В школах використовують 230 тисяч комп'ютерів

Цього року для шкіл планується закупити майже 65 тисяч ноутбуків за ціною 20 тисяч кожний

В школах використовують 230 тисяч комп'ютерів

Кількість персональних комп'ютерів, що наразі використовуються українськими школами в освітньому процесі, становить 231 713 одиниць.

Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки, з посиланням на дані Інституту освітньої аналітики.

Зазначена кількість комп'ютерів не враховує техніку, що задіяна в управлінсько-господарській діяльності шкіл та тих комп'ютерів, які закріплені за кабінетами інформатики.

Водночас у Міністерстві освіти і науки наголошують, що цього року для шкіл планується закупити майже 65 тисяч ноутбуків, вартість кожного з яких орієнтовно складатиме 20 тисяч грн.

Наразі вже оголошено тендери на придбання майже 49 тисяч ноутбуків. Комп'ютерна техніка закуповуватиметься на умовах співфінансування з місцевими бюджетами.

Планується, що ноутбуки закріплюватимуться за навчальними кабінетами відповідних закладів загальної середньої освіти та використовуватимуться виключно для організації освітнього процесу у школі.

Також під час карантину ноутбуки будуть надаватися вчителям у користування з метою організації дистанційного навчання.

У Міністерстві освіти зазначають, що до 2024 року є плани забезпечити співвідношення «один ПК на одного вчителя».

«В ідеалі кожен педагогічний працівник повинен мати змогу користуватися особистим ПК на роботі, як будь-який, до прикладу, офісний працівник. Так само кожен учень має бути забезпечений такою можливістю», – підкреслили в Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
18.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іванка
ось допис Миколи: "Подарунки за вакцинацію: МОЗ оголосило конкурс для шкіл, в яких щепилися 80% працівників. А як же обіцянка закупити просто техніки для шкіл без конкурсів." Люди! Яка ваша думка?
Микола
В мене клас, компи із 2004-2006 років. Windows XP, не можу навіть 7-ку встановити через малу кількість оперативки. Постійно щось висне, ламається і т.д. Ну а так, в мене 7 живих і декілька неробочих із 230 тисяч є)))
Олександр
Хто обслуговуватиме їх, за чиї кошти, а інтернет і плазмові телевізори хто купить до них???
Тетяна
А чи не хотіло б наше славетне Міністерство подивитися якого року комп’ютери по сільських школах? Комп’ютери у нашій школі були встановлені у 2003 році. Цього року вдалося замінити завдяки спонсорській допомозі (б/у комп’ютери) Нової Пошти.
Kot Alex
А який відкат на ноутбуках по 20 тисяч візьмуть, бо всі зрозуміло візьмуть тисяч з 14-15 в кращому випадку. А те що ноут важче і дорожче ремонтувати нікому в голову не прийшло? Термін експлуатації ноута 5-7 років з умов освіти, комет витримують до 15 от і арифметика. Тепер до ноута потрібно придбати клавіатуру, бо ж бачте інструкція вимагає мишку, клавіатуру. Ото добре тільки наявність вебки.
Голосуй-не голосуй
Мало того, что закупают списанное б/у, которое не подходит для апгрейда/ремонта да ещё и на пиратской системе, так и неудобная клавиатура с лучезапястным синдромом в комплекте, засаленный тачпад, мелкий тусклый экран, убитая или украденная батарея и привод ДВД, медленный жесткий диск, гудящий кулер, вырубающий всю систему, потому что регулярная чистка СВО и замена термопасты около 500 грн за каждый ноут и т.д. Главное - легко украсть или отмазаться, будто "дистанционные студенты одолжили поработать домой"
Коментувати
Ольга
У цю чудову шестизначну цифру, про яку так гордо говориться у статті, входять ті компи, що ще з 2000 року числяться за кабінетами і мертвим грузом лежать десь під столами в препараторських? Якщо їх не дозволяти списувати ще років 10-20, то і до мільйона можна дозвітуватися. А це, погодьтеся, вже тягне на кругленьку премію для відповідальних чиновників. Отака комп’ютеризація шкіл - чим не подвиг!!! А ще один захопливий момент, від якого аж сльози на очі навертаються, коли чинуші заставляють когось ( батьків, фермера, підприємця) купити комп’ютер чи ноутбук, а потім урочисто вручають від свого імені школі. Та це ще не всі пригоди новенької техніки. Її забирають директор чи завучі, бо в них дуже багато роботи. Їхні вже трохи застарілі пристрої передають початковим класам (бо НУШ - це дуже важливо і взагалі "всьо лучшеє дєтям", а з початкових класів уже цілком задрочену техніку можна передати на 5-11 класи. Ну, а шо 10 років для ноута - не строк. А якщо вам не подобається, приносьте свій
Учитель
Круто. Круче было бы, если б еще характеристики указали. Что б людям было понятно, сколько дерьма из этих 230к. Сколько на них бабок отмыто. А так да, число впечатляющее =)