Учителям не вистачає компетентності згідно з вимогами НУШ

Лише 11% учителів однозначно впевнені у власній компетентності щодо соціально-емоційного навчання

Учителям не вистачає компетентності згідно з вимогами НУШ

Лише кожен десятий учитель вважає себе компетентним у сфері соціально-емоційного навчання, завдяки якому формуються соціальна і громадянська компетентності, уміння навчатися впродовж життя та наскрізні вміння.

Про це йдеться в аналітичному огляді «Можливості для реалізації соціально-емоційного навчання в рамках реформи «Нова українська школа», підготовленому УЦОЯО в партнерстві з громадськими об’єднаннями, Інститутом вищої освіти НАПН України та Київським університетом імені Бориса Грінченка.

Відповідно до документа, лише 11% з числа опитаних учителів однозначно впевнені у власній компетентності щодо соціально-емоційного навчання, ще 41% респондентів обрали варіант відповіді «Радше так, аніж ні».

Аналогічні показники й серед керівництва: майже 11% і 43% директорів відповідно.

Значно вищим (майже втричі) є цей показник серед учителів та адміністрації спеціальних закладів освіти та закладів освіти, що беруть участь в експерименті з упровадження НУШ.

ЗАВАНТАЖИТИ АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД

Аналітичний огляд підготовлений на основі дослідження, проведеного в січні-липні 2021 року з метою визначення рівня сприйняття та готовності освітян до соціально-емоційного навчання у рамках реформи «Нова українська школа». У межах дослідження авторами було проведене всеукраїнське опитування серед учителів та директорів шкіл, яке охопило понад 3,5 тисячі педагогів.

Освіта.ua
13.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
 
"Просвещение внедрять надо с умеренность, по возможности избегая кровопролития." (М. Задорнов)
Л.В.В.
Дивний спосіб визначати компетентність вчителів методом їхнього опитування: "векажи наскільки ти компетентний?". Хіба це не свідчить про некомпетентність самих дослідників?
Роман
То ви вже, тойво, якось визначіться - "копитентності" чи таки ЗУН, бо "копитентні" методисти всіма копитами б’ють, а нічорта не знають і не вміють, навіть пояснити, чому треба відмовитися від ЗУН (перелік і спосіб оцінювання яких, принаймні, зрозумілий) і перейти на якісь там "копитентності" (що воно таке, мабуть і ті, хто його запроваджував, толком пояснити не зможуть). Та ось навіть у цій статті "копитентності" недостатньо, щоб пояснити думку автора і в тому ж реченні згадуються вміння! Сподіваюся, наша педагогіка очиститься і від цього сміття і від кальок на зразок "едукацій", "коучів-неучів", "тюторів" та всяких там "фасилітаторів-фал?... ?сифікаторів".... Читаєш так ось чиюсь дисертацію за останніх років 10, і не зовсім розумієш, українською воно написане, чи англо-польсько-піджинською. Писали б вже англійською, як рідною не здатні, а то таке виходить місиво "термінів", що без спеціального словника і не второпаєш, щож воно той "прахвєсор" там товче... А як зі словником - то воду в ступі!
Страх = Незнание
НЕ СОТВОРИ СЕБЕ КУМИРА даже в белом халате и очках с умными книжками. Либо просыпайтесь сами, либо будут будить. Причём жёстко, возможно ногами. Через «образование/науку» загоняют в заторможенную рассудочную деятельность, либо в ускоренную эмоциональную через «СМИ/шок-контент», лишь бы люди не поняли своё «здесь и сейчас». Качели «хлеба-зрелищ» раскачивают понятно кто и очевидно для чего. Вас открыто учат, что иметь своё мнение, жить в мире и защищать родных и близких – это экстремизм, а вы всё там, где ваше внимание.
Коментувати
cos
Мене від слів "НУШ" та "Компетенція" дуже тошнить- тільки і чую без кінця ці слова.
Саул
Это что угодно, только не новая, не украинская и не школа. Выборка менее четырёх тысяч на самооценку не репрезентативна, но все те аффилированные дохторки, фасилитаторки, лидерки, активистки и прочие грантожеры у негосударственных (антигосударственных) организаций продвигают не образование, а гадкие ценности своих спонсоров – воспитание гендерных извращев, транквилизаторных жертв, политических псевдонацистов, эко-террористов, одурманенных ура-поцриотов и подобный сброд, которым легче управлять. На словах они за индивидуальность, честность, уважение, равенство, общее благо, эмоциональную интеллигентность, широкий кругозор, логику и критическое мышление, а на деле компетентностный (узкопрофильный) подход со временем однозначно добьёт эту смену парадигмы очередной сменой парадигм. Как можно относиться к другим с уважением на равных, если каждый особенно избранный? Так бы сразу и сказали: Подготовка касты наследственных покладистых гастербайтеров. Сит-дауны при стенд-апере.
Коментувати
Valentin
Уже НУШ - є, уже від цього ніде дітися, хочеться чи ні, а потрібно це прийняти і старатися йти в ногу з вимогами. Рано чи пізно все буде мінятися.
Твій татко
Для Valentin: Вже геї, бариги, полоумні, нарики, трансендери та інші є, уже від цього ніде дітися, хочеться чи ні, а потрібно це прийняти і старатися йти в ногу з вимогами. Рано чи пізно все буде мінятися.
Вероніка
Для Твій татко: можна подумати до цього були всі білі та пушисті... люди завжди чимось невдоволені - чи погано, чи хороше - найдуть погане і недоволені... пройде років зі 100 і зміниться покоління... і ніхто зразу не скаже, як то воно буде в майбутньому... а критикувати всі можуть... і хто сказав, що буде легко... в інших країнах світу роками вибудовувалась модель освіти, де всі задоволені - від батьків до вчителів...
Декстер
То Вероніка зранку більше відчувє себе хлопчиком, дівчинкою чи самицею собаки? А опівдні перетворюється на лабудятину чи 70-річну? Після вечері одразу з виду розумна кульгава качечка з яйкою, ні? Далеко не все слід сприймати крізь чи в себе, але в мережаних трусиках не хочуть розуміти.
Коментувати
Ольга
Только единицы старых учителей стараются овладеть новыми знаниями и умениями согласно требованиям нуш. Большинство просто забило. И по старому не ведёт и по новому перетруждаться не хочет,ждёт только пенсии. Предлагаю таким учителям сокращать зарплаты, а новаторам повышать
вчитель
Для Ольга: По- старому, по- новому - через дефис пишем, грамотная вы мамаша. Учиться в школе нужно было, а то " забила" , небось, на учебу в своё время. Коль така умная, идите в школу работать. Может, на ребёнка своего именно вы " забили"?
Людмила
Цікаво, що потрібно скоротити батькам,діти яких в 3 класі не вміють читати. От вам і НУШ. Ганяють по коридорах, ні писать,ні читать не вимагають до 5 класу, не оцінюють.
Коментувати
Олена
У першу чергу треба було поцікавитися рівнем компетентності сучасних учителів в області предмета, який вони викладають. Скрізь настільки низький рівень викладання й ганебне невігластво викладачів, що лаяти дітей за погану успішність навіть ніяково. Як викладають - так і знають.
Ясно
Для Олена: к сожалению, имеет место :( . проблема в том, зарплата никак не связана с качеством преподавания.
Скрипач не нужен
Для Ясно: Приходя в генделык и платя 50 гривен бессмысленно ожидать лобстеров.
Ясно
Для Скрипач не нужен: согласен - пора разгонять эту богадельню
Коментувати
Скрипая не нужен
Не хватает образования для социально-эмоционального обучения любителей моргенштерна и клавакоки.
Вадим
може потрібно було починати зміни не зі школи, а розпочинати зміни в навчанні з дитячих садків, а потім підключати школу, бо якось дитсадки відірвані від школи.
вчитель
Для Вадим: З батьків треба починати, з сім`ї
Вадим
Для вчитель: однозначно з батьків
Степан Коваль
Риба гниє з голови.Який президент - така й освіта. Якщо невігласи в Верховній Раді вже 19 рік паплюжать Гімн України, що можна чекати від батьків , вчителів? А діти невинні!
Коментувати
Ніка
Зважаючи з якими балами йдуть в педагогічні, то нічого дивного. Найцікавіше попереду)
Микола
Як вже згадували, в пед йдуть ті, кого не взяли у претижні виші, а після університету до школи йдуть лише ті, хто не знайшов кращу роботу. Дуже рідко, але бувають й виключення. і цей процес ще з 90-х, тому не дивно, що вже таке "попереду".
Коментувати
небайдужий
І що??? Приїхали!!! Розпрягайте коней!!! То нам треба такі "фахівці" з МОН. Чи може почати розганяти.... ОТ вам і 6 цеглинок!!! ЖАХ! ЖАХ!!!
Местный
У учителей иногда хватает совести не заниматься дебилизацией, предлагаемой НУШ.
Аскет
Це ж треба написати стільки маячні, безглуздої і непотрібної.
Іван
А що ви хочте? Створили центри профрозвитку вчителя,де зібрали всіх вчителів-нездар і хочемо результату?
Лорей
Для Іван: зібрання дуже вигідне. Бо кожні курси витряхують з вчителя гроші. А беручи до уваги, що пенсіонери вчителі мають зарплату майже в 2 рази більшу ніж молодий вчитель. То особливо пенсіонери й платять за курси типу підвищення проф навичок, які звісно самі ті хто проводе курси не знають, так як практично в житті не застосовують, а лише теорію. Тому практика та теорія звісно різні речі
Коментувати