Від ДПА звільнено учнів 4-х і 9-х класів

Учнів початкової та базової школи звільнено від проходження підсумкової атестації

Від ДПА звільнено учнів 4-х і 9-х класів

Здобувачів початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/22 навчальному році буде звільнено від проходження державної підсумкової атестації.

Відповідне рішення ухвалене Міністерством освіти і науки.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, звільнення школярів від ДПА ухвалене у зв'язку із широкомасштабною агресією російської федерації.

«Через ситуацію в Україні, яка потерпає від брутальної, відкритої та широкомасштабної агресії російської федерації, сьогодні я видав наказ, яким звільнено від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році», – зазначив міністр.

Він наголосив, що такі дії вимушені, адже головне сьогодні – це збереження здоров’я  та життя учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану. 

Освіта.ua
28.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Відмініть ЄВІ та ЄФВВ. Як його складати, якщо коїться таке в країні? Наражати себе на небезпеку?
Володимир
А чому в 11 класів не відмінили ЗНО і ДПА, чим ми відрізняємося від 9 та 4 класів.
Ірина
Чому не відмінили ДПА у 11 класі?! Цім дітям ще більше не пощастило, вони вже третій рік не можуть нормально навчатися, та ще і війна почалась і як їм зараз вчитись і моральне навантаження яке?! Подумайте, що цім дітям зараз найважче, ніж тим, що випускалися попередні 2 роки.
Янеса
Можно и магистрантам сразу дипломы выдать!! После первого семестра, потому что даже темы магистерских будут неактуальны на протяжении лет 10, а работа проведена огого какая
Олександр
Просим отменить ЕВИ и ЕФВВ в магистратуру в этом году, ссылайтесь на то что при подготовке получили очень большой стресс, который очень влияет на будущее испытания. Также отменить ЗНО, поймите всех в такой сложной ситуации. Где справедливость?
Інна
А про 11 клас ви подумали.?‽? Або у всіх класах відміняйте ДПА або ні в кого...Це не справедливо...!@
Лолошка
Для Інна: йди нахуй
Коментувати
Вжвжвллв
А учится где? Все разбили ,я конечно не против того что дпа отменили а наоборот только за мне то легче будет ,но толку, Интересно каким будет вообще выпускной,что будет дальше,зато дра отменили,супер,просто замечательно
Зоряна
А 11, то що не діти? В них шалене навантаження! Або всіх, або нікого.Це несправедливо!
Сергій
11 классу нужно тоже отменить дпа,так как все люди которые живут в Украине,в данный момент в одинаков обстановке !
Мама
Відмініть і для 11 класу, це взагалі справедливо? Ми не такі як і всі? Як це розуміти?
Мама
Мама Головне життя . а там все буде видно. І не травмуйте психіку наших дітей через свої ДПА та ЗНО. Ми кожен день просимо Бога, щоб наступило завтра!
Мама
Ви що?? Ви смієтесь?? Мою дитину трясе 6! день! Ви знаєте, що діється у Києві? Що, нашій країні дасть ДПА дітей, які морально, як мінімум, а то й фізично, вже не зможуть повноцінно підготуватися! Вони не вступають цього року до ВНЗ. Не можна, заради статистики, у воєнному стані країни мучити дітей! P.S. моя дитина відмінник. У неї менше, ніж 11 балів оцінок немає! Олімпіади, лауреат багатьох, в т.ч. міжнародних конкурсів. Свідоцтва додаткові освіти на відмінно. (Це, щоб ніхто не подумав, що захищаємо ледарів!) Для мене, як для матері – головне здоров’я моєї дитини!! А в данному випадку життя! Майте бодай співчуття!
Людмила
У нас не стреляют,но наши дети все слышат за Киев: Харьков ,плачут,,успокаивает
Коментувати
МДА, КИЇВ
Навіть у метро були учні, котрі гортали смартфони. А так будуть теми для спілкування. Закінчувати усіма силами цей навчальний рік потрібно. Документів видати потрібно. Далі буде видно. Не можна отак взяти і залишити їх усіх у повітрі. Тим більше, що можливості дозволяють довести цей навчальний рік до кінця. Екстремально, але можливо. Канікули влада увела дуже правильно. Потрібен був час щоб зрозуміти, як діяти далі.
МДА,КИЇВ
По мірі можливості треба обладнати бомбосховища розетками, та електрогенераторами з розетками. Це більше гуманітарне питання, ніж освітянське. Щодо ДПА, ЗНО і т.п. Питання в тому, чи буде вступ до ВНЗ, ПТНЗ у 2022 році??? Якщо влада все таки планує вступ робити, то тільки за співбесідою, але за участю уповноважених працівників органів управління освітою, щоб ніхто не мав претензій до чесності вступу. Там де більш спокійно ЗНО можна провести у бомбосховищах чи підвалах по місцю навчання, проживання чи перебування. Якщо олімпіади дистанційно проводили, то можна і ЗНО. Інтернет є можна поставити вебкамеру і увімкнути трансляцію , а УЦЯО та спостерігачі за тим будуть спостерігати. Варіантів багато. Але чи доцільно, влада буде вирішувати сама. Знову таки війна не пандемія. ЗНО можна провести у формі легеньких онлайн тестів, це на розсуд влади. І якщо тести, то тільки у бомбосховищах. Одним словом біда.
МДА,КИЇВ
Питання в тому, чи взагалі реально продовжити навчальний процес? Враховуючи, що учні доступ до Інтернету мають бо ведуть свою війну проти руських сайтів, то можна. Але підхід треба змінити кардинально. Зробити акцент на різних видах асинхронної роботи. Дозволити учителям закидувати відеоуроки з Інтернету, хто зможе буде свої записувати, також хто зможе буде на 15 хв. виходити на онлайн зв’язок. Час, розклад усі вирішують в залежності від ситуації. Жодних конспектів та домашніх робіт. Основна робота має бути спрямована на різні види онлайн завдань та тестів. Бажано принаймні через урок. Або і кожного уроку. Пройшла тема, учні виконали завдання. У нас дуже багато переселенців. Але вони також мають гаджети. Взагалі треба робити так. Хто у якій місцевості і де знаходиться, той до тієї школи долучається. А якщо є змога, то до свого класу. Ось у такий спосіб навчальний рік завершити реально. Без ризиків для життя.
Анна
ДПА отменят 100%. Думаю, ЗНО тоже нужно отменить. А ВУЗы пусть сами решают как набирать, в конце-концов раньше набирали как-то без ЗНО. Главное, чтобы все дожили до июля в полном здравии. Всем долгих лет!
Тимків максим
Блять я не розумію якого хуя 11 класиків не звільняють від ДПА. вони ж у таких самих умовах як і всі СУКИ схаменіться!!!Блять не розумію якого хуя блять як під час війни можна проводити ДПА . Прошу і для випускників відмінити дпа це несправедливо. Совісті суки не маєте.Їм ще зно складати суки ви безсовісні.Вони блять так само переживають війну.Якщо ви не звільните випускників від ДПА щоб вас суки шлях трафив.
Dima
Для Тимків максим: По перше підбирай слова, а по друге ЗНО складатимуть усі, чи ти знову хочеш корупцію в навчальних закладах? Єдине на що ти можеш сподіватись, це те, що скасують ДПА
Коментувати
Досвід і практика
СИТУАЦІЯ ВИМАГАЄ РАДИКАЛЬНИХ ДІЙ—ВІДМІНУ ВСЯКИХ ДПА ,ЗНО ,ЄВІ .ЄВДВ… На вулиці війна!! Збережемо молодь Украіни, не виштовхуємо іх за кордон. ДІТИ ФАКТИЧНО НЕ НАВЧАЛИСЬ, то ковід , то путін, то ще якесь лихо!! Слава Украіні!!
Оксана Гордієнко
Доброго вечора. В даній складній ситуації і не просто складній повинна йти мова не просто про скасування ДПА для 11-х класів, а про ЗНО. Чому ніхто не думає про дітей, які 2 роки на дистанційному навчанні перебували, а зараз переживають за нашу країну. Чому Ви про це не думаєте? Діти на порозі нового життя, дорослого і в більшості обдуманого. Тому дуже велике прохання від випускників та їх батьків, прийміть правильне рішення щодо цьогорічних випускників.
Іринка
Для того, щоб звільнити учнів 11 класу від ДПА потрібно внести поправку чи зміни у Закон про освіту. Без рішення Верховної ради тут ніяк. Мені здається, що треба почекати. Таке рішення логічне і , скоріш за все, буде прийняте, тільки нехай закінчиться цей жах, ця війна. Бережіть себе і своїх близьких! А після довчимося, доженемо все, що не вивчили. Миру нам усім!