МОН: необхідно показати батькам, що школа є місцем безпеки

Режим навчання залежатиме від безпекової ситуації в кожній територіальній громаді

МОН: необхідно показати батькам, що школа є місцем безпеки

Наразі головне завдання – продемонструвати батькам учнів, що школа є місцем безпеки.

Про це під час телемарафону «Єдині новини» сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, забезпечення безпеки у школах є завданням органів місцевого самоврядування, засновників шкіл, МОН, МВС і ДСНС.

Водночас Шкарлет зазначив, що режим освітнього процесу залежатиме від безпекової ситуації в кожній територіальній громаді, наявності укриттів у закладах освіти та можливості розміщення учасників освітнього процесу, що буде відображена у відповідному акті за результатами спеціальних перевірок.

Освіта.ua
12.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учень
Як учениця 10 класу, кажу : від дистанційного навчання абсолютно ніякого толку не буде. Так, Ви чи Ваша дитина буде відміником/цею( можливо, звісно), але знань у дитини НЕ БУДЕ! Лише очне навчання, якщо війна триватиме 10 років?То це що виходить, діти мають стати асоціальними? Так як уроки розпочинаються дистанційно о 8.30 і йдуть до 16.00 з перервами в 15 хвилин, ти цілий день сидиш перед комп’ютером, потім тобі задають домашнє завдання, більшість з якого потрібно виконувати у Microsoft World, вимикаєш комп’ютер о 7-8 вечора і сідаєш виконувати письмову роботу, це ще + 1-2 години. А в 10 вечора ти згадуєш про контрольну з алгебри, до якої треба підготуватись, але ж на уроках ти нічого не зрозумів, тому сидиш до опівночі і намагєшся розібратись. І нарешті ти лягаєш до ліжка, в 00.30 ночі і єдине твоє бажання це вbutuсь, бо вже не витримуєш такого темпу. Тому, шановні обговорювачі, перестаньте дискутувати на цю тему, бо як не жили в такому темпі, то не зрозумієте. Учні ЗА очне навчання!
Лілія Резницка
Для Учень який за сумістництвом "учениця 10 класу" , що то за Microsoft World в якому потрібно виконувати більшість з домашнего завдання? Чи Ваша школа користується власними розробками?
Коментувати
Любов
Школа НЕ Є місцем безпеки. Заховатися можна лише під партою. Не тероризуйте вчителів і батьків. Дистанційна освіта - єдиний вихід
Алла
Яка безпека може бути у школах? Хто може її забезпечити? Прильоти заотичні, влучають по освітнім закладам. Які укриття мають бути, щоб під ними не загинули, не дай Боже, діти? Школи панельні у більшості, бомбосховищ, можна сказати, майже немає. А у підвалах, скоріж за все, проходять комунікації. Під час тривог вивести за 5-15 хв( якщо буде цей час)500-1000 дітей і педагогів неможливо. Кому потрібне таке навчання? Що можна викладати в укритті, коли там учні УСІХ класів? А якщо тривога на 6, 7 уроках і триватиме 3 години? Під час карантину можна було вчитись, так усіх посадили на онлайн. А тепер в країні ВІЙНА З НЕАДЕКВАТНИМ ВОРОГОМ, ЯКИЙ ПОРУШУЄ УСІ ЗАКОНИ. І наших дітей хочуть вивести на офлайн навчання. Треба щось робити. Треба берегти дітей. Нехай сидять на онлайн. Так безпечніше усім.
Марія
Яке навчання в час війни. Хто має вчитися той і дистанційно буде вчитися. Безпека має бути на першому місці
Батьки
З школи виходили у мирний час через 2 виходи за 3 хвилини до бомбосховища під іншим приміщенням ще 1-2 хвилини, у бомосховище веде 1 вхід двері шириною до 1 м. В самому бомбосховищі ще 4 повороти пройти треба.... Бомбосховище ще не обладнане, хоча районна рада, сказала, що згодиться.... Але крайнім залишиться всеодно директор....
Київ
Школа це навпаки буде одне з найнебезпечніших місць, бо тільки вони дізнаються що там діти ті тварини туди направлять ракети. Ви зглузду зїхали, як за 5 хвилин навіть 200 дітей спуститися одночасно в один підвал
Oksana
Для Київ: Нажаль влада планує наражати дітей на небезпеку, можливо на дітях хоче перевірити, на що здатні росіяни Боляче за діток
Коментувати
Гуцульщина-Франківськ
Суспільство ділиться! Біля 40% батьків хочуть очного навчання і десь під 60% не проти дистнаційного навчання. Тепер стоїть завдання. Як зробити так, щоб задоволеними залишилися всі. Оскільки вчителі отримують зарплату за 45 хвилин. То є необхідність скоротити уроки для очної форми навчання - до 25 хвилин. І тих 20 хв. що залишаються віддати на дистанційне навчання. 8*25 це 200 хв. / 60 хв. 3,5 години уроки і перерви, тоді від 9 до 13.30 очна форма навчання. Від 15.00 до 18.00 дистанційна форма навчання. Але якщо у школі є Інтернет, а також у кабінетах комп’ютери, то очну і дистанційну можна поділити на паралельні класи. Причому уроки і одної, і іншої приблизно одинакові. Тільки дистанційна форма буде мати перерву на 5 хв. довшу. І вівці цілі, і вовки не голодні. А які ще можуть бути варіанти? Щоб були варіанти треба грошей. А так вийдемо з того що маємо. Причому на такий чи аналогічний підхід скоріше за все треба розраховувати.
Гуцульщина-Франківськ:
25 хв. не багато, але за потреби уроки можна ставити спареними. Щодо паралельних класів, також не погана ідея. Але тоді на 1 вчителя прийдеться не 20 уроків, а 40. Вам ніякий завуч і ніяка програма такий розклад не складе. Це треба розраховувати на 1 зміну очну і 2 зміну дистанційну. А тривалість уроків корегувати. 30 і 15 хв. Чи 25 і 20 хвилин. Напевно 25 і 20 хв. це самий кращий варіант. Адже 20 хв. це норма яка записана у санітарних вимогах. Всі розуміють наскільки це складно і розтягнуто на цілий день. А який вихід? Перерва 10 хв. мусить бути. Можливо до 1 вересня батьки прийдуть до спільної думки і буде одна форма навчання. Очна або дистанційна. Тепер треба розраховувати і так, і так. Але якщо буде дистнаційна, то вже будуть і її перевіряти. Держава має розуміти за що платить учителям зарплату.
Ого !
А при дистанційній формі освіти держава платила учителям (викладачам) за використану домашню електроенергію, за інтернет-трафік, за ремонт копм"ютерної техніки ??? А учні (студенти) на заняттях були присутні як мовчазні чорні квадрати, навіть не озивалися до викладачів, - це при реальну якість навчання.
Оксана
Для Гуцульщина-Франківськ:: для реалізаціїї вашого "суперплану" держава в першу чергу повинна забезпечити вчителів і учнів технічними засобами для дистанційного навчання (щоб мати право щось там перевіряти, як ви палко хочете). Я за онлайн, бо за ковіду ніякого вибору не давали нікому. А зараз оцей цирк і перипетіїї комусь дуже потрібні.
Коментувати
Аліса
В містах які не належать до зони бойових дій та окупованих територій має бути очне навчання.. Ті з батьків, які не хочуть очне мають змогу вибрати інші форми навчання. Я не можу лишати вдома самого першокласника на заняття онлайн, бо вдома йому взагалі ніхто не поможе спуститися в укриття. А вчителька, яка виїхала закордон далі проводитиме заняття, бо в неї в цей час повітряної тривоги не буде.
Оксана
Для Аліса: методичка застаріла. Придумуйте нову. Бо під різними іменами текст під копірку.
Аліса
Для Оксана. "На крадії шапка горить".
Оксана
Для Аліса: о, гугл вам переклав "вор" як крадій? Учіть, язИкі, мову
Коментувати
Іван
Наше Міністерство продовжує чудити,наш Міністр не дуже компетентний в багатьох питаннях,от і іде пиляка)
Василина
Але школа не є місцем безпеки. То навіщо брехати. Жоден шкільний підвал не захистить від ракети. І всі діти й вчителі опиняться під завалами. Пишіть правду, а не розказуйте казочки. І ще й ділять прифронтові райони, не прифронтові. Ракети летять будь де.
Ганнуся
У школі навчається 1200 дітей. Нехай частина виїхали, 800. Підвал розрахований на 100. Дві зміни це 200, три зміни це 300. Жителі будинків поблизу школи, які не мають укриття приходять до шкільного укриття. Школа не має права не пустити жителів до укриття. Що робити?
Учасник освітнього процесу
Все правильно:"місцем безпеки",особливо, з урахуванням життєвого досвіду учасників освітнього процесу(батьків, дітей, вчителів), бо ж вони на собі проживають усі прильоти і знають не з фото, які були будівлі навчальних закладів до і після прильотів ракет. Це справжні братські могили і укриття не врятує. Укриття-не бомбосховище. Від ракет не рятує!!!
Батьки
На Буковині, а саме у Чернівцях якраз відбулася перевірка сховищ. І знаєте що. Там де адміністрація та вчителі дійсно люблять свою школу, укриття сяють. Трохи зібрали грошей з батьків, трохи підприємці, трохи держава. Але результат є. А там де інтереси трохи інші з 58 учнів 9 класу, 16 йде в 10 клас. Є заклади освіти де колектив зацікавлений у кожній дитині. А є заклади освіти де не вміють зберегти те що є. Ми не говоримо про те, що наш ліцей самий найкращий у місті. Але констатуємо те, що кожен по цеглині будує авторитет своєї школи. Для чого заздрити чорною заздрістю? Хто кому винен? Не у нас, а у вас третина вчителів не проводила уроки під час дистанційного навчання. Не у нас, а у вас вчителі пояснювали математику, фізику, хімію на одних презентаціях і не пояснили як розв’язувати задачі. Не у нас , а у вас під дистанційки не провели жодного загальношкільного заходу. Ну дійсно для чого вчити, якщо звести все до репетиторства. Тільки батьки все розуміють. Тому учні йдуть після 9-го.
Іван
Для Батьки: Ракета,холера,може вибрати і гарно відремонтовану школу.
Оксана
Для Іван: А дехто вважає( мабуть від великого розуму), що "сяють" і "безпечно" – то однакові поняття.
Роман
Для Батьки: А укриття не повинні сяяти! Вони повинні відповідати нормам безпеки! Вилизаний до сяяння підвал - ЦЕ НЕ БОМБОСХОВИЩЕ!!! Це в кращому разі (якщо там немає труб водопостачання, опалення під тиском, немає небезпечних ртутних ламп, є водопровід і каналізація, відповідна система вентиляції, туалети тощо - але чи багато Ви бачили ТАКИХ підвалів?) НАЙПРОСТІШЕ УКРИТТЯ, яке не призначене для захисту від близького влучання бомб чи, тим більше, ракет! Будьмо чесними самі з собою!
Коментувати
Арсен
Коли снаряд попаде в школу. Вибачте, але вже буде не до укриття. Воно допоможе тільки якщо місто будуть бомбити. А так одна ракета і все.
Віталій
Як учителю, навчання через інтернет осточортіло(вибачте). Як керівникові :головнокомандувач,міністр можуть гарантувати стовідсоткову безпеку? А я ж тоді як зможу?Чим? Чи існує в природі укриття настільки безпечне? Навіщо прописувати положення,які в принципі неможливо гарантувати? Із задоволенням проводив би уроки,але....в разі чого,хай всіх оминає,з під завалу керівникові краще й не вибиратися. Саме так міністерство поставило це питання. А за дітей право вирішувати належить не міністру чи керівникові, лише батькам.
Ольга
Для Віталій: ви не гарантуєте безпеку. Від вас потрібно одне- провести дітей в укриття
Учасник освітнього процесу
Яким чином це можливо зробити?! У будівлю потрапляє ракета, яка пробиває п’ятиповерховий будинок і входить в мінус один поверх=6 поверхів(приклад житлової п’ятиповерхівки в Миколаєві).Про яке укриття йде мова?! Братську могилу?! Спочатку приліт ракети, ще пару вибухів чуєш, а потім звучить сирена.
Коментувати
Батько
Хай краще діти сидять в школі, а не гуляють по торгових центрах в які прилітають ракети
Ліна
Для Батько: та невже? Не відпускайте їх в центри. Бо ви, бачте, не можите втримати 1 дитину під контролем, а в школі їх 800 - 1000 на 50 вчителів. Ви з себе перекладаєте відповідальність на когось. Який же ви батько в такому разі???
Коментувати
Ангеліна
Вибачаюсь, а якщо війна буде ще 5 років? Діти взагалі не будуть знати що таке школа. Більш всього кричать і бояться ті, що виїхали, бо потрібно буде робити вибір! Діти повинні навчатися в школі. А наявність бомбосховищ і безпеки- це завдання міської ради! Діти повинні ходити до школи!
Вікторія
Для Ангеліна: який вибір? У тих, хто виїхав за кордон, діти ходять до місцевих шкіл. І плювати вони хотіли на ваші школи та наявність/відсутність бомбосховищ. Навіть тим, хто залишився, можна перейти на дистанційну/індивідуальну форму навчань. При ковіді 2 роки дистанційно навчались. І ніхто не сперечався. А тут ракети летять, смерті навкруги. Ведіть своїх, якщо вони у вас зайві. А інші діти особисто вам нічого не винні.
Вася
Для Ангеліна: Вартість бомбосховища для 150 осіб (на мінімалках, з нуля) порядка $120к, це в селі на території закладу. Про міста - окреме запитання. Двома руками за навчання в закладі, але не нам, учителям, це вирішувати і здоров’я дітей понад усе.
Ольга
Вікторія, для чого такі нерви? Не хочете вести дитину до школи- заява, комп і онлайн вам в допомогу.
Коментувати
Любов
Шкаралет не відрізняється розумом.Скільки зараз вирішили платити ввчителям???Нічого доброго Шкаралет не зробив для освіти! Хай сам навчається офлайн під ракетами!
Галина
Для всіх коментуючих нижче: як же у цих"небезпечних "школах розміщували таку велику кількість біженців з маленькими дітьми? Тільки очне навчання.Звичайно,де є така можливість. Три роки дистанційного навчання знищили освіту.Наші діти практично нічого не навчилися.На жаль.І наврят чи вдасться щось виправити.Надто багато часу втрачено...
Оксана
Для Галина: ви й правда так само два роки кричали й просили про очне навчання? НавряТ)) А щодо біженців.. Діти переселенців були по школах і садочках з батьками, які відповідали за них і вирішували самі питання безпеки. Чи можна це порівняти зі скупченням сотень дітей, яких ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно буде доправити в так зване укриття під час загрози і бути там з ними? І це все робитиме вчитель. Ну й про навчання. Хто хотів, той вчився й до війни. А у стресі й паніці, в підвалі, не сподівайтесь на результат.
Ольга
Чому вони мають бути в стресі і паніці? Діти вже звикли до цих реалій, і їм головне не залишатись самим вдома. Моя дочка іде в третій клас, і категорично не хоче онлайну, щоб не залишатись самій, поки я на роботі (до війни з цим проблем не було)
Оксана
Для Ольга: Головне було – звикнути, по-вашому? До війни й насилля? Це як жінці, яку постійно ґвалтують, говорити: та чого ти, який страх і біль? Ти ж уже звикла до цих реалій. Що ви знаєте про дитячу психіку? Анічогісінько. Ви не хочете залишати дитину саму вдома, а я не хочу ризикувати її життям і психічним здоров’ям, відпускаючи в підвал дитячого садка.
Коментувати
Віктор
Якщо якісь організації дають формальну гарантію укриттю, тривоги повинні внести відповідальність за свої гарантії. А все перекинуто на адміністрацію шкіл та вчителів.Слів адекватних у мене немає. Шкарлета хвилює , як переконати батьків , що шкільні підвали безпечні! Хай сам там і сидить