МОН просить школи не завищувати потребу у підручниках

Школи надають недостовірну потребу в підручниках, зокрема, неправомірно її збільшують

МОН просить школи не завищувати потребу у підручниках

Міністерство освіти і науки привертає увагу керівників органів управління освітою на необхідності надання достовірних даних про потребу шкіл у підручниках і посібниках.

Про це йдеться у листі МОН щодо організації вибору школами підручників для учнів 9 класу.

У Міністерстві освіти посилаються на результати аудиту Рахункової палати, яким було встановлено, що заклади освіти надають недостовірну потребу в підручниках і посібниках, зокрема, неправомірно її збільшують.

У відомстві зазначають, що кількість підручників для здобувачів освіти має співпадати з кількістю учнів у відповідних класах.

Окрім того, у МОН наголосили, що забезпечення підручниками, виданими за кошти державного бюджету, викладання курсів за вибором, факультативів не здійснюється.

З огляду на це Міністерство освіти  просить керівників обласних департаментів освіти посилити контроль за визначенням потреби у підручниках.

З 10 до 17 січня 2022 року всі українські школи мають здійснити вибір для 9 класу підручників та передати результати свого вибору до органів управління освітою.

Узагальнені результати вибору мають бути передані до Інституту модернізації змісту освіти для повторного видання підручників.

Освіта.ua
17.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вася
А дерев’яні рахівниці з цінних порід дерева для всіх учнів НУШ слабо закупити за державний кошт??? Коли вже їм дійде, що один планшет для навчання коштує порядка 3.5к грн. (це навіть з клавіатурою і в футлярі, правда 2/16, але для навчання вистачить, ось для прикладу https://3g-mag.com.ua/moshchnyy_planshet_noutbuk_samsung_galaxy_tab_pro_10_metal_2_sim_3g_ips_2gb_16gb?gclid=CjwKCAiAtouOBhA6EiwA2nLKH-Hpgsd2d8R9ib-uRbAVlv1CPvemz89bqINlg-tqIk2v0b8P0I2P7hoCeg8QAvD_BwE, не сприймайте як рекламу, це щоб не було запитань "де таке є?" ). Туди "влізуть" усі шкільні підручники усіх авторів. І помилки в них можна буде виправляти оперативно і без лишніх затрат, і в дітей сколіозів не буде виникати від носіння щодня по 5-7 підручників у портфелі, і учителям можна буде використовувати "на повну" можливості сучасного навчання, в тому числі й дистанційного.
Сашко
Для Вася: ваші б слова та у вуха, але чи читають дєльні мислі тут на сайті і чи беруть їх у використання
Коментувати
bibliotekar
"У відомстві зазначають, що кількість підручників для здобувачів освіти має співпадати з кількістю учнів у відповідних класах." - Дуже слушна думка. А як стосовно наступних класів, які прийдуть через рік, два, три... Кількість підручників буде співпадать? А прозорість вибору - інший вчитель не може працювати по тому чи іншому підручнику, бо вважає його гіршим за попередній - як його право вибору? А рахункова палата не порахувала скільки підручників кожного року передається із школи в школу (а їх усе одно не вистачає) за рахунок бібліотекарів. Вони принесуть, забезпечать...
Валентина
Цього року в паралелі 1 клас, а наступного - 3 класи. Цього року бібліотекар виконає "рекомендацію", а наступного -- його звинуватять у неготовності. Люблю МОН!
Омелян Батир
Для Валентина: Дуже оптимістично, бо народжуваність падає нижче нижнього, школи оптимізували (скоротили), вчителів розігнали і залякали, майно роздирибанили, а землю відправили на відчуження. Чом би й ні, якщо вся країна відчужена.
Коментувати
Іван
Тож якщо цього року фактична кількість учнів для прикладу 30,то і підручників має бути замовлено 30. А через рік у цей клас прийде 40 учнів, то де взяти 10 підручників????
Афанасій
Для Іван: Онука другий рік отримує одні паперові книжки, а вчать по інших, електронних.
Коментувати
Борис
Ну да, какие проблемы: они чуть ли не каждый месяц после дозы меняют требования и ежегодно заново улучшают программу, а учителя крайние и пусть сами издают по чём учить.