Рішення про формат навчального року ухвалить місцева влада

Рішення про офлайн чи онлайн формат освітнього процесу з 1 вересня будуть приймати засновники

Рішення про формат навчального року ухвалить місцева влада

Рішення про офлайн чи онлайн формат освітнього процесу у новому навчальному році будуть приймати засновники шкіл.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

За його словами, все буде залежати виключно від територіальної ситуації.

«Враховуючи те, що Міністерство освіти не має прямого менеджменту на школи, приймати рішення щодо офлайн чи онлайн формату все-таки будуть засновники, місцеві органи, керівники об’єднаних громад, мерії міст, військові адміністрації. І лише при наявності забезпечення безпеки для учасників освітнього процесу може бути формат офлайн», – підкреслив Шкарлет.

Освіта.ua
09.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Люди! Перепрошую, що нагадую: йде війна! Чи хтось не чув? Наразі не потрібно "собачитися". Потрібна злагода і тверезий погляд на ситуацію. Міністр злукавив, що місцева влада. Надішлють рекомендації, які сприймуть як завжди, як вказівку. Але ми, слава Богу, в Україні. В інтересах вчителів і батьків, щоб навчальний процес був безпечним і щоб він, власне, був повноцінним. Тому, давайте доживемо до серпня і будемо тоді визначатися як і що. Повірте, ми можемо і повинні впливати на місцях на рішення місцевої влади. Зверніть увагу на коментарі: ображаємо один одного, даємо можливість ворогу посварити нас між собою, з представниками влади (діти вчаться не в Україні) і т.д. Хтось дурниці почав писати. Знову, давайте не забувати про війну! В єдності - наша сила! В тому числі і в єдності з питання, в якому форматі розпочинати новий навчальний рік. І вирішувати це питання потрібно з розумом, а не емоціями! Слава Україні!
учитель в окупації
Будь ласка, надайте можливість дітям, що знаходяться на тимчасово окупованої теріторії, навчатися хоча б онлайн в українськії школі. Це дуже важливо. І дітям, і батькам, і вчителям, які залишаються патріотами своєї держави. Які мужньо чекають на визволення. Багато шкіл закривають у нас, відкривають в них готелі для військових, для учнів, батьки яких згодилися, влаштовують вступні екзамени, забороняють історію України... Дякую за розуміння.
989
Для учитель в окупації: з 2014 року діти з окупованих територій навчаються в українських школах. Зверніться до відділу культури на території, на якій не відуваються бойові дії для зарахування в їх школу
Коментувати
Юлия
Ви що пропонуєте в окремих регіонах зняти ВІЙСЬКОВИЙ СТАН??? Онлайн навчання в даному випадку найкращий варіант, як не крути. Всі інші роздуми -це без відповідальність, дурість, знищення дітей.
1
Влада це цинічні недоумки-їхні діти навчаються за кордоном а діти "простих" українців нехай гинуть під ракетними обстрілами у школах і університетах.Адже зрозуміло,що в будь якому місті після початку офлайн навчання може прилетіти ракета в навчальний заклад,а у Львів так обов’язково!
Пані Ярина
А як щодо тих дітей та вчителів, які виїхали і не хочуть або не можуть( бо немає куди ) повертатись? Школи вийдуть офлайн, а що їм робити? Забирати документи? Звільнятись?А де ж право кожного громадянина на рівний доступ до освіти?Чи вчителі зранку будуть у підвалах на офлайні, а ввечері на дистанціці з учнями, що за кордоном чи в іншій області? І за це матимуть урізану зарплатню, що і прохарчуватись неможливо, а комуналку требують і тиснуть на директора, а він на нас? Дуже багато запитань. Гадаю, що це відволікаючий маневр від чогось дійсно важливого.
Галина
Для Пані Ярина: діти, які виїхали можуть піти в школи там, де куди вони виїхали.
Домінік
Вони мають право на освіту в українській школі, бо є громадянами Украни. Але війна зруйнувала їхні будинки.
Галина
Для Домінік: так вони і зараз можуть навчатись в українських школах. Купа дітей переїхали в області де не ведуться бойові дії, та пішли до місцевих шкіл
Коментувати
vscnj
У Харкові по 5-7,8. тривог за день. Іноді вони тривають більше чотрьох годин поспіль. Діти в підвалі? Годину, дві, три??? Без туалету, їжі... Це навчання? Ви подуріли????
Кристина
Для vscnj: ну Терехов же сказал, что хочет, чтобы дети первого сентября стояли на линейке. Значит, будут стоять. И да, туда обязательно прилетит. В Харькове огромное количество школ, возле которых даже рядом не падало. На самом деле, разрушенных не так уж и много. Поэтому готовьтесь прийти на линейку. И еще один момент. После отпуска учителям, которые за границей сейчас, оформляют простой на 23 или без оплаты. Естественно, они не будут ехать сюда в сентябре, потому что многие уже нашли неплохую работу в Европе и нормально получают. Например, моя коллега работает учителем английского в Словакии за 14 евро в час в детском центре, бесплатно проживает и еще получает какую-то сумму помощи. И так она может жить пока что год, а как дальше, неизвестно. Поэтому регистрируйте петиции на сайте госовета, потому что горсовет - это засновник и подписывайте 25000, но вы же понимаете, что не подпишут 2500. А что касается университетов, колледжей и прочих высших заведений, то у них вообще автономия. Вот как в меде тогда сказали, вакцинируйтесь или отчисляем, и не оставили детям вариантов. Думайте сами. Наши знакомые уезжают, чтобы не возвращаться. Мы также уже начинаем думать об этом.
Коментувати
Ч.Чаплін
Ви не думайте, що батькам таки дуже байдуже що буде з навчанням з 1 вересня. Насправді це питання, яке другому місці після питань, що їсти, що одягнути, звідки взяти гроші на комуналку. Тому треба до цього віднестися серйозно. Ми тут в Ужгороді думали, що наш регіон далеко і нічого поганого ніколи не станеться. Але тут якраз ми глибоко помилялися. Тому пропонуємо спочатку розробити програми спрямовані саме на дистанційний формат навчання, а тоді вже вести дискусію про повний перехід закладів освіти на таку форму навчання.
Галичанка
Для Ч.Чаплін: Як на мене, все слушно. Підтримую!
Коментувати
Ч.Чаплін
До цього часу дистанційне навчання розглядалося, як тимчасова необхідність. І через це ніхто над тим щоб суттєво щось суттєво змінювати не задумувався. Але прийшов той час коли тимчасова необхідність може перейти у систему. Через дуже треба попрацювати над тим, як має виглядати дистанційний процес навчання далі. Напевно треба вимагати від учнів щоб вони іноді вмикали камери. Треба прописати які заходи будуть вживатися з тими учнями, які систематично пропускають уроки. Зрештою треба посилити контроль над вчителями. Адже деякі не виходили на зв’язок від 24 лютого. Одні завдання у Viber і на тому все. Причому багато з них це вчителі української мови, математики, хімії, інформатики, іноземної мови і т.д. Враховувати те, що вихована робота була призупинена майже повністю. Жодні заходи ніхто і не думав проводити. Роботи є дуже багато.
гість
Для Ч.Чаплін: виховують нехай нарешті батьки - часу багато. Сидить дитина з матір"ю - вперед, виховуй. Ви вже скоро будете вимагати від вчителя, щоб він колискову співав дитинці. Звісно, вчитель-аніматор - дуже зручно для мами. Але мама забуває. що дистанційне навчання - це і чесність дитини, її вміння зосередитись, посидючисть і взагалі розуміння того, що вчитель направляє, а щось учень повинен узяти й сам. Чи ні?
Оксана
Для Гість: так, батьки виховують, а вчитель повинен вчити, а не дивитись , коли і який за розміром подарок принесуть йому на кожне свято. До чого тут вчитель- аніматор??? Це педагог, який має мати підхід до дітей і правильно викладати навчальний матеріал, і відповідно чесно оцінювати учнів. А не постійно жалітися, які вчитель бідні і нещасні. Нехай тоді не вибирають собі таку професію.
Коментувати
Ч.Чаплін
Здобуття освіти має відбуватися очно, але при допомозі дистанційних технологій. Саме так ви усі хочете сказати. І ви повністю праві. Гратися з ракетами не треба. Тільки ви врахуйте, що прийде той час коли запитають. За що класні керівники беруть гроші, за що адміністрація бере гроші, за що асистент учителя бере гроші, за що о учитель фізичного виховання і учитель трудового навчання бере гроші. Ви подивіться що у вікно. А там місто і учні в своїх квартирах не мають змоги виконувати освітні програми з названих предметів. Тому шановні вчителі та керівники МОН. Якщо вже усі разом вирішуйте про необхідність продовжити навчання дистанційно. Тоді по кожному предмету розробіть такі програми, які учні у домашніх умовах будуть виконувати. Якщо фізичне виховання,, тоді руханки, різні вправи, та логічні ігри. Якщо це трудове навчання , тоді більше уваги звернути на креслення та матеріалознавство. Якщо це інклюзія, тоді асистенти мають брати завдання в учителів і окремо з учнями працювати.
aaaaaaaaaaaaa
Для Ч.Чаплін: Розумнику, ти стільки літер не прочитав, скільки класний керівник за ці місяці паперів склав, звітів написав і з дітьми поспілкувався. За власний кошт з власного телефону і інтернету. Як ви задовбали в чужому роті шматки хліба шукати.... Іди працюй в школу - зараз закон дозволяє. І будеш знати, за що вони гроші отримують.
Микола
На разі в нашому місті , призначили на посаду военрука , який охороняв тюрму, а закон дозволяє тепер брати кого попало.
Оксана
Для аааааа: А для чого зразу ображати людей? Ви ж не знаєте, хто скільки читає?!!! А те, що вчителі за 2 роки розлінились і не хочуть вчити,то це факт. А папери складати, перекладати, щоб пилюкою не припали, то кожен дурак може. Вот і беруть тепер до школи кого попало.
Коментувати
Галичанка
Говорили - балакали... Збиралися дбати про ’’безпеку’’ дітей. А тепер все на вирішення місцевої влади? Щоб, у разі чого, було на кого перекласти відповідальність? Ніякого офлайн навчання до закінчення війни!!!
Оксана
Ні, треба сидіти на онлайні ще 8-10 років! Нащо нам взагалі це навчання, рабам не треба бути надто розумними, а то ще протестувати почнуть! Колись мені було дивно, коли я бачила бабцю неграмотну, яка не вміла читати і писати. Тепер це явище стане масовим, я вже бачу це.
Вика
если ребёнок ленивый и бестолковый, емy хоть офлайн, хоть онлайн. бестолкy. просто родителям надоело 24/7 возиться с чадом и хотят его сбагрить официально. дети, которые хотят yчиться и имеют нормальнyю поддержкy от родителей, хоть 1000 лет на дистанционке бyдyт - всё прекрасно yсвоят. это факт.
Оксана
Ні, моя дитина якраз розумна і добре вчиться; коли нині на останньому дзвонику зустрілася вживу із вчителями і однокласниками, радості не було меж - і ніяка ракета не впала на школу, жіночко. А, може, і не жіночко, хтозна, що там за бот сидить і замість аргументів плюється отрутою. Я зауважила цікаву річ - в житті всі - і батьки, і діти, і вчителі ВСІ хочуть, щоб з першого вересня вже було очне навчання, сама нині почула. А от в інтернеті всі агресивно кричать, що тільки дистанційки. І всі аргументи за очне навчання стираються
Виктория Владимирова
Якби ви, жіночко, побачили залишки 17 школи у Харкові, куди на днях таки ВЛУЧИЛА ракета, ви би заспівали по іншому. Жоден з адекватних батьків у таких умовах дитину до школи не пустить. Так ризикувати своїми дітьми можуть тільки самки та самці, а не мати та батько. Школа створена, щоб вчити, а не бігати з дітьми під бомбами по підвалах, які хтось настирливо намагається називати "бомбосховищами" та "укриттями". Підвал він і є підвал, навіть якщо туди притягнуть одну аптечку, поставлять відро для туалету та баклажку води. Хто сидів так під обстрілами, той знає, про що я кажу. Бережіть себе та своїх дітей!
Коментувати
Тата
Під час війни не може бути й мови про очне навчання!!! Я своїх дітей наражати на таку небезпеку не буду , потрібно щоб спочатку війна скінчилася.
Олена
Для Тата: Повністю підтримую
Коментувати
Марина
Батьки, діти, вчителі за офлайн навчання. Але лише в безпечних умовах. Уявіть, що в школі перерва і лунає повітряна тривога, дітей потрібно зібрати, одягнути верхній одяг, вивести, довести до сховища (це все час).
Оксана
То треба було давати вчитись дітям і студентам , коли то можна було, а не придумувати по три роки карантини і давити що вчителів, що батьків, що дітей. Але ж і так всім зрозуміло, що в нас все робиться для знищення освіти і потенційно думаючої і адекватної молоді. А міністр тільки втілює в життя чиїсь задуми.
Оксана
Для Оксана: Давно було ясно, що дистанційне навчання - це не убезпечення дітей від хвороби чи війни, а тупо знищення освіти - назавжди. І економія собі на премії. А з нового опалювального сезону ціна на газ для організацій зросте ще втричі, тоді придумають що завгодно, щоб закрити школи до весни і економити. Ще кілька років такого - і лишаться тільки приватні школи. І онлайн-сурогат
Виктория Владимирова
Таким, як ви, щось доводити - марна справа. Ясно одне: вас не бомбили. Інакше б такої дурні ви би не писали. І про короновірус: близьких ви також не втрачали. Я вам бажаю здоров’я та безпеки. Тільки свої "великорозумні теорії змови" тримайте при собі.
Оксана
А по вашій теорії взагалі не зрозуміло, як людство вижило досі без всього дистанційного!
Коментувати
пану Міністру
Вирішувати то будуть на місцях. Але треба дати змогу вибирати між змішаною та дистанційною формою навчання. Розумійте шановний міністр, одті підвальні приміщення які на сьогодні є в школах бомбосховищами назвати не можна. Все тому, що більшість із них не відповідає тим вимогам, які має мати бомбосховище. Якщо у такі підвали зведуть і заставлять у них сидіти 700 - 1200 учнів , добра з цього не буде ніякого. Це ще якщо зведуть, адже у деяких регіонах повітряні тривоги постійно ігнорують. Тому буде правильно і розумно на час дії військового стану повністю заборонити 100% офлайн навчання. Навіть для студентів. Звісно студентам можна дозволити приходити і у стінах ВНЗ виконувати практичні роботи. Це з іншого боку буде навіть правильно. Але не більше.
123
Для пану Міністру: А студенти не загинуть на практичних заняттях,коли в будівлю університету попаде ракета? А де студентам жити,коли всі гуртожитки зайняті переселенцями а ціни на квартири космічні? Що тобі правильно?думай хоч трохи
Коментувати