Школи самостійно визначать форму організації навчання

Структура та тривалість навчання визначатимуться педагогічними радами шкіл

Школи самостійно визначать форму організації навчання

Структура та тривалість навчального тижня, дня, занять і відпочинку, а також форми організації освітнього процесу у новому навчальному році визначатимуться педагогічними радами закладів освіти.

Про це йдеться у рекомендаціях Міністерства освіти і науки, що надані закладам освіти.

При визначенні структури та тривалості навчання школи мають дотримуватися часу, передбаченого освітньою програмою та відповідного обсягу навчального навантаження.

Форму організації освітнього процесу у МОН радять обирати в залежності від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. Навчання може відбуватися очно, дистанційно або з використанням змішаної форми навчання.
Освітній процес в очному режимі може бути запроваджений в приміщеннях закладу освіти виключно у межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту, що можуть бути використані для укриття учасників освітнього процесу в разі оголошення повітряної тривоги.

Якщо потужності захисних споруд є недостатніми, то навчання може бути організовано шляхом розподілу навчального часу в межах годин або змін упродовж дня, тижня, місяця чи семестру.

Водночас на території ведення бойових дій і на тимчасово окупованих територіях освітній процес має бути запроваджений у дистанційному режимі. В умовах дистанційного навчання школа самостійно прийматиме рішення щодо зняття обмеження на максимальну кількість учнів у класі. При цьому вчителі можуть виконувати свою роботу дистанційно в будь-якому місці за власним вибором.

Освітній процес за змішаною формою поєднуватиме очний і дистанційний режими. За рекомендацією МОН, таке поєднання підходить для різних занять: практичні та лабораторні заняття можуть проводитися в очному режимі, лекційні – дистанційно.

Водночас у початковій школі, за визначенням фахівців Міністерства освіти і науки, бажано проводити заняття в очному режимі, адже діти потребують живого спілкування.

Форма навчання може змінюватися впродовж навчального року в залежності від безпекової ситуації.

Навчальний рік у школах традиційно розпочнеться в День знань 1 вересня та триватиме до 30 червня 2023 року.

Освіта.ua
06.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Чого це міністерству так закортіло всіх відправити на очне навчання? Упродовж трьох років пандемії питання вирішувалося по ситуації на місцях. Чому не можна так залишити і надалі? Чи надійшла вказівка з кремля? До того ж, чого той прокремлівський міністр їздить до Одеси за державний кошт, коли гроші треба економити для фронту, та відволікає місцеву владу від юільш важливих справ? Він же все одно нічого не може вирішити. Скільки його будуть тримати?
Ганна
Значить, країна у нас у смартфон, а освіта-у підвалі? А куди дівати людей, які прийдуть у сховище школи, бо другого нема поряд?
Олександр
Як завжди, хто крайній - директор. Хто відповідальний за укриття - директор!!! За все директор!!! А гроші в .!!! Сором, гірше чим у раші!!!
Андрій
А за висловлювання щодо кількох змін (їх і так 2-3 в багатьох школах щодо продовження навчання в "укриттях" (що вміщають подекуди 1/8 від кількості учнів) (уявіть одночасне проведення уроків для кількох класів в одному підвалі), щодо примарної можливості вибору батьками будь-якох форми навчання для своїх дітей (індивідуальної та дистанційної, в яку деякі батьки можуть навіть повірити - міністр же сказав!) (хто і коли буде виконувати ці запити, якщо вчителю потрібно проводити уроки в декілька змін, при вже наявному перевантаженні годинами) міністру мало б бути соромно: так показати на всю країну свою некомпетентність та нерозуміння елементарних речей. В інших країнах і за менший сором ідуть у відставку.
Андрій
Для кого ви пишете цю нісенітницю? Не потрібно людей мати за дурнів. Всі чудово розуміють, як будуть "прийматися рішення" педрадами: натиснуть на директора, директор на колективи - мовляв, "так треба". Чинуші з МОН побачили резонанс і вирішили зняти відповідальність за майбутні смерті не лише з себе, а і з обласної та місцевої влади та управлінь освіти та перекласти на директоріа шкіл та вчителів, які традиційно будуть винні, якщо щось трапиться з дітьми. Навіть посмертно.
Оксана Ніколенко
Для чого нам ця дороговартісна прокладка МОН? Утримуються за рахунок платників податків, ніяких реформ і прогресу, одні рекомендації. Для чого їх утримувати?! Якщо заклади освіти за все відповідальність несуть самі?
Ната
З тим що діти молодшої школи сприймають матеріал очно краще- згідна, але про швидкість евакуації з приміщення вони далеко не перші, знання знаннями, але батькам діти треба живі, а не шукати їх під завалами... Якийсь повний хаос, навіть боюся думати що чекає з нового навчального року.
Виктория Владимирова
У Харкові несповнені розуму очільники освіти планують ОЧНЕ навчання з 1 вересня. Попередили про значне скорочення штатів. Питання: що у голові цих людей? Якесь маніакальне бажання прикритися дітьми та вчителями. Хтось може пояснити для чого комусь потрібно ОБОВ`ЯЗКОВО запхати вчителів та учнів у шкільні подвали? Невже у 21 столітті неможливо організувати якісне дистанційне навчання? Адже, зараз не 1943 рік, щоб вчитися у підвалах та ризикувати життям. А ще позиціонуємо себе як цифрову державу. Соромно і гидко від дурних рішень. Таке враження, що чиновники, які залишилися у місті, вирішили помститися тим, хто виїхав. Іншої причини не бачу. Доречи, батьки мого класу у цих умовах дітей до школи не пустять категорично! І так по всій Україні. Боже, зупини маніяків з МОНУ !!!
Злюща вчителька
Для Виктория Владимирова: Ви молодець! Так чітко і зрозуміло висловили свою позицію. Згодна з вами на 100 відсотків. Пишу на всі сайти те ж саме. Може глухі чиновники почують. Вчепилися в те очне, чи у них дітей немає... чи здорового глузду?!
Маргарита
Для злюща вчителька: Ні, діти у них є, тільки вони ой як далеко від України, українських шкіл, українського народу. Всі вони за кордоном, при чому не в Польщі чи Чехії, а в Англії, Франції, США, де не чути ракетних обстрілів. А на наших дітей, і на всіх нас, простих громадян України, яким нема куди і нема за що тікати, їм начхати.
Коментувати
Маргарита
Досить уже писати дурниці про те, що педагогічні ради приймають якісь рішення. Зазвичай так: управління освіти приймає рішення, спускає на школи і говорить, щоб педагогічні ради прийняли такі рішення. Ото і вся функція педагогічної ради: погодитися з рішенням управління освіти. І так буде й цього разу. Ніяким школам не дають можливість самостійно приймати рішення. А міністерство робить вигляд, що воно вірить в те, що рішення приймаються педагогічними радами. Лицемірство!!!
Оксана
Для міністрів в Україні, виявляється, не скрізь лунають сирени щодня і не скрізь сповіщають про ракетну небезпеку вдень і вночі. І вторгнення не повномасштабне, мабуть, в Україну, а так собі — спецоперація. Чи ні, чи чого мільйони виїхали з безпечних, за словами МОНу, областей за кордон? Бо спокою й миру нема в країні ніде, скільки б ми не робили вигляд, що можна жити як жили.
Оксана
Початкова школа ж евакуюється миттєво, і взагалі, в початківців нерви міцніші. Хай спілкуються. Хоч 2 роки корони нікого соціалізація не турбувала – один з позитивним ПЦРом, і всі на дистанційку. А тут така турбота! Брехуни. Гроші – більш нічого міністрів не турбує.