Учителі отримають решту відпустки після рішення ВР

Педагоги зможуть узяти решту днів відпустки після внесення змін до чинного законодавства

Учителі отримають решту відпустки після рішення ВР

Педагоги можуть зараз узяти 24 дні відпустки, а після того, як нова норма закону набере чинності, узяти решту днів.

Про це повідомила секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.

За її словами, відповідний законопроєкт має бути прийнятий до 22 червня.

«Зараз комітет соцполітики готує законопроєкт №7251 до другого читання. Поки що у ньому є норма, що щорічна основна відпустка може бути обмежена до 24 днів за рішенням роботодавця. Тут йдеться перш за все за працівників критичної інфраструктури. Учителі тоді зможуть використати повну відпустку», – зазначила народна депутатка.

Також вона підкреслила, що наразі діє правило про 24 дні відпустки для всіх людей.

«Приблизно до 22 червня закон мав би бути прийнятим. А тоді його ще має підписати Президент. Якщо зараз взяти 24 дні відпустки, а потім, коли нова норма набере чинності, – можна буде взяти решту без проблем», – підкреслила Наталія Піпа.

Освіта.ua
10.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ніна Ийслуу
Розумію, що війна. Єдине не розумію - чому 24 дні для вчителя? Це спеціально, щоб не платити гроші? Бо наша директор школи настійливо рекомендує писати заяви за власний рахунок. А надто тоді, коли ти раптом ще і за кордоном. Говоріть народу правду!!! Не вводьте в оману!!!! Профспілка ніби і захищає, комітет ніби і готує законопроєкт до 2 читання, держава ніби і гарантує, омбудсмен ніби захищає, а у кінцевому підсумку - "Пишіть за власний рахунок або припиняємо трудовий договір. Обирайте."
Тетяна
Харків навіть на простій не став учителів відправляти: пенсіонерів геть, хто під обстрілом не хоче працювати геть, хто на прохання влади евакуювався вчасно геть...
Людмила
Сегодня сказал бухгалтер районо чтобы деньги не тратили. Больше никому платить не будут. Всех переведут на простой
Галина
Сьогодні уже 28 червня. Чому ВР ще не розглянула законопроект про 56 календарних днів відпустки. Вони навіть не вносили на розгляд. Так само будуть розглядати ,як і про дискримінацію вчителів - пенсіонерів.
1
Для Галина: Законопроект №7251 (про відпустку ) пройшов головний комітет соціальної політики і рішення буде 2 липня або 11 липня.
Сергій
А де в цьому проекті міститься пункт про повернення 56 днів??
1
Для Сергій: Рядовой леха, без юридического, понять не сможет
Коментувати
Микола
В Рівненському економіко-технологічному фаховому коледжі НУВГП заставляють викладачів писати заяви на відпустку ЗА СВІЙ РАХУНОК НА 32 ДНІ. Хіба це законно? А депутати також напишуть такі заяви?
Людмила
Міжнародний банк фінансує вчителів за умови 100% оплати ! Чому ж досі не затвердили законопроект!
Людмила
Я не розумію коментарів деяких осіб!!! Чому я ,працюючи весь рік,виконуючи сумлінно свою працю і дистанційно і у школі не маю права на відпустку у 56 днів????Коли ж я цю відпустку візьму ?Під час навчального року?Тоб то я повинна кинути учбовий процес і піти відпочивати? Ви взагалі розумієте про що кажите??? Я пішла у відпустку з 7 червня і при цьому робила документацію на випускників свого класу і колеги,яка не в країні!Заповнювала журнали ,виставляла оцінки,готувала до друку додатки!Потім протягом 3 днів видавала свідоцтва,бо не всі могли прийти у назначену дату!!!! Фактично відпустка почалася з 21.06,а на простій потрібно йти з 1.07!!!! Зарплатня буде 3.100 на місяць,хоча я повинна ще проходити курси і слухати вебінари! І В КОГОСЬ ЩЕ ЯЗИК ПОВЕРТАЄТЬСЯ СКАЗАТИ ,ЩО Я НЕ МАЮ ПРАВО НА ВІДПУСТКУ У 56 ДНІВ! А ЩЕ ТРЕБА РЕМОНТ У КЛАСІ ЗРОБИТИ ,ПРИВЕСТИ ВСЕ ДО ЛАДУ!!!!БАТЬКІВ НЕ МОЖНА ДОЛУЧАТИ,БО ВІЙНА!!!! ЯК ВАМ НЕ СОРОМНО!
Сергій
Для Людмила: Поки наш спротив буде обмежуватись постами та усними обовореннямм змін не буде. Є профспілки які як раз уповноважені захищати наші інтереси - змушуйте їх до справжнього захисту інтересів а не до простого збору коштів на поховання чи організацію корпоративів. Я розумію що голови профспілок в основному ставляться керівниками ЗЗСО та слухняно виконують вказівки адміністрвції, яка в свою чергу виконує волю керівництва населеного пункту. Поки КОЖЕН не почне вимагати не списуючи на сусіда чи когось аби не він сам положень Конституції ладу ми не наведемо. Ми самі ще не позбулися совка (боятися в радити місце, натомість втрачаємо гідність)
Коментувати
Марина
Цей законопроект на розгляді з 5 квітня! З 5 квітня ми чекаємо незрозуміло чого!!! Коли закінчиться літо і педагогам не можна буде брати свою законну частину відпустки? Звісно ж вчителям як завжди давитимуть на совість, діточок же треба вчить, не до ваших відпусток! А зараз нелюдам з ВРУ теж не до нас вже ТРИ МІСЯЦІ!!! Надбавки знімають, директорам і заступникам взагалі заборонили працювати з-за кордону! Тобто ми вимушені ризикувати своїм життям, без відпусток і за копійки, поки чинуші разом з міністром освіти відпочивають на морях?? Як же задовбали!!!
Ада Гирб
24 червня . а ми чекаємо 22 червня і внесення змін ! ???????????? Все що можна було, познімали з викладачів! За свій рахунок повиганяли раз , потім другий .... Далі як?? Здається , з вересня лави вчителів стануть набагато меншими .
Катерина
Верховній раді як завжди не до людей? Чи вони вже пішли на канікули?? Їм же ж відпустку не скоротили! І скільки нам ще чекати? Ні міністр освіти, ні пані Піпа за своє бла-бла не відповідають?!
Діана
Вже і 22, і 23 червня пройшло. Ніде ніяких новин та змін. Доплати зняті, 2місяці в кращому випадку простой, а то й за власний рахунок. Зрозуміло, що в країні війнаі наша мета - перемога. Але чому за рахунок вчителів, лікарів, вихователів? Чому ж а клерках, які перекладають папірці, депутатах (якім навіть аренду житла в 50000грн. платить держава), суддях та ін. ніяк не відобразилося (ніхто нічого не знімав і т.д.)? Платіть всім по 6500грн., а решту на війну. Якщо з вересня доплати не повернуться, працювати в школі, садочку немає сенсу, бо зарплата нижче ніж у прибиральниць, а відповідальність значно вища+паперова робота, да і не виживеш на таку зарплату.
Вчитель
Цікава "штука" виходить! З вчителів зняли надбавки, за кабінет, за обслуговування і так далі! Скоротили відпуску з 56 днів до 24 днів! Однак, в інших галузях де відпустка була, скажімо, 28 днів, нічого не змінилося! Логічно, що вчитель нічим не гірший від інших. Чому ж в інших галузях відпустка в межах воєнного стану складаєне не 14 днів?
Галина
Для Вчитель: може тому не 14, то працівникам критичної інфраструктури взагалі мають право не надавати відпустки?
Коментувати
Ігор
Добрий день. Сьогодні 22.06.2022р., закон так і не розглянули. Чекаємо роз’яснень.
Маришка Вискривец
Для Ігор: Доброго дня. А його не розглянули взагалі чи немає новин?
Ніна
Доброго дня! Чому відмовчується ВР? Чи був розглянутий законопроект про повернення відпусток освітянам 56 днів? Вибачте, але ми також люди.
Шамала
Законопроект не був розглянутий! Його просто відкинули! Наразі маємо 24 дні відпустки та примус до написання заяви за власний рахунок! Ось і все, що потрібно знати
Коментувати
Інна
Я у відпустці з 08.06.22. Я працюю вчителем початкових класів. Я до сьогоднішнього дня не отримала відпускні. Гроші є,але місто не перераховує. Мені цікаво за,що я повинна лікуватися,харчуватися,одягатися. Я розумію,що в країні війна і у мене ніхто не працює,та ще й мама інвалід,яка потребує пелюшок,памперсів. Мені цікаво скільки потрібно чекати гроші?
Соломія
Добрий день, скажіть, якщо йдеш у декрет, тобі спочатку виплатили гроші ( відпустка) тільки за 24 дні,чи повернуть у вигляді компенсації, чи відпустки ще 32 дні, коли я вже буду у декреті?! Чи мені можуть виплатити не враховуючи воєнного стану?
Галина
Для Соломія: Чому Вам мають виплатити компенсацію? Ви ж не звільняєтесь. Сказано, що залишок відпустки буде після завершення військового стану. Ви можете взагалі у цю відпустку піти після того як відбудете відпустку по догляду до 3 років. Повернетесь на роботу, і одразу підете у відпустку.
Коментувати
Богдана
Приємно, що всі чвари відбуваються українською мовою ???? Це величезний прогрес і приємно бачити.
Якось так
В законопроекті не було жодного слова про відпустки для УЧИТЕЛІВ (освітян) як в першому читанні, так і в другому. Там ідеться про ВСІ категорії працівників, що є в країні. Цей допис до певної міри маніпулятивний. Так само, коли при прийнятті державного бюджету на новий рік в ньому закладають норму про збільшення окладів для ВСІХ бюджетників, але кругом трублять про підвищення зарплат вчителям. Якщо пропозицію профільного комітету ВРУ підтримають, то буде написано так: "У період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік. Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, надання не використаних у період дії воєнного стану днів такої відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану. У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні невикористаних днів щорічної відпустки."
Якось так
Якось так: Тобто у всіх роботодавців країни (і не лише у керівників садочків, шкіл, університетів) з’явиться ПРАВО обмежити тривалість відпустки своїх працівників. Напевно, за логікою автора поправки (Третьякова Г. М.) це було б доцільним для роботодавців на звільнених територіях, де працівникам потрібно відновлювати будівлі, виробництво чи навчальний процес (відновлювати документацію, навчальні матеріали і т.п.), а не відпочивати наповну. Але формулювання, скажу делікатно, погане, бо на практиці це означатиме, що керівник на законних підставах зможе одного свого працівника відправити на повний термін відпустки, а іншого працівника на мінімальний - 24 дня. НАПРИКЛАД (але повторюся, цей закон стосується працівників всіх професій) у сфери освіти: учителя біології 8-х класів, який є кумом - на 56 днів, а учителя біології 10-х класів, який на думку директора є "редискою" - на 24 дні. І жоден суд на встановить, чи військових адміністрацій, що цими рішеннями директор порушить закон.
Коментувати
Галина
Не з найшла в законо проєкті, що норма щодо 24 днів стосується лише працівників критичної інфраструктури. Є про те, що працівникам критичної інфраструктури може роботодавець взагалі відмовити у щорічній відпустці. І є про те, що лише для них встановлюється норма щодо 60-годинного робочого тижня
Олена
Підтримую Світлану (коментар нижче). Я теж педагогічний працівник. І у мене відпустка 42 дні. Чи буде розповсюджуватись рішення (якщо приймуть) на інших педпрацівників? Чи тільки на вчителів?
Світлана
Але є не тільки вчителі, а й інші педагогічні працівники, відпустка у яких 42 календарні дні. Чи буде відпустка продовжена й для них?