Міносвіти планує внести зміни у шкільні програми

Змінам, над якими працюють експертні групи, підлягатимуть програми з зарубіжної літератури та історії

Міносвіти планує внести зміни у шкільні програми

Через війну з росією до програм деяких предметів в українських школах будуть внесені зміни.

Про це під час брифінгу повідомив голова парламентського комітету з питань освіти і науки Сергій Бабак.

За його словами, деякі зміни планувалися й раніше, але війна внесла свої корективи, тому зміни у контенті вже напрацьовуються протягом останніх місяців.

«Я не можу сказати, що зміниться конкретно, цим не займаються депутати, але цим займаються експертні групи й цілі інститути. Програми однозначно будуть змінюватись. Ми не можем не реагувати шкільною програмою на те, що відбувається», – підкреслив Сергій Бабак.

Він зауважив, що змінам підлягатимуть програми з зарубіжної літератури та історії.

Освіта.ua
25.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Давно пора збільшити кількість годин історії в школі! Поляки свою історію вчать зпочаткових класів, а в нас історія України по 1-1,5 години на тиждень! Цей предмет прирівняли за значимістю до етики або креслення! Ось і результат, за 30 років повинно було би вирости покоління свідомих молодих українців на сході і півдні, а не прихильників русизму. Народ, який не знає свого минулого, не матиме майбутнього!Напевно цього і домагалися "міністерські чиновники", які роками розподіляли тарифне навантаження у класах на користь математичних наук! Виросло покоління не "енштейнівенштейнів", а людей, які ще доі вірять у "єдіний народ" і ’"велікую і магучаю Расію’!
Роман
Для Марія: На жаль, знання історії не є запорукою невіри у "єдіний народ" і ’"велікую і магучаю Раіссю’ :( До прикладу, глибоко нешановний Табачник, що був міністром освіти, - доктор історичних наук. І дуже це допомогло йому не бути "ватою"? А "покоління свідомих молодих українців" виховуються не тільки при вивченні історії. І, на мою думку, історія займає не найважливіше місце у вихованні патріота. Важливе, але не найважливіше. Не менш важливою, на мою думку, є суспільна свідомість і "зворотний зв’язок" з державою. Бо якщо на заняттях чує одне, а на вулиці бачить протилежне, то молода людина робить відповідні висновки... До речі, Ви, мабуть, працюєте вчителем або викладачем історії? Бо я ще не бачив нікого іншого, хто б так безапеляційно стверджував, що лише вивчення історії може виховати справжнього свідомого українця і тому вимагав збільшення кількості годин на вивчення історії.
Тарас
Він був свідомими малоросом, все він добре знав і розумів. А робив те, за що добре платили.
Коментувати
Наталья
Працюю в дистаційній школі-ліцею вчителем історії нам програму змінювати не треба. Все напрацьовано уроки-онлайн, уроки-дистанційні асинхронно, тести, навіть працювали в групах на практичних. Діти , які зараз опинилися по всьому світові продовжують навчання дистанційно, хоча навчаються і в місцевих школах. А от забезпечити школи програмами компютерними, програмами де є е-журнал, щоденник, завдання, файли для практичних, презентацій треба!
Десятикласник
До повномасштабного вторгення війна тривала вже 8 років. Чому до цього часу ми вчили про московське царство, російську імперію і тд. Це давно треба було зробити
Мирослава
Для Десятикласник: Ми повинні знати і вчити історію і моск.царства і російської імперії, АЛЕ це повинен бути інший зміст
Коментувати
KIEVCITY
Програми мають бути спрямовані переважно на дистанційну форму навчання! Не плекайте ілюзії. 1 вересня якщо навіть діти підуть до школи, то у таких глухих селищах, де людська нога не ступала. А тому програми з трудового навчання, фізичної культури, історії, зарубіжної літератури, гуртки та факультативи треба змінювати або дописати ще одні, але адаптовані під умови в яких ми живемо. Вже два роки говоримо, а "віз і нині там". Війна, Ковід, Віспа мавпів і хто знає, що далі буде. Освіта вже два роки як перейшла на новий формат, а ви далі товчетеся і говорите про одне і те саме. Дистанційне навчання справді спрямоване на сильну дитину не тільки знаннями, але і волею. З іншого боку у ВНЗ зброду не треба. Приймете збрід. Надрукуйте їм дипломи. А потому знову будете роки говорити про брак кваліфікованих спеціалістів. Говоріть вже по дорослому!