Педагоги можуть працювати з будь-якої країни, – омбудсмен

Чинне законодавство не встановлює жодних територіальних обмежень щодо робочого місця працівника

Педагоги можуть працювати з будь-якої країни, – омбудсмен

Учителі та викладачі вишів можуть здійснювати навчання з використанням дистанційних технологій, перебуваючи за межами України.

Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, посилаючись на Кодекс законів про працю України.

Так, він звернув увагу керівників закладів освіти, що дистанційна робота виконується працівником поза робочими приміщеннями, у будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

«Тобто чинне законодавство не встановлює жодних територіальних обмежень щодо робочого місця працівника в умовах дистанційної роботи», – підкреслив Сергій Горбачов.

Також він зауважив, що видання керівниками безграмотних наказів про заборону дистанційної роботи для тих педагогів, які наразі перебувають за межами України, є абсолютно незаконним.

«Наполегливо рекомендую керівникам закладів освіти не лише не порушувати чинне законодавство про працю, але й не втрачати совість у часи важких випробувань, коли всім нам украй потрібна підтримка одне одного», – наголосив Сергій Горбачов.

Освіта.ua
10.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Добрий вечір. Підкажіть, будь ласка, чи заступник директора з виховної роботи, соціальний педагог може працювати дистанційно із-за кордону
Елена
Я повністю погоджуюсь що офлайн навчання набагато ефективніше ніж онлайн, але я б свою дитину не відправила до Києва ч іншого міста одну під час війни. Я не знаю як у вас, але у нас, в Бучі, війна почалась з першого дня. Моя сім’я лише завдяки Богу на 15 день врятувались і виїхали. Два тижні без одягу і грошей шукали прихистку у родичів, але довелось виїхати за кордон. І тепер ми зрадники. А як багато живих чи мертвих російських солдат ви бачили поряд, чи пили ви воду з радіаторів, без світла, зв’язку з навколишнім світом лежали на холодній підлозі 15 днів, можливості пробігти до сховища не було. А ми, зрадники за вашими словами, це все пережили. Наша вина лише в тому, що вижили. Вас турбує лише мова і релігія. Але справжній українець може розмовляти і російською, але любить своїх земляків і допомагає їм, на відміну від тих хто вчасно перефарбовується. Вірте в Бога і любіть своїх земляків, ми ж люди.
просто вчитель
Для Елена: Ні ,ви - не зрадниця. Але дуже багато,хто скористався цією ситуацією і виїхав за кордон із більш - менш спокійних регіонів. Тепер,на тих,хто залишився,лягла подвійна нагрузка. Оскільки крім основної педагогічної роботи, займаємося і волонтерською і закриваємо огріхи тих,хто перебуває за кордоном.А за мову я згідна. Багато російськомовних ведуть себе патріотичніше і людяніше від " щирих" україномовних ура патріотів
Коментувати
Альона
Як отримати заробітну плату вчителям, які виїхали з окупації? Школа окупована, займана окупантами, світла на території немає більше 10 днів. Начальник відділу освіти на окупованій території.
Зеленський Олександр
Чи підлягають мобілізації вчителі школи яких в Луганській області окупували ? А вчитель виїхав з тієї території до окупації. А тепер не можу повернутись. Зв’язку там і інтернету немає. Що робити ?
Михайло
Вітаю. Волинська обл., Ковельський район, с. Підгородне. Директор Підгородненської гімназії І-ІІст. (раніше була народним депутатом) Карпович Ірина Валеріївна (день народження 8 березня 1988р., номер телефону 0986373712), 24 лютого 2022 року покинула своє місце роботи і нікого не попередила. Поїхала у Польщу. Школа закрита, але час від часу відкривають по Своїх потребах, а не по шкільних. Вчителі нехтують своєю працею, вони нагло не являються у школу і не надають вказівки своїм учням навіть дистанційно! А зарплату хочуть отримувати всі! Директор школи зараз в Польщі і всеодно отримує зарплату, як це так може бути? Прошу розібратись! Дякую. Інформація достовірна. Всі її там прикривають.
Юля
Мені теж заборонено працювати з-за кордону як дирекцією, так і начальником вище. Хоча.... https://naurok.com.ua/post/verhovna-rada-uhvalila-garanti-dlya-uchasnikiv-osvitnogo-procesu https://eo.gov.ua/vchyteli-ta-vykladachi-mozhut-pratsiuvaty-dystantsiyno-z-bud-iakoi-krainy/2022/03/10 https://naurok.com.ua/post/sergiy-gorbachov-uchiteli-ta-vikladachi-mozhut-pracyuvati-distanciyno-za-mezhami-ukra-ni
Христина
Вчителям не дозволяють працювати онлан перебуваючи за кордоном!!! Директор школи змушує писати заяву за власний рахунок. Як бути? Сидіти в підвалі і отримувати зарплату, але боятися загинути?
Сергей Лимонов
Для Христина: зрадниця! Ще совісті вистачає тут лити крокодилові сльози! Врятувалася -твоє право -але не гавкай про заборону на роботу!
Коментувати
Сара
Все понятно. Предоставила возможность отправить школы онлайн. Студенты уже три года на онлайн. И специально их отправляют на онлай. Экономисты хреновы. Теперь до школ добрались. Не можете справиться с учебным процессе, уходите. Освободите место умным и грамотным. А учителя тоже расслабились. Вообще работать не хотят. Если онлайн значит зарплата 30 % от оклада. Потому что они не работают как положено. Значит пекарь приходит печь хлеб, водитель возит людей на работу, врачи работают как положено. Только педагоги у нас особенные бездельники. Гнать их вшею и брать новых, кто хочет учить наших детей.
Местный
Для Сара: пожалуйста, проследуйте вслед за российским военным кораблём.
Коментувати
Михайло
Відповідь директор. Окрім того, від призову звільняються наукові і науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні представники загальноосвітніх навчальних закладів, за умови, що вони працюють у навчальних закладах за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
Директор
Для Михайло: Я так розумію, що це стосується тільки оіб, які призиваються на строкову службу. А під час воєнного стану в умовах загальної мобілізації це правило не діє. Можливо я помиляюсь. Пане Михайло, можете скинути посилання на закон чи постанову?
Михайло
ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ СХВАЛИВ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІХ ПРАЦІВНИКІВ Опубліковано 23 липня 2015 року о 12:27 Новини Facebook Twitter LinkedIn Google+ Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №570-VIII «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» про звільнення від призову на воєнну службу під час мобілізації окремих категорій педагогічних, наукових і науково-педагогічних робітників». Відповідно до нової редакції частини другої статті 23 закону призову на військову службу під час мобілізації не підлягають студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання. Окрім того, від призову звільняються наукові і науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні представники загальноосвітніх навчальних закладів, за умови, що вони працюють у навчальних закладах за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки. Нагадаємо, 1 липня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо звільнення від призову на військову службу під час мобілізації окремих категорій наукових і науково-педагогічних працівників». За цим закон в нас в школі в 2015 році повернули з АТО вчителя фізкультури. https://mon.gov.ua/ua/news/usi-novivni-novini-2015-07-23-prezident-ukrayini-sxvaliv-zvilnennya-vid-mobilizacziyi-pedagogichnix,-naukovo-pedagogichnix-praczivnikiv
Михайло
Знайшли статтю
Коментувати
Директор
У мене в школі є кілька вчителів-мужчин, які викладають ключові предмети - фізику, інформатику, математику, історію, Захист України, іноземну мову. Школа сільська, невелика.З 14 березня ми приступаємо до дистанційного навчання. Якщо цих вчителів мобілізують, то не буде кому викладати ці предмети.Я розумію, що на даний час головне - перемогти ворога. Але як бути мені як директору? Ким замінити їх?
Михайло
Для Директор: Відповідь директор. Окрім того, від призову звільняються наукові і науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні представники загальноосвітніх навчальних закладів, за умови, що вони працюють у навчальних закладах за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
Михайло
ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ СХВАЛИВ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІХ ПРАЦІВНИКІВ Опубліковано 23 липня 2015 року о 12:27 Новини Facebook Twitter LinkedIn Google+ Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №570-VIII «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» про звільнення від призову на воєнну службу під час мобілізації окремих категорій педагогічних, наукових і науково-педагогічних робітників». Відповідно до нової редакції частини другої статті 23 закону призову на військову службу під час мобілізації не підлягають студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання. Окрім того, від призову звільняються наукові і науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні представники загальноосвітніх навчальних закладів, за умови, що вони працюють у навчальних закладах за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки. Нагадаємо, 1 липня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо звільнення від призову на військову службу під час мобілізації окремих категорій наукових і науково-педагогічних працівників». За цим закон в нас в школі в 2015 році повернули з АТО вчителя фізкультури. https://mon.gov.ua/ua/news/usi-novivni-novini-2015-07-23-prezident-ukrayini-sxvaliv-zvilnennya-vid-mobilizacziyi-pedagogichnix,-naukovo-pedagogichnix-praczivnikiv
Михайло
Для Директор: доброго дня. Потрібна ваша консультація щодо статті тієї посилання на, яку я вам відправив. Можливо ви, щось дізнались.
Коментувати
Местный
Учителям, свинтившим с страны, абсолютно правильным есть НЕ выплачивать з/п, ибо этих денег достойны те, которые не бросили свою страну, которые из подвалов ведут уроки, которые на свой страх и риск остаются в Украине и именно этим педагогам потом отстраивать и поднимать образование страны. Слава Украине! Слава всем оставшимся на своей земле!!!
Юля
Для Местный: У такий важкий час для України , майте совість, не пишіть мовою окупанта!
я
ты дурачок местный? учителя не люди, им не нужно было вывозить детей??? Вопрос к министру - зачем сейчас устраивать шоу с учебой? какая учеба???
село
для юлечки - из-за таких недалеких, как ты, у нас война!!! никак не уйметесь.
Коментувати
Олена ТАРАСОВА
Дыкую!!!нас попередили-тільки виїхали з країни-зар.платня анолюється.Начебто поїхали на відпочинок до Європи під час війни(((
Звичайний педаго
наразі перебуваємо в Польщі В коледжі відновлено дистанційне навчання Можу проводити заняття без жодних проблем Але на роботі поставили перед вибором або заява на звільнення (з якої причини - Війна?) або заява на відпустку Я не потребую жодної допомоги від держави, я хочу працювати і приносити користь так як вмію. Та й дай Бог, планую повертатися обовязково, і за щось треба жити , працювати до пенсії Тут повно вчителів з малесенькими дітками, які втікли, в чому стояли, а держава цим розпорядженням позбавляє їх коштів для існування Невже урок з-за кордону менш якісний, ніж з бомбосховища? Який дурень дав таке розпорядження керівникам?
Алла
На який документ можна посилатися? І чи стосується вчителів Загальноосвітніх шкіл,ліцеів
Дарья
Добрый день! Уточните, на какие документы ( нормативная база) можно ссылаться, если отправляют в отпуск, хотя есть возможность работать дистанционно, из другой страны!Спасибо за ответ)
Петро
Для Дарья: https://nus.org.ua/news/vchyteli-mozhut-pratsyuvaty-dystantsijno-j-navit-z-za-kordonu-osvitnij-ombudsmen/
Юля
Це тільки омбудсмен.не беруть до уваги, бо мотивують що це не закон
Коментувати
Наталія
Ви смішні яке навчання,вчителі в підвалах,діти розкидані,нема світла,теплаНвчання нікуди не ділиться!Діти в шоці,ще і думати як вийти вЗум????
Немає правди у цьому світі
То чому ж не посилалися на цей Кодекс законів, коли забороняли проводити уроки під час дистанційного навчання неваквинованим учителям, залишаючи їх без умов до існування? 4 місяці! Я вважаю, що вчителі-утікачі мають також написати заяву на відпустку без збереження заробітної плати, адже ще діє адаптивний карантин до 31 березня. Чому така зневага до одних і зневага до інших? Наприклад, виїхала вчитель за кордон до родичів, хоча у нас ще немає ніяких військових дій, все спокійно. Давайте їй за це ще й премію дамо?
Адепт
Для Немає правди у цьому світі: полностью с вами согласна!
Аліна
Нас змусили написати. Не хвилюйтесь. Тепер заміну пишуть на себе, хоча уроки не проводять. Так краще? Хоча я жодного уроку НІКОЛИ не прогуляла на дистанційному
Коментувати
Адепт
Учитель находится за границей? Уволить нахрен! Уроки нужно проводить здесь в Украине!
Юлія
Доброго дня, колеги ! Підкажіть будь ласка, якщо викладач на період вимушених оголошених канікул з 25 лютого по 13 березня перебуває за кордоном, - як бути із заробітною платою? Виплачувати згідно тарифікації чи викладач може скористатись основною щорічною відпусткою? І як бути далі, якщо з 14 березня відновлюється навчання в дистанційній формі в навчальному закладі, а викладач і надалі перебуває за кордоном і може дистанційно працювати ? Буду дуже вдячна за поради!
Oksi
Для Юлія: Зарплата знімається, пишеться заява за власним бажанням. В мене була така ситуація, коли померла найрідніша мені людина -моя матуся, я писала заяву за власним бажанням, тому що мама проживала за кордоном (Крим). А тепер всі тікають за кордони даже де не ведуться бойові дії та хочуть щоб ім платили заробітну плату.
Коментувати
Dorian
Давно помітив, що більшість директорів погрузили в корупції і просто не здатні керувати навчальним закладом. В закладі де директор обіймає посаду більше 10 років наступає профанація освіти. Можливо не всюди але у мене в області це так. Тому не дивно, що в освіті коїться хаос і МОН говорить про безграмотних керівників. Ці люди вже давно втрати зв’язок з реальністю У моїй школі керівництво більше слідкує за вчителями в соц.мержах, ніж за учнями. Нам було заборонено висловлюватись про коронавірус (адже його нема) і тепер от про війну. Учні були залишені на призволяще, як в вчителі. Сама ініціатива про організацію навчання в GoogleClassroom прийшла від вчителів, а дирекція взагалі забула з це. За 3 роки пандемії керівництво не змогло опанувати Zoom і Google meet. Мені здається, що по селах директорами стають бездарні люди, яким просто подобається бути царьками "местного разлива"...