Більшість шкіл мають захисні споруди, – МВС

У більшості шкіл є укриття, якими можна буде скористатися під час повітряних загроз

Більшість шкіл мають захисні споруди, – МВС

У більшості шкіл є укриття, якими можна буде скористатися під час повітряних загроз.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

За його словами, наразі проводиться аудит укриттів у закладах освіти та розробляється відповідна логістика.

«У більшості шкіл є укриття, якими можна скористатися. Наразі спеціальним місцевим комісіям надаються рекомендації, котрі розробляє ДСНС України. Вони проводять аудит цих приміщень», — сказав очільник МВС.

Він зазначив, що вимогою є наявність захисної споруди за кілька метрів від школи, де зможуть перебувати діти під час тривоги.

«Для більшості батьків аргументом є те, що якщо діти під час тривоги будуть у безпечному місці в школі, то це краще, ніж вони перебуватимуть удома чи в іншому місці. За них подбають і в дітей буде належна освіта», — підкреслив Монастирський.

Він також зазначив, що більшість закладів освіти мають такі захисні споруди.

«Сьогодні опрацьовується логістика, щоб визначити, який клас конкретно виходить, протягом якої кількості хвилин він має бути в укритті, хто конкретно персонально відповідальний за те, щоб людина пройшла в укриття», – сказав міністр.

Окрім того, Монастирський наголосив, що головний принцип – це безпека. Наразі проводиться робота не лише над питанням укриттів, а й загалом над безпековим рівнем у закладах освіти.

Освіта.ua
04.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Батьки
Якщо йти за метою - чим менше учнів ти безпечно, тоді у понеділок і вівторок очно вчаться 1,2 класи. У четвер і п’ятницю 3,4 класи очно, а решта усі дні дистнаційно. Можна замість 5 у розклад поставити 6 чи 7 уроків. Доречі 1 клас ще може вийте в середу. Це звісно початкова школа. У старшій школі мабуть чергувати очну форму з дистанційною це один із кращих варіантів. Бо саме краще це дистнаційна форма навчання. У нас до бомбосховища, а воно у нас у дитячому садочку 20 хв. ходу. МЧС і ОВА дозволять навчання тільки виходячи з того, що військової інфраструктури неподалік не має, населений пункт розташований від обласного центру за 20 км. Жодних об’єктів критичної інфраструктури так само не має. Але є одне но! Садочок нам надає тільки 100 місць. Решта їм самим потрібно. І 100 це дякуючи підвальним закритим коридорам. Але хоч малі діти читати і писати навчаться.
гори.ua
Будуть гатити по школах. Без сумніву будуть гатити. А перші під удар попадають школи де велика кількість учнів. Який резон пускати ракету за 8 млн. доларів аби так. Чим менше учнів буде у школі, тим безпечно буде для тієї школи. Ви собі як хочете, але у нас є своя напрацьована схема змішаного навчання. 1-4 класи очно у першу зміну, уроки по 30 хв. Якщо є паралельні класи, то понеділок, вівторок читання, письмо, математика в одного класу очно, решта дистанційно, середа, четвер читання, письмо, математика у іншого класу, решта дистанційно. 5-9 2 ЗМІНА по 30 хв. Одного тижня приходять до школи 5,6, 7 класи, іншого 8,9 класи. Якщо наприклад у вас паралелі, то можна зробити так що кожен клас 1 раз на місяць приходив до школи очно, а решта дистанційно. Такий графік собі скласти. Чи раз на 3 тижні. Бо там де 10-11, точно треба щось думати. Наприклад 5,6,7 (1 тиждень очно, решта дистанційно), 8,9(2 тиждень), 10,11( 3 тиждень). Кожен робить під свою відповідальність.
гори.ua
Ми розуміємо тих хто хоче критикувати нас за уроки по 30 хв. Але з другого боку, учителі цілий день до 18.00 в школі. Вони свої години відпрацьовують. Або ще робіть так. 1-4 клас постійно. А решта так само в 1 зміну, але одного тижня 5,6 іншого, 7,8 і третього 9. Якщо в школі буде приблизно 5 чи 6 класів це в середньому 100-140 учнів. Їх легко звести в укриття, їх легко контролювати. Проблем не повинно бути. Розумійте той варіант, коли 1-4 очно, а 5 і решта дистанційно - це вже класика. Шаблон. А ми хочемо так щоб кожен клас хоч 1 раз на тиждень був у школі. Бо розумійте можна ще по іншому шляху піти. Зробити у школі очно-дистанційну форму навчання. Ті хто хоче очно, йдуть до школи і здобувають знання очно. Ті хто хоче дистанційно створюють з учителями групи і вчуться дистанційно. Якби на кожну школу дали ноутбуки і провели Інтернет, а це казка, то частина учнів сидить у класі і здобуває знання очно, решта в той час слухає урок дистанційно.
гори.ua
Але ми таких можливостей не маємо. Тому тим учням, котрі таки вибирають дистанційну форму навчання треб пояснити, що їм будуть надсилати уроки з інших вчителів, відеопояснення з Інтернету, а також конспекти тих учнів які будуть вчитися очно. Якщо батьки та учні на такий варіант згодні. То проблем взагалі не має ніяких. А захочуть у будь-який час можуть прийти і приєднатися до тих учнів, які ходять очно. Розумійте головною метою навчання лишається одне і те саме. Не опустити тих учнів, які хочуть вчитися. Які хочуть після школи здобувати освіту. Які розуміють цінність освіти. А школа у свою чергу має все зробити для того щоб це реалізувати.
Коментувати
Колектив школи
Коли вже почнеться цивілізований, а не "стадний" підхід до людей? Де нові ідеї поєднання дистанційного навчання і Старлінк? Замість вчити дітей в підвалах, можна попросити в американців якісні смартфони. Але чиновники роблять все старими рад-ян-ськими методами: загнати тільки вчителів на вакцинацію, вчити дітей в підвалах, далі пропонують не випускати людей в інші області, про карантин не йдеться вже, але він продовжений до 31 серпня, замість витрачати гроші на неіснуючий карантин, на нездійсненне офлайн навчання, на неефективне вибіркове щеплення і т.п., краще ці гроші скерувати військовим! З повагою до всіх!
ТТ
Міністр готовий відповісти за свої слова? Тоді хай протестує "укриття" на собі!.
Батьки
НІ
Коментувати
Мати
Особливо фраза взбісила - "Для більшості батьків аргументом є те, що якщо діти під час тривоги будуть у безпечному місці в школі, то це краще, ніж вони перебуватимуть удома чи в іншому місці". Протри очі і подивись скільки батьків підписали петицію про онлайн освіту!
Юрий
Пан Міністр готовий застрелитися, якщо хтось десь буде мати влучання біля навчальних закладів ?
Виктория Владимирова
Про захисні споруди: починалося з 8%, а зараз вже більшість шкіл їх якби мають!.. Звідки ж вони взялися за 2 тижні? Процес чіпляння на двері шкільних тирів відповідних папірців триває з неймовірною швидкістю. Огидно від цієї брехні. Краще подбали би про безкоштовні цифрові платформи для дистанційного навчання, електронні журнали, документи про навчання у "Дії" тощо. Вчителям потрібно розробляти уроки, робити плани, презентації, навчальні відео та тести. На це потрібен час, а ми його гаємо на чіпляння брехливих папірців на двері підвалів. Ганьба!
Виктория Владимирова
Особливо бісить цинічна брехня: "Головний принцип – це безпека!" Безпека кого? Поки що це - безпека місця сидіння чинуш, а аж ніяк не дітей та вчителів. Начепити на двері підвалу папірець з надписом "Укриття" або "Бомбосховище" - це подбати про безпеку? Яка безпека у Харкові? Кожен день починається з повідомлення про чергову розтрощену школу. Жоден з батьків мого класу дитину до школи не пустить. З 30 учнів класу у місті залишилося 4, інші залюбки будуть навчатися онлайн, а у місто до закінчення бойових дій повертатися не планують. Замість того, щоб готуватися до ЯКІСНОГО дистанційного навчання МОНУ виснажує мозок та нерви вчителям та батькам. Для чого цей дивний та кровожерливий піар?
Богдана
Ага! Знаємо ми ті споруди! Це ті, де п’ять стільців, сморід, пліснява, труби стирчать і дроти звисають?!!! Це тепер треба ’’укриттями’’, чи ’’бомбосховищами’’ називати??? Туди заходити страшно! А діти там мають, підкреслюю, навчатися у безпечних умовах?!!! Совість майте!!!
Світлана
Та невже? Це в якій країні? Як ми й думали!!! По факту - укриття, практично всюди , відсутні, а на папері все буде ОК і можна дітей з вчителями відправляти під ракети?!!! Ви адекватні???!!!
За-раза
Ха-ха-ха... Скільки занесли міністрові за подану інформацію?!.
Олена
Брехня! https://petition.president.gov.ua/petition/145004 петиція про заборону очного навчання в усіх навчальних закладах
Тетяна
Яка безсоромна брехня! Менше місяця тому писалиЮ що бомбосховища має 25 відсотків навчальних закладів ! А зараз чомусь вже більшість ?! Звідки вони з’явились за місяць ?! Чи для міністерства навєс від дощика - це вже укриття від ракет ?! А цікаво, ці шмигалі та монастирські своїх дітей відпустять до таких шкіл? Чи вони за кордоном навчатись будуть? Я в цьому не сумніваюсь... Чи вони не розуміють, що як тільки орки дізнаються, що в нас відкрили навчання, то що вони зроблять?...Правильно... А чи може це заказ спеціальний від сепаратистів і колаборантів, яких в нашій країні до хрєна, - знищувати наших дітей? Тут ще розібратись треба! І взагалі - з людей роблять ідіотів. Тобто, коли був коронавірус - то це був достатній привід для навчання онлайн, а війна , і шмаляння ракет - це привід для навчання оффлайн... так виходить ?
Андрій
1 Яку роботу не проводь, а підвал на 100 чоловік не стане бомбосховищем на 2000. Концептуально різні поняття. 2 Поняття "найпростіше укриття", це як закритися папірцем від кулі 3 Вислів щодо проведення занять в укриттях- це взагалі шедевр... IQ зашкалює. 4 І якщо монівці не в курсі, у великих школах завжди було 2 зміни та ще й з підзміною. Початок о 8 ранку, а закінчення о 18 вечора. 5 Ще цікаве питання: хтось з них пробував організувати тихе і спокійне та швидке переміщення школярів молодшої школи? А дітей, які вперше прийдуть до школи? З різними характерами та емоційним станом. 6 Як щодо дітей з фізичними вадами, які не можуть швидко пересуватися?
Тетяна
Для Андрій: От-от...Тут два варіанти. 1- всі ці чинуши -довбні , і не розуміють цього. 2- вони вороги, і роблять це пло спецзаказу, їм не тільки плювати на дітей, а боюсь ,навіть,уявити гірше. А що буде, коли не дай боже, якась ракета вцілить в навчальний заклад??? Що той Монастирський та Шмигаль, та всі інші будуть робить ? Як відбрехуватись ???
Коментувати
Андрій
Саме толерантне висловлювання щодо цих чинуш: розумово неповноцінні або моральні уроди.
123
Для Андрій: Наразі проводиться робота над безпековим рівнем у закладах освіти
Коментувати
Андрій
Ось так може бути в будь-якій частині України. Лише останні тварі, нелюди, зрадники країни заставлять наших дітей йти до школи. https://magnolia-tv.com/news/75834-vnaslidok-rankovoho-obstrilu-kharkova-poshkodzhenyy-navchalnyy-zaklad-prokuratura-foto?prov=ukrnet
123
Для Андрій: Монастирський наголосив, що головний принцип – це безпека
Маргарита
Для 123: Монастирський може наголошувати на чому завгодно і скільки завгодно. А відповідальність за цю безпеку хто візьме? Не дай Боже що, всі вони будуть один на одного кивати, і зрозуміло, що ніхто не буде винний. Закінчиться все як завжди свічкою в телевізорі. Невже батькам стачить розуму в таких умовах ризикувати власними дітьми?
Сергей Лимонов
Яка цинічна брехня! Мент він завжди "мусор"!
Коментувати