Уроки в школах починаються зарано, – дослідження

Пізній початок шкільного дня сприяє покращенню пильності учнів та їхнього самопочуття

Уроки в школах починаються зарано, – дослідження

Результати дослідження вчених Цюріхського університету, під час якого було опитано 3 600 швейцарських старшокласників, свідчать про те, що початок шкільних уроків о 8-9 годині ранку може бути занадто раннім.

Про це повідомляє Українська правда. Життя з посиланням на інформацію портала Science alert.

Зокрема, під час карантину у школах, підлітки, які навчалися вдома, спали орієнтовно на 75 хвилин в день більше, ніж зазвичай. Внаслідок того у них покращилися сон та загальне самопочуття.

«Наші результати чітко вказують на користь починати шкільні навчання пізніше вранці, щоб діти могли більше спати. Якість їхнього життя, пов’язана зі здоров’ям, значно покращилася, а споживання алкоголю та кофеїну зменшилося», – зазначають дослідники.

Результати опитування учнів вчені порівняли з попереднім опитуванням понад 5 300 дітей у 2017 році.

Порівняння показало, що протягом навчального тижня група, яка навчалася вдома, лягала спати на 15 хвилин пізніше і прокидалася на 90 хвилин пізніше, тобто загальний надлишок сну становив приблизно 75 хвилин щодня.

Додатковий час сну сприяв тому, що діти відчували більший рівень енергії. 

Утім, емоційний стан дітей під час навчання вдома був гіршим, підлітки відчували себе більш самотньо, скаржилися на поганий настрій та менше розважалися та спілкувалися з друзями.

За словами дослідників, результати показують, що хоча ізоляційний вплив домашнього навчання під час карантину мав певні негативні наслідки для підлітків, додаткова кількість сну принесла переваги, які зробили дні ізоляції більш терпимими.

«Незважаючи на те, що карантин явно погіршив здоров’я та самопочуття багатьох молодих людей, наші висновки показують переваги закриття шкіл, яким досі приділялося мало уваги», – наголошують вчені.

Також зауважується, що протягом кількох років численні дослідження показали, що шкільний день варто починати пізніше, оскільки це сприяє покращенню пильності учнів та їхнього самопочуття.

Освіта.ua
11.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дело в том, что более
позднее начало уроков приводит к тому, что дольше будут находиться под присмотром взрослых. Всего лишь. Ни о каких дебильных исследованиях речи даже не ведётся. Исследования в нашей стране это профанация. Исследования в других странах годятся для других стран. Наши макаки способны лишь смотреть на других, вместо того, чтобы думать самостоятельно. Ну не способна нация огородников мыслить дальше собственного огорода. Ментальность такая.
Я
Для Дело в том, что более: это как это? А ничего что родители тоже на работу уходят?
Мной показано
Для Я: отношение к самой идее?
Коментувати
Василь
Думається що ця стаття просто іформативна - ось це було там і там і ось такі висновки. Років через 200 можливо так і буде, все буде "зав’язано" на пк і всі люди будуть навчатися та працювати вдома.
natala
Чому ми постійно дивимося що там ...? Наші науковці хоть щось досліджують? Я -сова ,ми навчались у другу зміну - мені дуже підходило !Діти ,родини,звички у родинах - все різне ! Мені здаеться це просто якась точка зору ,яку можливо необхідно дослідити ! Але для всіх все одно розробити ідальні умови просто не можливо! Враховувати трєба не бажання учнів ,а вимагати формування здорових звичек дотриманyя розкладу дня дітей у родинах!
Галина
Для natala: Я розуміє, що Ви сова. Але зазвичай ті, хто ходить в школу на другу зміну. В першу зміну ходить на секції, школу естетичного виховання тощо, комп’ютерні школи тощо. Бо вони всеодно не працюють вночі. А отже спати до обіду все одно не вдасться. Тож друга зміна жодним чином не спасає. Хіба що, крім школи нікуди не ходити. Але це так собі варіант
Коментувати
Ганна
Так набридло перекручування і маніпуляція у всьому! Проведіть опитування о котрій вони лягають спати! Якщо будуть засинати не о 2 ночі, а о 22-23, то встигнуть виспатися. Щось чули про біологічні ритми? А як працювати почнуть? Теж на роботу пізніше, бо спати хочеться?
звісно!
Може вже краще розпочинати о 10.00. А чому ні! Всі висипатися будуть. Запитання в тому коли їх закінчувати. І в якій годині це буде. Деяким учням по 2км пішки йти до дому. І для них 16.00 і 17.00 має дуже велику різницю. Особливо зимою.