Тривалість навчального року визначатиме Кабінет Міністрів

Під час дії воєнного стану тривалість навчального року визначатиметься урядом

Тривалість навчального року визначатиме Кабінет Міністрів

Під час дії воєнного стану тривалість навчального року визначатиметься Кабінетом Міністрів.

Про це повідомив голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, коментуючи ухвалення парламентом змін до деяких законів в сфері освіти.

Також, відповідно до законопроекту, урядом визначатиметься дата початку навчального року та/або його закінчення.

Окрім того, змінами передбачено зупинення на період воєнного стану дії положень щодо максимальної кількості учнів у класі (наповнюваності класу) державного, комунального закладу освіти, крім здобуття освіти за очною (денною) або вечірньою формою.

Іншими змінами уточнено редакцію положення щодо продовження дії трудового договору (контракту) без проведення конкурсу, укладеного з  керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, але не більше ніж на шість місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

За словами голови, профільного парламентського комітету, реалізація положень акту дозволить забезпечити безперебійне функціонування  системи загальної середньої освіти у період воєнного стану.

Освіта.ua
19.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина
Мені теж не подобається дистанційне навчання, але в умовах війни іншого виходу немає. В моїх дітей в школах ( в різних) є підвал з одним вузеньким проходом, в якому нічого не обладнано і туалета немає. Як через 1 вузенький прохід можна за 5 хвилин евакуювати близько 900 чоловік? Хто гарантує безпеку дітей? Другу школу по програмі президента "велике будівництво" розмалювали майже в усі кольори веселки, яку з висоти літака видно неозброєним оком(навіщо?). Як депутати уявляють собі очне навчання, коли за ніч було кілька повітряних тривог загальної тривалості 4 з половиною години, коли батьки з дітьми в цей час прямують до укриття і просиділи півночі в холодному підвалі? О сьомій ранку дали відбій, діти сонні, знервовані хочуть спати, і як їм на 8 годин ранку йти після цього в школу, де заняття тривають півдня, а потім ще півдня треба виконувати домашні завдання, в перебігах з повітряною тривогою. Їм коли відпочивати? Це грубе порушення прав дітей на життя, здоров’я і відпочинок!!!
Ксенія
Чому я, як вчитель, повинна брати на себе відповідальність за життя дітей? Я наприклад, сама боюся в той підвал лізти. Під час війни навчання тільки ДИСТАНЦІЙНО!
Юлія
Хочу запитати в тих хто за офлайн навчання, ви взагалі розумієте що робите, де ви бачили бомбосховище в школі, або поруч в більшості областей. Це знущання над вчителями, геноцид по відношенню до дітей, як може вчителька евакуювати 35 дітей початкової школи, які будуть ці уроки і яка користь від них, а ті підвали а не бомбосховище що є в школахне придатні для розміщення там дітей, особливо алергіків, асматиків і дітей сердечників, підвали сирі в багатьох грибок, пісчані полы старі комунікації, нема витяжок, в кращому випадку вони не чищені, як дітям під час тривоги добиратися до школи
Наталія
До кінця війни, а й місяць після закінчення тільки онлайн навчання. Скільки по Україні було вибухів без повітряної тривоги? Не розумію батьків, які в такий час готові відпустити дітей до школи.
Ольга
Вибачте а що це зараз за згоди пишуть батьки ,що розуміють що зараз військовий стан і беруть на себе відповідальність що відпускають дитину до школи в якій немає бункера? На питання які дії під час тревоги ,ну ракета може куди хочеш прилитіти і до вас додому ,ніхто не застрахований ,значить виходить так прилетіла в школу то я відправила самостійно дитину на смерть ?
Рем
Жоден навчальний заклад не повинен проводити заняття очно під час війни. Жоден. Ні школи, ні середньо-спеціалізовані заклади, ні коледжи, ні університети. Це злочин. ЗЛОЧИН! Ви наражаєте дітей і молодь на небезпеку. Схаменіться вже. Дистанційка до кінця військових дій, і крапка. Чи ви хочете, щоб батьки вас на вилах винесли?
Оленка
Для Рем: ПОВНІСТЮ ПІДТРИМУЮ!!!!
Коментувати
Олег
Який дибіл придумав НУШ. Це викинуті кошти на вітер. Хай би діти вчилися як раніше. Розумнішими вони не стануть. Просто потрібно школи забезпечити сучасним обладнанням.А батькам учнів достойну зарплату. А наше долбане правління повинно боротися з корупцією, зробити справедливе правосуддя.
Борис
Для Олег: це те саме,що нова поліція,нова медицина.це чергове рокрадання коштів.вони не здатні забезпечити нормальні умови для навчання.досить подивитися на підручники,де купа помилок і описок.одним словом дибіли іхочуть,щоб діти наші бцли дибілами.
Коментувати
Вчитель
Дистанційна освіта - це погано, але зараз ВІЙНА! ВІЙНА!!!! Тому хай буде дистанційна. Це краще, ніж загинути разом з дітьми у непристосованому підвалі або просто у класі на третьому поверсі. Батьки, ви щось думаєте? Чи вам діти вдома набридли? Ви їх наражаєте на небезпеку і нас разом з ними.
Юлія
Для Вчитель: ядивуюсь батькам які за офлайн підчас тривоги а тим більше недоводь бог прильоту дитина має бути біля рідних а не сидіти у не придатному для використання як бомбосховище підвалі. Особисто я дуже хвилююсь щоб нам не відмовили в домашній формі навчання, а я як мама зроблю все щоб моя дитина була жива і здорова і при цьому малане погані результати в навчанні
Коментувати
сільська школа
Дуже і дуже погана ідея. Якщо скасувати норми про кількість учнів у початковій школі і мінімальну кількість учнів при якій формуються паралельні класи, почнеться економія на всьому. Гроші будуть, але на школи вони йти не будуть, у класах буде по 35 учнів. А таку кількість навчити не можливо. Єдине, що треба було. Або призупинити реформи, або дозволити у сільській місцевості створити ліцеї при наявності одного десятого класу. От і все що треба. Звідки брати шкільні автобуси? Звідки брати паливо? Для чого забирати в учнів останній шанс здобути повну освіту? Уявіть, до міста 35 км. До найближчої школи де буде два 10 класи 12 км. Автобуса не має. Транспорт їздить погано. 15 учнів і один 10 клас. Тільки така перспектива нас влаштовувала Тепер і це хочуть забрати. Ліцеї залишіть ліцеями, а школи школами з тими програмами які є. Цим ви дійсно підтримайте освіту.
Економіст
Для сільська школа: Ви плутаєте поняття "мінімальної" та "максимальної" кількості учні у класі. Якщо прибрати мінімальну, то якраз школи зможуть створювати класи з 2-3 учнями в класі, а це призведе до того, що на утримання таких класів піде значна частина освітньої субвенції, і тоді в містах, де й так по 35 учнів буде по 40 учнів
Tetiana
ага по 40, вже по 42...
Коментувати
СтрілецьУПА
Бабака та Шкарлета на розстріл а за тим на шибеницю Зеленський молодець . Слава Україні героям слава
Алла Пожоджук
Ми з моєю сім’єю хочемо очне навчання.Тому що дистанційне "навчання" це не те те що очне, думаю ви зрозуміли.
Тата
Для Алла Пожоджук: А чому при короні коли діти сиділи на дистанційному ви зі своєю сім’єю мовчали ,а зараз коли реальна небезпека для дітей ви за очне навчання,??? Це тупість дітей відправляти на смерть своїми ж руками ,я зі своєю сім’єю ПРОТИ!
Лана
Підтримую!!! І відверто кажучи, не розумію батьків, які зараз виступають за очне навчання. Всі розуміють, що офлайн навчання - краще. Але в країні війна!!! Це всі розуміють??? Якщо є батьки, яким байдуже життя їхніх дітей - аби з хати відправити, то я точно до таких не належу. До закінчення війни - тільки дистанційне навчання!!!
399
Для Алли Пожоджук. Ми багато дечого хочемо, але війна вносить і буде вносити свої корективи.
Коментувати
Шева
Бабак и Шкарлет два чоботи пара. Президент каже , що дітей підтримайте, а ці пхають своє -різні заборони , мультитести , тести … Гонять дітей за кордон!!! Що не придумають- то все гірше.
Клава
Якщо зміни готував Бабак - чекай біди . Де воно взялося на нашу голову? Все на шкоду … А в Комітеті всі фотографи…