Антибулінгове законодавство потребує змін, – омбудсмен

Омбудсмен ініціює розширення відповідальності педагогів та директорів за вчинений булінг

Антибулінгове законодавство потребує змін, – омбудсмен

Необхідно розширити відповідальність педагогів та керівників закладів освіти, визнаних судом винними за вчинення ними булінгу.

Про це написав освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй сторінці у Facebоok.

За словами омбудсмена, необхідно запроваджувати більш рішучі дії для захисту учнів, які постраждали від булінгу.

«Зараз склалася доволі небезпечна ситуація, коли вчитель або керівник закладу освіти визнані винними у вчиненні булінгу, але продовжують працювати з тими ж дітьми», – зазначив Горбачов.

Він поінформував, що наразі, якщо суд ухвалив рішення про провину, булер несе адміністративну відповідальність у вигляді штрафу або громадських робіт. Але закон не забороняє педагогам або керівникам обіймати й надалі свої посади чи не допускати брати участь у конкурсі на посаду керівника закладу освіти.

«Тому вважаю за потрібне визначити в законодавстві зобов’язання понижувати категорію, позбавляти педагогічних та почесних звань, надбавок та премій тих педагогів, яких суд визнав винними в булінгу», – підкреслив Сергій Горбачов.

Також освітній омбудсмен наголосив на необхідності юридичного захисту усіх здобувачів освіти, адже повнолітні учні та студенти не підпадають під дію законодавства про булінг, і захистити їх, використовуючи закон про протидію булінгу, наразі неможливо.

«Друга ініціатива, на якій ми вже неодноразово наголошували – це юридичний захист від булінгу не лише неповнолітніх, а й повнолітніх здобувачів освіти. Адже наразі визначення булінгу обмежується словами «малолітній» та «неповнолітній», що позбавляє студентів закладів вищої освіти правового захисту від булінгу, оскільки більшість студентів є повнолітніми», – пояснив освітній омбудсмен.

Освіта.ua
08.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ТТ
Ну, додовбайте залишки педагогів і запросіть всіх охочиш, вони вже зараз у черзі на посаду вчителя!
Пенсіонер
А хто захистить вчителя від мобінгу і булінгу з боку неповнолітніх, повнолітніх, їх батьків, директорів?
ТТ
Для Пенсіонер: Ніякого захисту, тільки зміна професії. Тут не Європа, тут дзвін з Європи.
Коментувати
399
Антибулінгове законодавство потребує змін, – омбудсмен Необхідно розширити відповідальність педагогів та керівників закладів освіти. Потрібно ввести відповідальність учнів та їх батьків за порушення правил для учнів, як, наприклад, у Канаді. Скльки можна Довбати вчителів???
Оля
Для 399: Повністю згодна! В школу не йдуть працювати саме через те, що вчитель абсолютно безправний.
Коментувати