Батькам надали алгоритм дій під час ядерного вибуху

Якщо дитина під час ядерного вибуху перебуває у школі, вона має залишатись там

Батькам надали алгоритм дій під час ядерного вибуху

Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки підготував рекомендації для батьків щодо того, як діяти якщо на момент ядерного вибуху дитина перебуватиме в закладі освіти.

Водночас у Центрі звертають увагу, що ядерний удар по Україні вважається малоймовірним, а головна мета цих погроз — налякати українців та світ та змусити нас йти на поступки, а наших партнерів – послабити підтримку України.

У Центрі зазначають, що якщо дитина під час ядерного вибуху перебуває у школі або садочку, вона має залишатись там в укритті з іншими дітьми.

«Навіть якщо школа або садок в пʼятихвилинному доступі від дому, не потрібно виходити з укриття і забирати дитину. Згідно з нормами безпеки приміщення для укриття мають загерметизувати зсередини, аби туди не потрапляли шкідливі речовини ззовні», – зазначають у Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки.

Окрім того, батькам радять скласти тривожний рюкзак для своєї дитини, у якому мають бути пляшка води, поживні батончики чи снеки в герметичних пакуваннях,  нотатка від батьків, у якій вказано ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси).

Також дитині бажано мати телефон (за можливості), зарядний пристрій і павербанк, індивідуальний набір необхідних ліків, респіратори (запас на кілька днів), комплект змінної білизни та одягу, улюблена іграшка або річ.

Для того, аби не навантажувати дитину важкими речами щоразу, коли вона йде до школи чи садочка, домовтесь з адміністрацією або вчителем (вихователем), щоб ці речі зберігались у закладі, але у швидкому доступі, аби їх можна було швидко брати під час тривоги.

Рекомендації для батьків

Освіта.ua
04.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
За-раза
Та чхали батьки на ваш алгоритм дій і, взагалі, чхали вони на все. - Я же мать...
Оце орденоносці
Україна сміється. І сміх, і гріх. Як захиститись під час війни?, Показати голу дупу орденоносця "За заслуги" ||| ступеня Андрія Данилко від Зеленського. Повна аморальність . Вєрка Сердючка показувала кадр, на якому позувала разом з мамою. Вони зображені майже повністю оголеними, лише у трусах https://tsn.ua/glamur/serdyuchka-rozdyaglasya-arestovich-ne-priyde-reakciya-znamenitostey-na-memi-pro-schekavicyu-2173258.html
Галина
І скільки годин, чи діб діти сидітимуть у тих недоукриттях? Ще напишіть, що вони там будуть навчатися.
Андрей
Для Галина: після прильоту ядерної мінімум 3 доби
Коментувати