? Складається враження. що в нашому МОН України права рука не знає, що робить ліва.
Маржан
Для Валентина: Та все добре знають у відділах освіти.А живемо так бо є чарівне слово "Ви ж розумієте " а по "понятіям " живуть тільки злодії і не важливо що це освітній простір .... чи не так.
Коментувати