Омбудсмен закликав педагогів не писати заяви на відпустки

Освітянам не варто піддаватись тиску керівництва щодо написання заяв про надання відпустки

Омбудсмен закликав педагогів не писати заяви на відпустки

Педагогам не варто піддаватись тиску керівництва щодо написання заяв про надання відпустки.

З таким закликом звернувся освітній омбудсмен Сергій Горбачов до українських освітян.

За його словами, він отримує численні звернення від педагогів із проханням допомоги в тому, що через тиск та примус вони написали заяви на щорічну відпустку чи відпустку без збереження заробітної плати, хоча цим працівникам мали оголосити простій або організувати дистанційне навчання у закладі освіти.

«Довести, що така заява була написана під тиском або примусом, практично неможливо», – пояснив Сергій Горбачов.

Також він підкреслив, що коли учитель власноруч написав заяву на відпустку, відкликати працівника з відпустки може лише керівник закладу освіти – і для цього є чіткі підстави, які визначені законом.

Зокрема, відкликання з щорічної відпустки допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства.

«Одним із можливих варіантів може бути такий: працівник пише заяву, де просить відкликати його з відпустки та надати можливість працювати дистанційно. Але наголошую, що це можливо виключно за рішенням керівника: ваша заява його ні до чого не зобов’язує», – зауважив освітній омбудсмен.

Окрім того, він звернувся до керівників закладів освіти з проханням організувати дистанційне навчання учнів, залучити педагогів, незважаючи на місце їх перебування, і не позбавляти права дітей на освіту.

«Якщо є можливість організації дистанційного навчання, то оплата праці педагогів здійснюється в повному обсязі, іншим працівникам оголошується простій, який оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Якщо заклад освіти не може здійснювати свою діяльність, то усім працівникам закладу оголошується простій з відповідною виплатою», – підкреслив Сергій Горбачов.

Також освітній омбудсмен звернувся з закликом до українських освітян вивчати юридичний бік питання.

«Освітяни, перш ніж щось підписати, написати заяву, закликаю вас вивчати українське законодавство, накази, листи тощо», – написав Сергій Горбачов.

Освіта.ua
31.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таїса
Зошити якраз перевіряємо при дистанційному навчанні ще більше. Кожну домашню роботу потрібно перевірити в класрумі. І на це йде багото більше часу. Не завидуйте на гроші, які платять за зошити. Це може писати тільки той, хто їх не перевіряє. Я вчитель математики.
Наталія
Я,цілком погоджуюся з пані-Ніною!Нехай вчителі- предметники дають дистанційні уроки.А,що робить -психолог,завуч-по виховній роботі,класні керівники -старших класів?Всі надбавки,я б дала наЗСУ!Це-зовсім справедливо!Раніше- вчителі працювали без всіх надбавок,но працювали!Надбавка була тільки за стаж!І-це було справедливо!А, тепер понакладали собі -пагонів,а вчити нікому і нікого!
Наталія
Я,розумію тих учителів,які змушені були виїхати за кордон,бо в їх містах і селах проходять бої!Я,від чистого серця, співчуваю-таким людям!Але,є такі вчителі,які виїхали за кордон,тим більше вони уже вчителі-пенсіонери,в чиїх містах і селах ,не проходили слава Господу Богу -бойові дії!І зарплати-таким вчителям оплачують повністю!Хіба-це перед-Богом справедливо?В містах і селах-є багато переселенців з вищими освітами,яким -потрібна робота!Ці-молоді люди будуть працювати і берегти свої місця!Був бардак до війни,а тепер іще гірший!Є -два варіанти!Робота,або кордон!Люди -на заводах,працюють на ногах по12 годин! І працюють-важко!За1 прогул-без причини,звільняють зразу!І на інших -роботах так само!Охочих працювати-є багато!А,деякі вчителі,хочуть зразу 2 зайці спіймати!І-це їм виходить,бо ніхто не слідкує ,за їх роботою! Пам’ятайте!На чужому горі,своє щастя не побудуєш!Це-колись вийде боком!!Слава тобі Боже за все!Дякую тобі Боже,що я жива,і можу бачити світ!
Руслана
Доброго дня. Я педагога- організатора, змушена виїхати за кордон із дітьми, вчора отримала петицію від свого директора, що колектив бунтує у зв’язку із тим ,що я на дистанційній формі роботи, не ходжу на чергування до школи, не виконую своїх дисциплінарних норм. А зарплата йде, нічого не роблю. Знаю, згідно закону я можу працювати дистанційно, і можу написати заяву на відпуск за свій рахунок. Але як захистити , щоб не було тиску від адміністрації? ДОПОМОЖІТЬ. НАДІЯ ТІЛЬКИ НА ВАС
Ганна
Для Руслана: Вибачте, а як саме Ви плануєте працювати дистанційно? Вчителі можуть проводити уроки, а Ви що будете робити як педагог - організатор? І правильно говорять Ваші колеги, які не виїхали, а працюють 24/7, вдень проводять уроки, ввечері до них готуються, а вночі чергують. Ви ж прекрасно розумієте, що зарплату отримуєте за роботу, яку не виконуєте а звинувачуєте адміністрацію за тиск. То беріть відпустку за свій рахунок і сидіть за кордоном.
Ірина Жук
Руслано, як працюють інші вчителі дистанційно? Як відбувається зв’язок з учнями? Ви ж можете також готувати для учнів матеріали по своїм темами. Продовжувати працювати з учнівським самоврядуванням через вайбер. Робити відеоколажі з відео або фото робіт учнів Робити мотиваційні матеріали для дітей. Робити конкурси малюнків, пісень, відео жартів. Та будь що. Все те що в школі, тільки зараз це потрібно зробити через вайбер або телеграм у цифровій вашій школі! Ганно, а під час локдаунів і карантинів якось де працювали педагоги-організатори українських шкіл! Нікого не звільняли!
Іван
В такій ситуації,є Закон. Стаття 13. Призупинення дії трудового договору 1. Призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором. Дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи. Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин. 2. Призупинення дії трудового договору роботодавець та працівник за можливості мають повідомити один одного у будь-який доступний спосіб. Саме так,треба поступити з педагогом-організатором- виконати дію Закону.
Коментувати
Маруся
Уехал - пиши заявление. Я бы всех, драпанувших за бугор, увольняла бы. . А по факту, кому в этой стране нужны образованные дети? Какие могут быть уроки, если и детей в городе почти нету. Какими могут быть уроки учителей, отсиживающихся в польше, франции, чехии, германии, турции. И почем должны быть одинаковыми зарплаты у них и у тех, кто остался..
Україна
Для Маруся: Не зрозуміло! Ви з росії !?і пишете на українських сайтах! Так чи не через таких ,як ти - руськоговорящих!і почалась війна!!бо та скотина прийшла вас захищати - руських!бо вам завжди всі щось " должні"! Сиди там і мови з своєю руською!і не суди нікого!бо таким після війни вам ваше москальське ніхто не побачить! Вас скільки наших чоловіків україномовних захищають!!!що ви далеко того не варті!бо продавалися на мітингах по 500 грн! Щоб путін вас прийшов і захистив! Звільняло би воно!! Мови не знає , а ще щось писати сміє за вчителів! Бо не встигла втекти, або ж нема куди! Тому і пишеш!
Ганна
Для Україна: Дурепа, якраз такі як ти, з вавкою в голові, сприяли тому, що є зараз. Ти наваяло таке, що саме не розбереш, соромно за таких " україномовних"!
Коментувати
Olesia
Добрий день,скажіть будь ласка,а як поступити у випадку,коли сказали написати заяву на відпустку,а через декілька днів,сказали писати заяву на звільнення,бо не виходиш на онлайн уроки,це нормально.
Ірина Жук
Для Olesia: не писати ніяких заяв! У вас повинна бути зарплата мінімум 2/3 від вашого стандартної зарплати. А школа повинна зробити наказ про простій працівника не з вини працівника!
Іван
Не так. 2)3 посадового окладу,а це різні речі.
Коментувати
Тетяна
А, що таке рекомендації. Це непідтверджений папірець ніким. Щоб щось школа вирішила має бути наказ на який вона буде спиратися, а не деректор чи завуч буде брати відповідальність на себе. Якщо щось рекомендуєте то не робіть це вхолосту. Має бути чіткий документ для школи з МОНу де вони це все пропишуть. А як бухгалтери будуть нараховувати зарплату вчителям, які за кордоном коли нема НАКАЗУ. Так є законодавство, але кожен трактує собі, як хоче. Має бути тільки наказ щодо виконання своєї роботи вчителями за межами держави у воєнний час. А то з тими вашими рекомендаціями в освіті робиться хаос. Хто на місці гроші заробляє, бо вони не виїхали. А ті хто виїхав нехай пишуть заяви. Це так фактично всюди. Чому офіційно недаєти можливості вести уроки ззакордону? Напишіть той наказ щоб неробити бедламу в освіті. Дякую за розуміння!
Ірина Жук
Для Тетяна: всі ці інструкції вже давно існують. Якщо вчитель навіть виїхав закордон або знаходиться в Україні в ситуації, що не може працювати дистанційно, то буде отримувати 2/3 зарплати. Працювати ж дистанційно вчитель має право з будь якої точки планети Земля! Також такі роз’яснення до законів і наказів вже давались!
Коментувати
Наталія
Добре, щоб і керівники знали законодавство та з повагою ставилися до працівників. Через те, що людина виїхала за межі країни, не можна вважати її непотрібом та змушувати писати заяву. А довести, що змусили, дуже легко. Маю всі скріни переписки, як з директором, так із заступником. Найбільше вражає те, що в цій ситуації ніхто не подумав про учнів (а це початкова школа)… Забрати вчителя у дітей у такий складний час через власну некомпетентність - це абсурд!
Местный
Для Наталія: Не переживай, тебя заменят оставшиеся педагоги в Украине.
Андрей
Адекватные уже выехали
Зоряна
Я вважаю, якщо вчителі НЕ ведуть дистанційно уроки або за свій рахунок, або на звільнення, бо мені здається в нас тільки вчитель може виїхати і прсоідінятися до уроку коли він хоче, а то скинули завдання і тести, і опрацьовуйте діти самі, пишу бо знаю навчається моя дитина
Коментувати