УЦОЯО: ЗНО з математики складали немотивовані вступники

У Центрі вважають, що частка учасників не мала намірів використовувати результати для вступу

УЦОЯО: ЗНО з математики складали немотивовані вступники

В Українському центрі оцінювання якості освіти вважають, що цьогорічні результати ЗНО з математики, які отримали вступники до вишів, пояснюються тим, що значна частка абітурієнтів не мала намірів використовувати цей результат для вступу.

Про це йдеться у коментарі УЦОЯО з приводу обговорення у суспільстві результатів ЗНО з математики, за результатами якого 31 % учасників тестування не змогли набрати понад 9 тестових балів з 67 можливих.

Водночас в Українському центрі оцінювання якості освіти наголошують, що встановлений пороговий бал для тесту ЗНО з математики є адекватним.

«Пороговий бал з математики 2021 року адекватний і дає змогу відсікти найменш підготовлених вступників, які не будуть у змозі навчатися в закладах вищої освіти, де математика є визначальною», – повідомляють в УЦОЯО.

Також в УЦОЯО, посилаючись на думку експертів, наголошують, що завдання сертифікаційної роботи з математики є посильними для здобувачів повної загальної середньої освіти.

«Окрім цього, в зошитах із тестовими завданнями було розміщено довідкові матеріали (зокрема, формули), на які під час виконання завдань могли спиратися учасники», – зазначають у Центрі.

Разом з тим, в Українському центрі оцінювання якості освіти не стали стверджувати, що результати з математики цьогорічних учасників ЗНО значно погіршилися, мотивуючи свої висновки тим, що не всі учасники цьогорічного ЗНО з математики потребували результату, необхідного для вступу до закладів вищої освіти.

«Очевидно, що значна частка випускників вибрала тестування з математики, попри відсутність намірів використовувати результат для вступу», – вважають в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Як відомо, тест профільного рівня з математики, результати якого необхідно надати до приймальних комісій, містив 34 завдання, за виконання яких учасник мав можливість отримати 67 балів.

Пороговий бал тесту був встановлений на рівні 10 тестових балів. Мінімальний поріг тесту не змогли подолати 31 % вступників до закладів вищої освіти.

Для того, щоб оцінити рівень складності тесту та встановлений експертами мінімальний поріг за його виконання, можна пройти тест з математики 2021 року на платформі ЗНО-ОНЛАЙН.

ТЕСТ ЗНО 2021 РОКУ З МАТЕМАТИКИ

Освіта.ua
22.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Жанна
У мене теж питання щодо мотивації...а мотивовано було поставити математику профільного рівня на спеціальність "дизайн" замість історії та оголосити про це у лютому?! Причому ця спеціальність була віднесена до гуманітарних! Як це назвати?! В академії мистецтв, куди моя дитина мріяла вступити, взагалі цей предмет не вивчається!!! Ми вам всі дуже вдячні...і батьки і діти...ми обходили математику десятою дорогою, чому її поставили на гуманітарну спеціальність і сповістили про це за 3 місяці до вступу?! Може тоді на технічні спеціальності потрібно ввести творчий конкурс, нехай малюють... тоді буде справедливо?! НЕМОТИВОВАНІ всі 31%? Бажаю вашим дітям такої мотивації!!!
Галина
Для Жанна: В якому лютому? Умови вступу (з додатком, де вказаний перелік предметів для вступу на кожну спеціальність), затверджено ще в жовтня 2020 року. Дизайн відноситься не до гуманітарних наук, а до галулі "культура і мистецтво".
Коментувати
Галина
УЦОЯО, а хто відповість за те, що дітям знизили бали? За правильні відповіді поставили по 0 балів. Це помилка провіряючого, чому дитина має втрачати рік навчання? А ви пишете, що не вмотивовані. Це Ви були не вмотивовані, бо тільки один раз провіряли!
Галина
Для Галина: Якщо Вам постаівили 0 за правильну відповідь, Ви мали подати апеляцію. В це робили?
Коментувати
Дмитро
Якого біса скасували академічний рівень? Краще б рівень стандарту скасували. Хто створює тупі програми? З маткматика дещо змінити програму і врегулювати кількість годин. А з укр. літератури є багато чудових творів, а вибирають переважно - нудні для програми. Лише декілька є такими, що захоплюють дух. І ще вивчають здебільшого навмисне змінені автором твори, щоб не попасти під розстріл. В декількох бібліотеках є першопочаткові твори. Чому б не перевидати? Перли ЗНО: 1. Якого біса не виклидають нормальнл соціо-орієнтовані предмети? 2. Чому б не перезняти фільми на основі оригінальних творів. Історія теж. Чому не змінити формат вивчення історії? І ще б так далі. Є за що критикувати усіх попередників і теперішників.
математик
Вмотивованими були ті, хто поклав собі за мету добити сільську школу, і почати треба було саме з математиків, виставивши їх на всю державу як ледарів та профанів. Інакше як пояснити той факт, що на пробному ЗНО пороговий бал складав 9, а у основній сесії при явно важчих завданнях -10. Ця різниця в один бал відсіяла близько 10% учнів, якщо не більше. Проведімо уявний експеримент : нехай два вителі вищої категорії складуть тест: математик- з рідної мови, а вчитель рідної мови - з математики. Питання - чи погодиться на це вчитель української мови та літератури? Інша думка: яке пояснення нададуть вмотивовані фахівці УЦОЯО тому факту, що, наприклад, з біології не подолали поріг 2,5%. Значить, біологи в 15 разів є фаховішими та кращими за математиків? Чи може справа в невідповідності рівнів складності завдань? Чи не є очевидною різниця, що при виконанні математичних завдань мало знати теорію, треба вміти розв’язувати, що потребує кількох кроків, логічних і послідовних. Результат показує вмотивованим фахівцям УЦОЯО, що всі їхні заяви про НЕУПЕРЕДЖЕНІСТЬ, ОБГРУНТУВАНІСТЬ ПОРОГОВОГО БАЛУ та інші банальні мовні викрутаси не коштують нічого. Надумали розвалити школи, щоб потім їх закрити (оптимізувати)- кажіть прямо!
Українець
А ви спробуйте навчити математиці з презентації! 70% минулого навчального року пройшли дистанційно. Це означає те, що багато учителів могли не мати таких засобів як сучасний смартфон, чи ноутбук для того щоб проектувати учням дошку і довести рівень викладання предмету до того як має бути. Може якраз і у цьому криються усі проблеми. Тепер ще. У нас в Одесі був деякий період, коли уроки треба було з дому проводити. Як ви думайте у дома учителі мали усі можливості для цього? Точні дисципліни вимагають технічного забезпечення для того щоб їх можна було викладати дистанційно. Думаю що такого забезпечення не мали мінімум 45% учителів точників. А може і більше. Звідки тоді має бути результат? Це дуже добре, що учні на високі бали здали гуманітарні предмети. Але гуманітаріям і легше було під час дистанційного навчання. Відкрив презентацію чи спроектував підручник і цілий урок обговорення. Тільки так щастило не усім точникам.
Українець
Держава заявила, що учителям мають дати ноутбуки. Те барахло для гуманітаріїв підійде ідеально. Учителям математики, фізики і хімії треба хорошу техніку з потужними камерами. Поставив ноутбук перед дошкою А учні все чітко бачуть. Тоді влада буде мати право спитати від учителів, що вони навчили. До того часу, все буде як є. Повторюю. Точники не гуманітарії. Так що обійтися лише презентацією, їм не щастить. Якщо таки пояснювати з одних презентацій, то буде далі 30%. Розумію що багато учителів за свої гроші купили нові смартфони. З такими гаджетами не пропадеш. Але може не всі могли це зробити. Ще мушу щось сказати. Багато учителів робить поточні ремонти за свої гроші. Але чи будуть на наступний рік у тих кабінетах учні вчитися це великий ?. Може краще спрямовувати їх на обновку гаджетів. Щоб вони мали засоби для ведення дистанційного навчання.
Коментувати
ВЧИТЕЛЬ МАТЕМАТИКИ
Результатом влаштованої екзекуції над вчителями математики стане те, що в наступному році до ЗНО з математики дітей готуватимуть вчителі рідної мови, історії, біології, фізичної культури, які в 3-4 рази розумніші, талановитіші, працьовитіші за нас, а ми підемо геть.
Псіна
Прекоасно спостерігати за тим, як "геніальні" люди з УЦОЯО розповідають всім казочки про те, що абітурієнти просто не потребували математики. Чи ви зовсім поїхали головою? Ви бачили рівень математики, котрий читають вчителі? Це просто сором.
Qwerty
Навіщо робити з цього трагедією? Не склали бо вона не потрібна їм. І не треба було робити їх обов’язковою. Взагалі не бачу сенсу в її вивченні. Я не вчив, в атестаті алгебра геометрія 2, і що, якщо я працю Головним бухгалтером і маю зп набагато більшу ніж у однокласників-відмінників, які її вчили. Жодного разу математика мені не знадобилась, знання юриспруденції, вміння читати нормативно-правові акти - так, а все що треба можна автоматизовано порахувати. Аналогічна ситуація з програмуванням і автоматизацією бізнес процесів. Тому заяви що без математики нікуди, хто не знає математику той розумово відставний не відповідають дійсності. Цей предмет просто марнування часу, принаймі у тому вигляді в якому його вчать в сучасній школі.
Дмитро
Для Qwerty: скажіть, де ви працюєте? Треба перевірити, чи чесно ви працюєте. Якщо не скажете, то - не чесно.
Коментувати
Бурсач
Если чесно, то тесты (до 20 задания) были несложные, у меня только 4 задания вызвали недоумение, а вот начиная со второй части, то тут да, начались уже сложности, и таких заданий было много, за третию часть я уже вообще молчу, написать её человеку, который не учился в математическом классе просто не реально. Вообщем вывод: на проходной бал это зно вполне реально сдать, чисто даже с тестовой части. Главное хоть немного подготовится.
Ірина
Мені цікавлять ті люди, які пишуть та я за 35 хв набрав бали, скажіть, будь ласка, Ви здавали ЗНО??? Ви здавали в тих умовах в яких здають діти? Або ви той герой який здав декілька років назад, але це Вас також не вигороджує!!!! Тому що здавати вдома і здавати в тих умовах в яких здають школярі це небо і земля!!!! Тому що в той день коли ЗНО, студенти переживають цілий спектр емоцій, переживання зашкалює!!!! І взагалі я рахую, має бути один єдиний предмет і обов‘язковий це УКРАЇНСЬКА МОВА! А не англійська, математика, історія і тд!!! В тому числі і при вступі на магістратуру, а то соромно, коли студент-бакалавр, здає іноземну мову і вчить іноземну мову, а рідної мови не знає, або не володіє нею!!!! Що це за магістр, що не знає української, зате знає іноземну!!! Так інтоземну треба знати, але не настільки щоб так її возвеличувати, і знецінювати тим самим, українську мову!!!
Скрипач не нужен
Для Ірина: Кроме языка надо бы еще в жизни хоть что-то знать.
Val
Для Ірина: А какая польза от глубоких знаний украинского языка, кроме свободного общения с аборигенами, где-нибудь в Пердыково? В приличных местах его стараются не использовать. А вот знание английского открывает для студента, как минимум, возможности различных стажировок заграницей, получение актуальной свежей информации по профессии, участие в международных конференциях и многое другое.
Дмитро
Для Ірина: я здавав зно у 2019 р із більш складними завданнями і без листків з формулами. Цього року пройшов, створивши суворі обмеження, як ЗНО - 3 помилки з математтки. Я - гуманітарій. При цьому я навіть не використовував листків з формулами, бо досі пам’ятаю.
Коментувати
Ирина
И не нужно убирать комментарии! Кожен має свою думку!!!И не нужно убирать комментарии! Кожен має свою думку!!!
Ирина
Почему, если 130,150,150 можно поступать, а если 130,149,151 - нельзя поступать???? Почему на фармацию общий балл, на бюджет общий балл? А на медспециальности конкретный балл? Почему тогда украинский язык сделали ущербным, врачу можно быть безграмотным??? Напишите, каким должен быть общий балл на мед, например,170, ну никак не 175 и выше, и давайте поступать. И на пед. тоже сделайте 170 и выше, а то страшно будет ребенка в школу отдавать.
сашка
Для Ирина: Ирина, поступить можно с любым баллом. 150, 130 баллов – минимальное количество для подачи заявки на обучение абитуриенту на указанные университетом специальности.
Ксения
нет, если меньше 150 по биологии или математике нельзя даже подавать заявления, если общий балл меньше 175.
Дмитро
Для Ирина: якщо менше 150, то в мед лише - на контракті то візьмуть у лише у ЗВО, який не є більш професійним. Гляньте на серелній бал ща минулий рік. Добавте 3-7 балів залежно від того з якими балами подаватимуть заявки на самому початку.краще йдіть на біол. факультет в класичний ЗВО, де він є.
Коментувати
назад у 90-ті
Для чого було нищити програми 90-х! Кожен предмет має свій певний час, розрахований для його вивчення. ЗНО,ДПА, вступ ту взагалі ні до чого! І змішувати їх з ци не варто. За тією програмо. у 10 та 11 класі було 2 алгебри, 2 геометрії, 2 хімії, 3 чи 4 фізики. Яка користь від громадняської освіти, якщо учні не знають математики. Чи яка користь від фінансової грамотності, якщо учні не вміють рахувати. Народ який складав освітні програми це стадо некомпетентних людей. Та не вже так важко зрозуміти. З точними предметами підхід година туди, сюди не проходить. Учні мають повинні мати час не тільки послухати теорію, але і навчитися її застосовувати на практиці. Цього не скажеш про більшість гуманітарних предметів. Влада своїми діями все нищить, а потому хапається за голову. А чого воно так? У 98 році останній раз доводилося слухати урок математики в одній їз шкіл Києва. За 40 хвилин набрано 16 балів. То що заважало 30% учнів набрати 10 балів?
Вчитель
Для назад у 90-ті: а ви і дітей верніть тих 90-х, і смартфон у них відберіть, і скажіть що не візьмете його у ВУЗ
Коментувати
Катерина
Математика 67 і 34 завданя дорівнює 10 балів прохідний однаковий це тільки в нашій державі таке можливо
Армен
Для Катерина: Катенька это ты????Почему не пишешь. Я твой Армен
Коментувати
Ангеліна
Ганьба(((просто лежні,,які думають,що все життя сидітимуть на утриманні батьків.Яка "немотивованість"!(( На простих логічних завданнях рівня початкової школи можна було отримати прохідний бал. Я за 35 хв ( замість 210 ,які в них були ) і без формул набрала 20 балів. З 34 питань 10 пропустила,бо не хотіла розв’язувати.Сумно,бо школу закінчила 33 роки тому.
Len
Для Ангеліна: відніміть 6 баліів мінімум, ось тоді це буд ваш результат. Програма за відкриті питання дає певну к-ть балів автоматично!
Коментувати
Михайло Братик
Якщо вступник не вмотивований, то навіщо він взагалі приходив на тестування. Адже ті зто не хотів, могли і не приходити, бо ДПА відмінили. А дистанційне навчання протягом останнього року теж не є причиною. Пройти поріг у цьому тесті цілком реально навіть для семикласника.
Viktoria M
Та бо.Я не розумію, як можна було так різко вводити цю математику... Не всім вона сприймається. Не всі можуть її скласти. Я впевнена, що мову і англійську складу на 180-200, а от на математиці навгад писати буду????
Ольга
Для Viktoria M: я згідна з Вами ..спочатку потрібно було державі і міністерству освіти зробити щось для того в школах щоб діти знали математику а тоді різко вводити ів .що тепер робити дітям яким та математика взагалі не буде потрібна в майбутньому перечеркнули комусь все життя Вважаю повинні переглянути і до 14 липня зробити бал з математики нижчим 2 роки дистанційне навчання, не у всіх є змога найняти репетиторів
Коментувати
Наталия
Какой тонкий юмор у нашего министерства образования. То есть 30% дебилов, не смогших решить 10 элементарных заданий - это им просто не захотелось.
Кс
Для Наталия: действительно, пришли, чтобы получить двойки в аттестат
Коментувати
Вася
Як діти могли здати зно з математики якщо вчитель виходив на дистанційний зв’язок раз у дві неділі що міг навчити?
Скрипач не нужен
Для Вася: Як діти могли здати зно з математики якщо вони виходили на дистанційний зв’язок раз у дві неділі, чого могли навчитися?
Коментувати
Галина Петрівна
(продовження) 8)мобільні телефони на уроках повинні бути ЗАБОРОНЕНІ (виключення - необхідні на уроці для роботи: тести виконати, чи з інформатики, це вирішує вчитель), і повинна бути відповідальність батьків, якщо учень користується мобільним на уроках. Адже часто урок починається з того, що вчитель вимагає заховати телефони, тратить на це час уроку, сили, енергію, те, що треба направити в мирне русло - навчання протягом уроку теж. Яке буде засвоєння знань учнем, якщо у нього вся увага на телефон, на спробу його дістати, обдурити вчителя, заховавшись, списати контрольну з телефона, відправити виконане завдання однокласникам..., 9)відміна екзаменів у перевідних класах, причому не тестів, а усних, це б стимулювало учнів повторити, узагальнити ту ж математику, чи географію за певний клас, непогано було, коли в 9 класі здавали 5 екзаменів, причому половина усних, 10)для багатьох учнів і для батьків головне - оцінка, а не знання. Чи багато батьків та учнів надолужили пропущене з усіх предметів, коли були відсутні у школі? (чи самостійно, чи підійшла дитина за роз"ясненням до вчителя (не кажіть, що вчитель не знайде 5 хвилин і відмовить, коли дитина підійде і скаже, що оце і оце читала, зрозуміла, а оце поясніть), 11)більшість учнів ( оті 30%) йшли на ЗНО наобум, зовсім не готуючись: якби дитина виконала ЗНО з предмета за минулі роки (починаючи з 2010 року можна пройти онлайн на цьому ж сайті), результати були б інші. Хто хотів, той готувався й без репетитора, є багато відео, тестів, програм в телефоні, було б бажання, 11)кожна людина має різні здібності і можливості, є ті, кого в принципі навчити математиці чи фізиці просто не можливо, кожен має свій рівень, для когось стеля - 4 бали.