Мінфін просить засновників сільських шкіл ефективно витрачати кошти

Засновників шкіл у сільській місцевості закликали ефективно витрачати фінансовий ресурс

Мінфін просить засновників сільських шкіл ефективно витрачати кошти

У Міністерстві фінансів закликали засновників комунальних закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості ефективно витрачати наявний фінансовий ресурс.

Про це коментуючи витрати на підготовку одного школяра в сільських школах, сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За його словами, аналіз Міністерства фінансів показав, що в сільській місцевості середні видатки на одного учня становлять 35 тисяч грн на рік, що майже у півтора раза більше ніж у середньому по містах – 20,5 тис. гривень.

Водночас чиновник наголосив, що результати навчання випускників сільських шкіл є нижчими за результати школярів у містах.

«Середні результати ЗНО випускників шкіл у сільській місцевості нижчі за результати випускників міських шкіл. Це свідчить про нижчу якість надання середньої освіти у сільській місцевості за більших витрат. Тому Мінфін звертає увагу засновників комунальних закладів загальної середньої освіти на необхідність ефективно спрямовувати наявний фінансовий ресурс із метою підвищення якості освіти», – наголосив заступник міністра фінансів.

Освіта.ua
26.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
педагогічна спільнота Мамївської ОТ
Педагоги Мамаївської громади хочуть запропонувати відділу освіти ОТГ зробити Лужанський заклад освіти, опорний закладом громади по проведенню олімпіад, конкурсів та інших заходів громади. Ми були у Мамаївцях і нам надали шанс побувати у Лужанах. Небо і Земля. Чомусь саме в Лужанах ми не відчували жодної зверхності над собою. І це не можна приховувати. Тепер ще одна річ яку варто обговорити. Усі ми жили у Кіцманському районі. Ні для кого не секрет, що кошти які виділялися на будівництво Глиницької школи, спрямували не зовсім чесно в Лужанську школу. І коли заговорили про що Глиницю треба прикрити, у них в селі почали панувати серйозні сепаратиські настрої. Тому послухайте пораду. Нову ви вже не збудуйте, але вагомо підтримати ту яка є ви можете. Якщо ви прикрийте всі заклади що маєте, тоді відділу освіти як такого не треба. Вам треба думати, як організувати роботу так, що люди були задоволені, а не добиватися щоб вас згадували не злим тихим словом.
за для правди
Для педагогічна спільнота Мамївської ОТ: Олімпіади у Лужанах набагато чесно будуть проходити, ніж в Мамаїацях. Директор Катрюк не стане псувати авторитет своєї дружини і ОТГ. А Мамаївці 2 та слово авторитет схоже не сумісні.
Коментувати
Лейпціг
Пан Єрмоличев просто дуб, не обтесаний чиновник. По його логіці треба відстріляти всіх сільських дітей , бо вони дорогі!?!? Цього Єрмоличева треба гнати в три шиі!!!?! Бездар.
Омелько Терен
Заступнику міністра, відкрийте рейтинг Запорізької області і подивіться, що кінець списку - це переважно міські заклади; в Донецької області подивіться, хто посів останні десять місць - це тільки міські, а не сільські заклади (до речі, гляньте, хто на першому). Років п’ять говорять про відставання сільських шкіл. І воно є. Та тільки цей аналіз побудований за принципом: дивимся отут, а там не дивимося. В містах діти, які вчилися погано, не попадуть в школу зазвичай - вони вимушені подаватися в ПТУ. У селі ж демографічна ситуація така (на додачу є ще й побоювання батьків щодо долі 15-річної дитини у місті), що в школі вчаться майже всі, хто закінчив 9 клас.
Свирид Петрович
Для Лани: А яке було рішення суду? І щодо кого? І ще одне: скільки, на Вашу думку, коштує комп’ютерний клас?
Коростенська Академічна Ініціатива
В Тетерівській громаді Житомирського району де-юре п’ять шкіл, де-факто працює три. А у відділі освіти десять штатних одиниць! Може краще чиновників скоротити, а не школи? Я почитав декларацію начальника відділу освіти, він отримує зарплату більшу, ніж мер Одеси - міста-мільйонника і нове авто нещодавно придбав! Так що не з того боку економите, економісти!
Lana
У селі інколи не вміють ціленапрямлено витрачати гроші. Можу навести приклад однієї школи нашої Мамаївської громади де за кошти які пішли на стіни в коридорах можна було купити 3 комп’ютерні класи або підтягнути матеріальну базу профільних кабінетів. І що маємо. Коридори гарні, а у кабінетах пусті шафи і зовсім не має технічних засобів. Хіба це раціональне використання грошей? Зовсім ні. Погано коли керівництво бачить погані двері на коридорах і не бачить, що школа не має майстерні. І по істину жах, коли у школі ставлять відеоспостереження, а на пожежну сигналізацією грошей не має. Ми шоковані роботою ДСН та роботою виконавчої служби. Адже бачимо, що закону у нашій державі не має. Рішення суду є, але школа працює. А ще ми шоковані СЯО. Цікаво, а скільки коштує купити перевірку? СЯО дуже добре бачить Мамаївці і зовсім не бачить Драчинці. По такій причині. Якщо вірити їх сайту то до листопаду у них повинен пройти аудит. А якщо вірити СЯО то його не заплановано навіть на новий н.р.
Тетяна Кіба
Для Lana: "У селі інколи не вміють ціленапрямлено витрачати гроші". Ви вважаєте, що у місті кошти завжди використовують раціонально? Це не залежить від місця знаходження закладу освіти, а відповідальність несуть конкретні чиновники або директори.
Коментувати
Світлана
Місто виграє за рахунок кількості учнів. Серед 30 учнів міського класу можна вибрати більшу кількість вмотивованих дітей.
Коростенська Академічна Ініціатива
Для Світлана: не згоден, 30 учнів міського класу ходять одне одному по головам, в таких умовах менш зручно навчатися, якщо не зовсім неможливо...
Коментувати
сельский учитель
Этот призыв звучит особенно цинично после пышного празднования Дня независимости.
Ш
Так показуха мульти-мальярдерiв була заради вас, щоб порадiли "на зло москалям" i не помiтили списаний в кармани бюджет. А скiльки коштувало позорище на кшталт "Кримська платформа"? Всi дивляться на праву руку, а лiва робить своє. От вони для економiї поки що готуються взагалi прибрати школи та вчителiв, щоб не було думаючих та конкурентiв. I все приватне та платно, а ви як хоч.
Коментувати
Ігор
То закрийте школи в селах. залишіть три класи а з четвертого женіть в Польщу на палуницю
Тетяна Кіба
"Середні результати ЗНО випускників шкіл у сільській місцевості" не можуть вважатися критерієм викладання у цих школах і тим більше ознакою неефективного "спрямування наявного фінансового ресурсу". Зробіть так, щоб у селі залишалися випускники, які гарно навчалися, створювали сім’ї, поверніть сільським вчителям пільги, щоб при нагоді не шукали кращих умов роботи, а тоді при однаковому рівні розвитку першокласників села та міста робіть моніторинг їх навчання. Але українського села держава не хоче, тому складаємо маніпулятивні заклики і пишемо далекі від наукових дослідження.
KoMa
Для Тетяна Кіба: Мета "кукловодів": село без людей - "вільна" ЗЕМЛЯ !!!
Коментувати