Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина Петрівна
(продовження) 5)страшні підручники, кожен новий випуск недолугіший, незрозуміліший не лише учням, а і вчителям. Невже не можна з кожного предмета для кожного класу випустити реально гарний підручник, щоб учень прочитав тему самостійно, і все зрозумів: як розв"язувати задачу, чи яку будову має атом, 6)страшне приниження вчителя: зарплатами, часто недолугими адміністраціями, від яких вчитель залежний та мусить терпіти (бо є різниця, чи дадуть 18 годин , чи 24), вседозволеністю та беззахисністю від батьків та учнів, масою зайвої та непотрібної роботи, конкурсами, атестаціями, сертифікаціями...., неможливістю через брак коштів відновити нервову систему (може хто розкаже, коли останній раз хто безкоштовно оздоровився, відпочив?), коли хтось з випускників каже, що йде в педагогічний, інші з нього сміються та вважають лохом, 6)повна безвідповідальність батьків: коли батьки завжди праві, а вчитель винуватий, коли декілька учнів будуть весь урок заважати всьому класу слухати пояснення вчителя (тієї ж математики), а вчитель навіть вигнати з класу їх не може, і батьки за це ніяк не відповідають
Олена Олександрівна
Для Галина Петрівна: 7) якість дистанційного навчання, відсутність важелів контролю за дотриманням академічної доброчесності....
Галина Петрівна
Для Олена Олександрівна: Цілком погоджуюсь, адже в минулому році нас всіх кинули в дистанційне навчання, як кошенят у воду. В цьому році працювали на платформі, проводили онлайн уроки, але ж знову, якась частина учнів жодного разу не вийшла на зв"язок та не виконала жодного завдання (можливості у них були, точно знаю). Щодо доброчесності: згадався якийсь турецький серіал, коли дівчинку хотіли виключити зі школи через те, що вона намагалася списати контрольну роботу (!), а у нас списати - це нормально вважається.
Коментувати
Анциферов Вадим
Насамперед, ситуація закономірно витікає із якості дистанційного навчання. Воно себе повністю дискредитувало.
Галина Петрівна
А давайте трішки проаналізую і я результати тестування. Причини низького рівня ЗНО бачу такі: 1)з того моменту, коли ввели 12-бальну систему й почалося, адже кожна оцінка - позитивна, з кожною оцінкою переводять до наступного класу, раніше було пугало, що когось залишать на наступний рік - це, я вам скажу все таки стимулювало учнів до навчання, 2)всім учням видають атестати, незалежно від того, які туди йдуть оцінки, а давайте не видавати тим, хто не засвоїв на який мінімум, це теж стимулює, 3)всіх беруть в 10 клас, і тих, хто не знає таблички множення та читає по складах українською, не кажу вже про англійську, а давайте брати лише тих, хто має певний мінімум знань та може засвоїти програму 10-11 класу, 4)страшно недолугі програми з предметів, які не відповідають часто віковим особливостям учнів (наприклад, з біології, хімії, фізики учні вчать у 9 класі те, що вивчається в 11 класі), галопом з усіх предметів, немає часу на систематизацію та узагальнення знань, кожного уроку нове.
Тарас
Для Галина Петрівна: це не Позняк, але думки слушны
Коментувати
Examinator
Доволі смішне та незугарне пояснення. Це як міна при поганій грі. Насправді, все дійсно погано і з викладанням, і з політикою ЗНО, вступу до ЗВО. Зробіть нормальні правила вступу: потрібна математика - складаєш ЗНО з неї, потрібна хімія - складаєш ЗНО з неї, потрібна історія (а чому б і ні, ) - складаєш ЗНО. Єдиний обов’язковий - українська мова (але подібний до іспитів IELTS, Cambridge English Language).
Ирина
Переглянути прохідні бали ЗНО на медичні спеціальності (медицина, стоматологія, педіатрія) у 2021 році.https://petition.president.gov.ua/petition/117466 Почему, если 130,150,150 можно поступать, а если 130,149,151 - нельзя поступать???? Почему на фармацию общий балл, на бюджет общий балл? А на медспециальности конкретный балл? Почему тогда украинский язык сделали ущербным, врачу можно быть безграмотным??? Напишите, каким должен быть общий балл на мед, например,170, ну никак не 175 и выше, и давайте поступать. И на пед. тоже сделайте 170 и выше, а то страшно будет ребенка в школу отдавать.
Вася
І знову у всьому винна школа. А чому ніхто не питає з яким бажанням сьогодні навчаються діти, чому не питають як сьогодні батьки контролюють своїх дітей як вони вчаться (кріфм того, що вимагають оцінки), чому, не питають який результат показують діти, які займалися з репетиторами, і ще багато чому... Учні, які серйозно ставляться до навчання, вони й показали результат, який відповідає їхнім знанням. Не можна вимагати і чекати результату від учня, який навчається на початковому чи середньому рівні. У нашій школі із 50 учнів неподолали поріг - 9, а це 18%
Олена Петрова
Учні може і дурні, але вони не стали б обирати математику без потреби її для обраного вишу. Таке собі пояснення результату. Діти обрали б історію, географію, біологію -те, що легше скласти на вищі бали. Взагалі, заберіть з навчання оці всі мистецтво, етіку, фізру, музику, зробіть їх факультативами для бажаючих. Хай в програмі залишаться тільки нормальні предмети, потрібні для розвитку інтелекту та критичного мислення.
Світлана
Англійсткої мови - 3год в 10-11коасах і поділ на групи(ЗНО-необовязкове), інформатики- 1,5год і поділ на групи.Математики -3год(алгебра+геометрія=1,5+1,5).Чому з математики немає поділу на групи?Прирівняли математику до мистецтва(1,5год), Захисту України(1,5год), інформатики(1,5год), де учні дійсно "шаряться" на уроках, а тепер шукаємо винних.Поки не буде 6год з математики на тиждень( в усіх класах) результату не буде.Давайте проведемо обовязкове ЗНО з мистецтва, інформатики, англійськох мови і побачимо результати.
Оля
Для Світлана: +1
Дмитро
Для Світлана: я вчився, коли ще був академрівень, а не лише стандарт та профіль. То у мене було в 10 класі - 4 год.(2 алгебри й дві геометрії), а в 11 класі - 5 (3 алгебри та 2 геометрії). Якщо вернути академрівень і збалансувати прогрму краще - цілком достатньо буде часу.
Коментувати
Ніна
Мої діти в цьому році закінчили 10 клас,3 години математики на тиждень,3 години фізкультури,3 години мистецтва!Що можна вимагати від вчителя,коли на алгебру та геометрію виділяють лише 3 години,ми хочемо отримати освічених людей чи дешеву робочу силу?
Avgusta
Для Ніна: Ви абсолютно праві!
Коментувати
Весело
А чому кричать тільки про математику? З нею зрозуміло давно все! Якби не відмінили обов’ язкове ДПА, то б не склало якнайменше 60% учнів.Перевірте знання учнів в повному об’ ємі з інших предметів!! З фізики,Хімії,географії іт.д.Запитайте вчителя математики звичайної школи про справжній стан речей! Перевірте дітей ,які приходять з початкової школи із гарними оцінками - ви жахнетесь! Як мінімум половина не засвоює матеріал 5 класу ,бо не вміють не читати,не елементарно рахувати,взагалі нічого не сприймають.А далі все теж саме ! Із класу в клас переходять,списують або взагалі нічого не роблять,адміністрація давить на вчителя,щоб не ставив двійку.І сидять такі дітки в кращому випадку до 9 класу,а частина йде в 10 клас і там просиджує ще 2 роки.Нікому не потрібний справжній стан речей,всих влаштовує імітація освіти.Добре коли адміністрація розуміє, а в більшості шкіл : об’ єктивно оцінив - поганий,не вмієш працювати,не використовуєш сучасні методики, подивись на Ольгу Петрівну які в усих гарні оцінки- діти задоволені,батьки задоволені
Скрипач не нужен
Для Весело: "Не смог заинтересовать" лично слышал.
Коментувати
Богдан
Все закономірно. Школа має давати мінімальний набір знань і навичок, потрібних в житті. Хочеш в університет - покажи щось більше за середньостатистичний результат.
Ольга
А ніхто не задумувався, що вчителі математики майже не займаються роз’ясненнями нових тем. Дають завдання-і все. Без наявності репетиторствова якісно займатися математикою практично неможливо. Ось і результат не забарився. До чого тут не мотивовані, коли вчителі математики не працюють?
Вчитель
Мають бути якісь межі і відповідальність самих учнів за своє відношення до навчання. Чому б не встановити планку допуску до ЗНО на межі 6 балів. Тобто, якщо здобувач знань має нижче 6 балів із предмету - не допускати до ЗНО . Для чого йти на ЗНО якщо немає наміру вступати до ВНЗ? У мене за останні роки спостережень за шкільною освітою склалося враження, що деградація і дебілізація прогресує, а починається вона саме із МОН, які уявлення не мають, що відбувається в класах.
Скрипач не нужен
Для Вчитель: В моей школе поставить меньше 4 означает нажить себе врагов в лице администрации, родителей и самих выпускников. Математику не сдало 30% учеников. Это объективные данные. Не важно какой легкий был тест или сложный, "мотивированные" или нет были ученики. Все это не важно. Я серьезно. Я читаю один из гуманитарных предметов. 30% учеников не учится вообще. По остальным предметам, исходя из личных бесед с коллегами, такая же ситуация. Школа обычная - "ЗОШ". Если сделать порог в 6-ть баллов то придется ставить 6. C такими темпами абсолютный коллапс образования наступит в ближайшие 15-20 лет.
Вчитель хімії
Я з вами згодна! Об’єктивність нікому не потрібна!!!
Богдан
Пане Вчителю, здаєтся, ви не розумієте, що таке ЗНО - воно саме є планку допуску до вищої освіти. Закінчив школу - пішов складати ЗНО. Склав - молодець, ні - знаєш свій рівень. Ніяких додаткових запобіжників у вигляді оцінок в атестат не потрібно.
Коментувати
Володимир
Раджу задля експерименту зайти в ЗНО 2020 року. Навіть не думаючи відповісти на все А, на задачі відповідності відповісти А, Б, В. Я спробував і менше ніж за хвилину набрав прохідний бал (він був 11). Прохідний бал зараз ні на що не вказує, це оцінка, яку можна заробити простим вгадуванням. А абітурієнти не немотивовані, вони навіть із простим вгадуванням проблеми мають.
Василь
Я закінчив школу 30 років тому. За 20 хвилин дав відповіді на частину питань,а інші ігнорував. В підсумку отримав 20 балів . Питання: навіщо ці учні їдуть у виші, якщо вони не вміють додавати(віднімати)? Мова не йде про стереометрію,тригонометрію і т.д. Мова йде про елементарну математику до 8 класу. Виходить ,що вони не вміють логічно мислити(а це основне завдання математики початкової школи). І це не бідні діти, а вибачте тупі . І їм не потрібна вища освіта, їх навіть страшно на лопату ставити, а то покалічать себе і навколишніх .
Helga
Для Василь: там автоматом дається ще певна кількість балів, відніміть балів 6 мінімум, таким буде і Ваш результат
Василь
Хай навіть і так, але це і так більше прохідного балу 10! При цьому я витратив 20хв з виділених 210, одночасно спілкуючись ще з дітьми, і останній 5 років не ходив до школи кожен день. Тобто прохідний бал-це тест на ідіота,який пройти елементарно иаючи базові знання.
Аскет
Для Василь: Підтримую Вас. Пороговий бал мусить бути , як мінімум. від 30.
Коментувати
Helga
Реально, немотивовані вступники. Мені не вистачило 1 балу до прохідного, хоча якби я не нервувалась, то спокійно би могла перейти поріг. Я банально забула ставити такі речі, як мінус у бланку відповідей, неправильно читала умову задачі, помилилась на одну цифру і все, мій прохідний помахав мені рукою. Паралельно, 75% мого класу в математиці знають лише дискримінант, що таке синус та косинус і теорему Піфагора, все. В нас майже не було нормальних уроків підготовки до ЗНО, самому готуватись досить таки важко, адже роз’яснення в ютубі не найкращі. Я через свою "немотивованість" плакала два дні та зірвала голос. Невмотивовані учні мені здається би просто проігнорували це
Аскет
Для Helga: Якщо учень не набрав навіть тих 10-ти жалюгідних балів з 67 , йому точно нічого робити у будь якому ЗВО. Пороговий бал мав би бути . як мінімум , утричі вищий - від 30 балів.
Дмитро
Для Helga: так по самих тестах можна поріг подолати.
Дмитро
Для Helga: якщо хтось порушив закон, відмовка "знав, але забув" - не спрацює і той буде нести відповідальність за скоєне. Тут аналогічно. Якщо б Ви знали, то б 10 балів й по тестах набрали легко.
Коментувати
Олександр
Я вважаю, що МОН прийняло поспішне рішення зробити математику обов’язковим предметом. Справа в тому, що проблема освіти дуже глибока, і вона не в учнях. Я згоден, що тест ЗНО з математики не є дуже складним, але, як бачимо, велика частина випускників не справилася з ним. А тепер давайте подивимося на нашу шкільну освіту зі сторони. Людина ходить до школи, витрачає більшу частину свого дня на навчання, і при тому результати не є задовільними. Для того, щоб пройти ЗНО, багато школярів займаються з репетиторами, бо школа не дає належних знань. Це нормально? Звичайно, я говорю не за всіх школярів і не за всі школи, але в загальному по країні шкільна освіта є на дуже низькому рівні. На мою думку, потрібно кардинально змінити шкільну програму з математики, додавши більше практики і пояснень. Потрібно не змушувати зубрити формули, а пояснити звідки вони взялися. Так учні набагато краще засвоять матеріал і будуть довго його пам’ятати, тобто справді вивчать, а не просто зазубрять для оцінки.
399
Для Олександр: школа не дає належних знань. Знання потрібно БРАТИ. Якщо я не захочу вчитися - мені знань в голову не запихне ніхто.
Коментувати
Світлана
Та це жах, Тай годі! Це вже треба бути зовсім тупим, щоб не виконати таких завдань.Це як для закладу розумово відсталих...Ще й формули всі дали.. А чому на ЗНО з фізики не дали жодної формули??? Їх набагато більше, ніж в математиці...І прохідний бал вищий...
Выпускник
Для Світлана: наверно потому что математику сделали обязательно, а физику нет?) посмотрите количество сдающих математику и физику. Прежде чем орать про «дебилов» сходите сами и сдайте хоть один экзамен. Не дома протыкайте, а пройдите всю процедуру, сидите в классе, в полном напряжении, прочувствуйте атмосферу Обвинять голословно каждый может
Андріана
Для Світлана: запам‘ятайте раз і назавжди:НЕ ВСІ ДІТИ МОЖУТЬ БУТИ МАТЕМАТИЧНИМИ І ЗНАТИ МАТЕМАТИКУ!Для чого мені в медичному її?ДЛЯ ЧОГО?Я не говорю,щоб взагалі відмінити,АЛЕ Ж НЕ РОБИТИ ОБОВ‘ЯЗКОВУ!!!Як це 3 предмет на вибір хімія,біологія???!!!Чому я маю складати ЗНО з математики,якщо мені потрібна хімія??Тому я готувалась на платне,а тут 10 грудня в медичний вводять математику навіть для випусників минулих років..Я ж спеціально лишилась на наступний рік,щоб трохи відпочити і краще підготуватись до ЗНО з хімії!І ради чого?Щоб почути,що вводять математику?І ще більше себе «доїсти»?Навіть для програмістів знизили від 165 до 145,а в медичному 150!!!Я 105 набрала,думала,що не складу і в коледж піду.Ви нікаплі не хочете зрозуміти дітей і як їм важко.У нас цілий клас відмінників,але математику ніхто не знає,тому більшість пішли на юридичний.Якщо ми тупі,то Ви можете хімію,історію і т.д скласти на ті високі бали??Якщо Ви знаєте математику,то це не означає,що всі математичні!
Дмитро
Выпускнику та Андріано, ДПА скасували, а від так ЗНО з математики для вступу - необов’язкове. До того ж для деяких тупих спеціально написали формули.
Коментувати
Valentyn
Я вообще не понимаю этого. Задания были легкие. Я, как человек, сдавший ЗНО 7 лет назад и открывавший учебник по математике где то там же, сдал на проходной балл. Если бы я готовился еще - то получилось бы выше. но тут уже другая история. Там задания легкие и элементарные. Там не нужно никаких углубленных знаний. Ну не считая последних заданий, где нужно расписать - туда я даже не заглядывал. Вот мы и имеем то, что имеем. Дело не в системе образования - там отдельная песня. Мотивация? Мотивацию преимущественно гнут родители, которые даже не могут объяснить, зачем математика нужна. Сейчас конечно могут полететь тапки, мол не нужна она в жизни. Да, эти формулы нафиг не нужны. Но там другой смысл.
Вчитель
Завдання цього року не були складнішими минулорічних.Дійсно,поганий результат в цілому дали не вмотивовані випускники. МОН зробило ДПА обов‘язковим, чомусь в останній момент відмінило, а учні вирішили піти попробувати.Мені здається, рівень математичноі підготовки випускників не став гіршим (хоч і низький).Я б порадив МОН ні в якому разі не відміняти ДПА і не видавати атестат тим, хто його не склав. З правом перездачі через рік.
Вчитель математики за
Для Вчитель: йшли здавати і ті, які взагалі на уроки не ходили. Були впевнені ,що вгадають. Добре, що не вгадали. Таблицю множення не знають. І не хочуть .До анекдота доходить: роздаю у 9 Кл таблицю множення. Питаю: 1 помножити на 3? Відповідь: не знаю. Таблицю множення маєш. Ну то й що? Там 1 раз 3 немає. Шок. До дошки йти відповідати не хочуть. І нічого з ними не поробиш. Не маєш права. Булінг. Крах усій нашій освіті. Проявилася лиш математика. А що з тими предметами ,як і не треба здавати? Уявляєте?
Галина
Цілком згодна, немає мотивації для учнів вчитися. Необхідна тільки арифметика,а подальше вивчення математики- по бажанню і здібностями учнів. У держави є зайві кошти на "баранів"?
Дмитро
Для Вчитель: гляньье на завдання 2019 р. і ще давніших.у якому місці вони легші?
Коментувати