Молоді вчителі позитивно впливають на учнів, – дослідження

Молоді вчителі позитивно впливають на підвищення інтересу до навчання у дітей

Молоді вчителі позитивно впливають на учнів, – дослідження

Молоді вчителі позитивно впливають на підвищення інтересу до навчання у дітей.

Про це йдеться у результатах дослідження щодо забезпечення підготовки педагогічних працівників Training Assessment Project, що проведено в межах глобальної програми Світового банку в галузі освіти «Системний підхід до покращення освітніх результатів».

Автори дослідження зазначають, що підвищення інтересу до навчання спостерігається завдяки застосуванню молодими вчителями новаторських підходів до викладання, дружньому ставленню до вихованців тощо.

«Респонденти відзначають позитивний вплив молодих вчителів на підвищення інтересу до навчання у дітей завдяки застосуванню новаторських підходів до викладання, дружньому ставленню до вихованців тощо», – йдеться у результатах дослідження.

Водночас директори шкіл серед основних причин нестачі молодих кадрів у школах називають: відсутність мотивації, упереджене ставлення до молодих вчителів, наявність великої кількості приватних шкіл зі значно вищим рівнем заробітної плати.

Окрім того, більшість респондентів вказують на важливість самоосвіти педагогів протягом життя для впровадження нових методик і підходів до викладання та осучаснення знань, навичок.

Найпопулярнішими серед слухачів в Україні є програми, розроблені  неурядовими організаціями (близько 260 000 слухачів впродовж 2019/2020 або 2020/2021 навчальних років) та Інститутами післядипломної педагогічної освіти (близько 215 000 слухачів), що зумовлено актуальністю пропонованих тем і напрямів, а також актуалізацією навчальних програм сучасним потребам. 

«Найбільш поширені напрями програм підвищення кваліфікації – розвиток професійних компетентностей у сфері методик навчання, використання інформаційно-комунікаційних і цифрових технологій в освіті», – наголошують автори дослідження.

Освіта.ua
24.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людміла
Шановні, ви поверніть вислугу років - і старші вчителі у більшій своїй частині самі з вискоком зі школи підуть. А їм на зміну прийдуть???? Молоді не дуже спішать на таку високу зарплату. Старші ще вивчені за знання і вимагають дисципліни та знань від учнів, більшість все-таки працюють на совість. А нехай прийдуть ті, хто вступав у пед з 124 балами ЗНО і які здавали сесію з польських заробітків через банківські карточки. Тоді буде повна гармонія між учнями та вчителем. А батьки шукатимуть репетиторів з тих,старих кадрів.
Економіст
Для Людміла: та ладно! А чому ж тоді, коли пенсія за вислугою була, вчителі сиділи в школах до 80 років? І ніяким дрином зрушити їх неможливо було. В міських школах мало було вчителів пенсійного віку лише при совітах, коли за аконом можна було отримувати або пенсію або зарплату, а працюючим пенсію не платили. Тоді часто пенсіонерки звільнялись з міських шкіл, і переїздили в село. бо в селі платили і зарплату і пенсію аби заохотити вчителів.
Коментувати
Dorian
Якби моя воля, то я б зняв взагалі надбавку за роки. Вчитель кожен рік має доводити свою кваліфікацію. Основні критерії були б: результати ЗНО, олімпіад чи моніторингів. Або якихось інших перевірок, які б проводили незалежні представники освіти області. Тоді булоб бажання працювати як у молодих, так і у вчителів з досвідом. Така позиція в мене через те, що вже набридло бачити "педагогів" яким ще років 10-20 до пенсії, а вони вже нічого не роблять. Маю багато таких знайомих. Коли їх питають, чому такі результати дітей на ЗНО слабкі то відповідь звучить десь так "Ну то діти такі, вчитись не хочуть." або "Ну то ж село. Тут дітям не до навчання".
Бэзил
Для Dorian: Вернуть существенный уровень адекватного образования и воспитания? А вот это ни в чьей власти, потому что наступает закат образования. Если оставить очное, можно вернуть практику когда ученики старшего класса на оценку ведут изученные предметы младшим, но в присутствии учителя-консультанта и силовиков, поддерживающих дисциплину. Все понимают боль, даже аутисты или наркоманы. Фактически, это не только повысит ценность знаний и практики (учителей и профессий), но и научит молодых нормально общаться. Итого, кто из родителей готов отдать чадо на полный пансион (питание и проживание) в отдельную школу для мальчиков или девочек под личную ответственность директора, если это от 1000 евро/месяц и за доказанные факты непослушания или неуспеваемость также будут наказывать физически? Увы, пока что это элитная или закрытая школа для избранных.
Коментувати
Наталія
Що за безглуда стаття!!! "дружньому ставленню до вихованців". А що старші вчителі погано і недружньо ставляться до вихованців? Старші вчителі швидше засвоїли новітні вимоги в освіті ніж молодь!!!. І знання у старших більш грунтовні. Не позоритеся з такими дослідженнями!!!. Чи нас вчителів зовсім не поважають????
Dorian
Для Наталія: Більш ганебного висновку вже не може бути? 1) "А що старші вчителі погано і недружньо..." Гадаю в статті мова йде про те,що молоді вчителі можуть бути на одній хвилі з учнями ( слухати однакову музику, дивитись фільми чи знати, що таке "крінж" , "на чілі"). Молодим педагогам легше знайти спільну мову з учнями, вони більше готові вчитись чомусь новому і на "ти" з новітніми технологіями. Старші вчителі ж маютьбільше досвіду і мудрості, які передають молодим колегам. 2) "старші вчителі швидше засвоїли". Думаю справа тут не в засвоюванні. Ці всі методики потрібно ще вміти застосовувати і головне якісно. 3) "Не позоритеся..." Думаю "позор" тут тільки вам. Адже ви не проявляєте якусь мудрість чи далекоглядність. 4) Вже давно зрозумів, що не всі вчителі постфактум мають викликати повагу. Знаю багато таких, яким уже по 50+, вони на уроки приходять на 5 хвилин, дають завдання і потім йдуть в якесь приміщення і там бухають. Проте ж я не роблю висновки, що всі вчителі такі.
Коментувати
natala
А молоді лікарі на лікування хворих!! А молоді адвокати на стан правового захисту! А молоді війскові на перемоги у військових справах!А молоді судді на прийняття вірних рішень!Та давайте всіх на пенсію за віком с 30 років ,а молоді працюють - і держава відразу стане першою у світі!
Січень
Не треба натравлювати молодь на старших і навпаки! Бо ми бачимо молодих Зе типу Арахіміі , Краіну до ручки ведуть. А що варта дебільна Петіна декомунізація- поздирали таблички з вулиць, пустили зловісних бендеросів у духовну сферу, а самі почали потрійно грабити! Ліві не гавкають про зарплати і комунальні , ціни на харчі - ось е а всього!! Ворог - жадібний капітал!!! Його прислужники ...
781
Для Січень: Скоро узурпатори введуть кримінальну відповідальність за подібну критику світліших клоунів добра. Щодо молоді, зазвичай старші колеги, батьки та учні не сприймають молодих серйозно. Крім того, практиканти і старшокласники часто тусували і чпокались із усіх сторон у різний спосіб, бо різниця лише пару років і обдовбані не занадто проти.
Коментувати
Старий
Молодість, це такий недолік, який швидко минає.
орися
Та нічого ,через десять двадцять років і на молодих скажуть старі. і все щось буде заважати тим .хто не хоче вчитися. це ті молоді дадуть знання,які самі щось вміють.а якщо ні.? Вже ми таких маємо. І зробила це місцева влада, своїм місце звільнила..
Пенсіонер
А чому тільки педагоги??? Всюди хочеться бачити молодих, квітучих, привітних, усміхнених... Ось тільки молодість не вічна. Дайте достойну європейську пенсію і пенсіонери підуть мандрувати світом, як в розвинених країнах.
Князь
А что делать со старым педагогом??? Предлагаю Вовину тысячу потратить на омоложение уже давно стареющего педколлективп
Болтунам- дослідникам
Раз молодые кадры так замечательно впливають,так пусть вернут пенсию по выслоуге при 25 годах педстажа. Сразу бы столько мест освободилось в школах
Нужно немного затянуть пояса
Для Болтунам- дослідникам: есть выслуга. 30 лет = 1200 гривен.
Болтунам- дослідникам
Для Нужно немного затянуть пояса: да? Хоть при 30 годах есть выслуга? Поверьте,в нашей стране бывают обстоятельства,когда и 1200 рад. А не подскажете документ? Не могу такого найти.
Коментувати