Уряд вніс зміни до умов надання субвенції для шкіл

КМУ вдосконалив процедуру надання субвенції у частині співвідношення обсягу співфінансування

Уряд вніс зміни до умов надання субвенції для шкіл

Кабінет Міністрів вдосконалив процедуру надання субвенції у частині встановлення співвідношення обсягу співфінансування з місцевого бюджету залежно від індексу податкоспроможності відповідного бюджету. 

Відповідні зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» схвалені 2 лютого.

Очікується, що встановлення співвідношення обсягів співфінансування сприятиме більш ефективному використанню коштів територіальними громадами.

Відповідно до змін, використання субвенції для обласних бюджетів та бюджетів міських територіальних громад з індексом податкоспроможності понад 1,1 здійснюватиметься не більш як 70% – за рахунок субвенції та не менш як 30% – за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Для бюджетів сільських та селищних територіальних громад з індексом податкоспроможності понад 1,1: не більш як 80% – за рахунок субвенції та не менш як 20% – за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності 1,1 та менше: не більш як 90% – за рахунок субвенції та не менш як 10% – за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Для бюджетів місцевого самоврядування, з яких здійснюється фінансування закладів, що розташовані в селах (селищах), які мають статус гірських населених пунктів, та у населених пунктах на лінії зіткнення – не більш як 95% за рахунок субвенції та не менш як 5% – за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Зміни також визначають строк подання проектів, що можуть бути реалізовані за кошти відповідної субвенції, оскільки відсутність визначеного строку унеможливлює належне надання коштів.

Відтепер області та Київська міська держадміністрації проводитимуть перевірку поданих документів на відповідність Порядку та умовам і за результатами розгляду подаватимуть їх у МОН щороку не пізніше 1 березня.

Крім того, комісії МОН, яка розглядає подані проекти, надано можливість формувати пропозиції щодо переліку проектів для здійснення перерозподілу невикористаних коштів субвенції між проектами, що відповідають Порядку та умовам.

Освіта.ua
03.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ТТ
Є школа, де не оплачують заміни, бо директриса зі своїми холуями роздеребанила всі кошти! А вони про субвенції...