Місцеву владу просять не скорочувати вчительські надбавки

Профспілка та Міністерство освіти сподіваються на забезпечення трудових прав учителів

Місцеву владу просять не скорочувати вчительські надбавки

Міністерство освіти та Профспілка працівників освіти просять органи місцевого самоврядування не зменшувати розмір надбавок учителям шкіл.

Про це йдеться у спільному зверненні освітнього відомства та профспілки з приводу необхідності вирішення проблем, що виникають у територіальних громадах областей у зв'язку із зменшенням розміру надбавки за престижність праці для педагогічних працівників.

У МОН та Профспілці зазначають, що отримують звернення від колективів вчителів, у яких повідомляється, що на сесіях місцевих рад приймаються рішення про зменшення відсотка надбавки за престижність праці для шкільних педагогів з 30%-20% до 5% від ставки заробітної плати.

Окрім того, у зверненні зазначається, що для обчислення освітньої субвенції у 2021 році було застосовано показник середнього розміру надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 25% від ставки заробітної плати вчителя вищої категорії, що в цілому має забезпечити 30% надбавки вчителям усіх кваліфікаційних рівнів.

Виходячи з цього, Профспілка працівників освіти та Міністерство освіти висловили сподівання у забезпеченні трудових прав учителів на місцях з метою збереження для педагогічних працівників надбавки за престижність праці в повному обсязі.

«Розраховуємо на Ваше сприяння у забезпеченні трудових прав педагогічних працівників з метою збереження для них надбавки за престижність праці в повному обсязі та недопущення порушень норм законодавства про встановлення розміру такої надбавки керівником закладу загальної середньої освіти за погодженням з виборним профспілковим органом», – зазначають автори звернення.

Освіта.ua
06.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег Посохов
А у нас ,як було 5% так і залишилось. А за які кошти підвищувалась престижність і коли?
родитель
Ничего страшного, у учителей отпуск все лето, поедут в Польшу заработают.
оксана
Просто необхідно, щоб кожен учитель подав до суду на неправомірні дії місцевої влади. І хай тоді пояснюють, куди діваються виділені субвенцією кошти. У нас, наприклад, вчителі НУШ 20%, інші 15. А в чиновників освітянських премії 100% до окладу. Зрозуміло ж, звідки.
Ольга Ивановна
Для Сергей Лимонов: да!!! Профсоюзы - это карманные прислуги власти! Не отстояли ни выслугу лет, ни закрытие школ,ни достойную заработную плату учителям( минималка для молодого учителя- это насмешка и цинизм!!!) Только имитируют свою " бурную деятельность"!
Міністерство = попрошайки
Профспілки профспілками, а ось МІНІСТЕРСТВО ПРОСИТЬ, це вже щось. Тобто у нас не уряд, а попрошайки. Як казав Зеленський: "не можете виконати свою роботу, звільніть місце для тих, кто зможе".
Захар Іванович Зубрій
Просять під церквою, а профспілки - вимагають! Журналісти "Освіти", дивіться трохи у суть, а не на поверхню! Так не професійно!
Сергей Лимонов
Для Захар Іванович Зубрій: Для мене профспілка остаточно померла після того, як у педагогів брутально відібрали вислугу років! Де були наші "захисники "тоді- в час повного свавілля ? Мовчки проковтнули та й потому!
Захар Іванович Зубрій
Ото зразу видно, що ви нічого не знаєте про профспілку, а говорити - то воно не важко!
Маргарита
Для Захар Іванович Зубрій: ну то якщо ви так багато знаєте про профспілку, то поділіться знаннями, а то дійсно: "говорити - то воно не важко".
Коментувати
Сергей Лимонов
Профспілки просять - ну цирк на дроті! Справжні профспілки стоять горою за своїх робітників у нормальних країнах, а не метеляють хвостом перед хазяїном " Чего изволите?"