Більшість учнів задоволені навчанням онлайн, - Служба якості освіти

У Держслужбі наголошують на необхідності вдосконалення дистанційного навчання, орієнтуючись на дитину

Більшість учнів задоволені навчанням онлайн, - Служба якості освіти

Більшість школярів задоволені навчанням онлайн, тому важливо вдосконалювати технології дистанційного навчання, орієнтуючись на дитину.

Про це заявив голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак під час участь в онлайн-сесії з питань дистанційної освіти у школах.

За його словами, про задоволеність учнів дистанційним навчанням свідчать результати моніторингових досліджень.

«В організації дистанційного навчання визначальними для його якості є чотири форми взаємодії: учень–зміст, учень–учень, учень–вчитель та вчитель–батьки. Як показують результати моніторингових досліджень, більшість учнів задоволені навчанням онлайн. Тому важливо вдосконалювати технології дистанційного навчання, орієнтуючись на замовника освітніх послуг, дитину, аби підвищувати якість надання освітніх послуг», — зазначив очільник Держслужби.

Він також повідомив, що Державною службою якості освіти виокремлені чотири чинники якості організації дистанційного навчання, зокрема, досвід упровадження онлайн-навчання, забезпечення комп’ютерною технікою і доступом до Інтернету, мотивація учнів, вчителів, батьків, директорів шкіл і засновників, а також безпека в Інтернеті.

Освіта.ua
06.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Alex
Я в шоку! Учні задоволені якістю !? І це говорить керівник державної служби? А МОН і служба-теж задоволені??? Таких результатів ГИДКИХ я за 45 років роботи в школі не бачив! Ви або дурних питань дітям не задавайте, або службу розженіть, бо там явно люди неадекватні, або таких нісенітниць в ефір не видавайте-це свідчення вашого рівня!
Тетяна
Знаний ноль, год учёбы пропущен, кто тут может быть доволен? Зато куча денег ушла на новороченные ноуты для учителей, кто- то хорошо заработал на этом
Мама
Не видавайте бажане за реальные.Моя дитина теж задоволена!!!!Весь клас.Ы жоден з батькыв не задоволена.Це самонавчання,сымейне навчання...Як завгодно,Але не школа.Перевыки ы контролю засвоэного нема,про яку якысть навчання може йти мова???!!!Дыти позабували те,що знали.Я уже мовчу про вивчення нового...
Mar
Вы это бросьте, я уверена что есть тысячи таких же дураков как я, которые создавали систему дистанционного обучения в своей школе, да еще и других учили как пользоваться. Ну и получили за это НИЧЕГО, ибо учитель информатики. Если школа не работает нормально, то виноват дремучий директор и кучка пенсионеров которые не хотят учиться и боятся дистанционки как огня.
Lady Teacher
Для Mar: Згодна.
Коментувати
Людмила
Звичайно діти задоволені: не треба рано вставати, під час "уроків" можна займатися своїми справами. Та і 2/3 вчителів на дистанційку "забили", і це у столиці. МінОствіти, як і Служба якості освіти, живуть на іншй планеті. Спустіться, нешановні, на землю і подивіться: дистанційне навчання провалено! Досить брехати про ваші нікчемні успіхи.
Loren
О чем речь, в селах заброшенных нет нормальных телефонов, не говоря про интернет!
Just Love
Як можна так нахабно брехати? Де ви проводили це опитування??? Більшість дітей та батьків ПРОТИ дистанційного !
Маргарита
Для Just Love: а ви де проводили своє опитування? Серед своїх родичів-сусідів? А, так, ще поговорили на роботі в себе.
Коментувати
garuda
Навчилися ми собі брехати дуже добре за часів незалежної України. Навіть більше, ніж за радянських часів. А на ЗНО рівень знань середній або низький. Хочеш отримати високий бал - шукай репетитора. А репетитор працює з учнем не дистанційно, а віч на віч. Тобто іде реальне, а не віртуальне спілкування. Звідси все і випливає. Висновок: лише діалог між викладачем та учнем на уроці в школі є основною формою навчання, а все інше від "лукавого". На цьому завжди стояла освіта останні 1000 років, а то і більше. Пригадайте стародавню Грецію та інші держави.
Юлія
Кожен судить по собі, по тій ситуації, в якій сам знаходиться. У школі мого сина вчителі дуже відповідально підійшли до онлайн навчання. Це і всі уроки в онлайн-режимі, і презентації до уроків, і посилання на аудіо та відеоматеріали. Звичайно, можна зв’язатися і особисто з вчителем, якщо все ж щось не зрозуміло. Нажаль не можу сказати того ж про старшу доньку. Вона вчиться в іншій школі. За все дистанційне навчання з усіх предметів разом взятих було 5-6 онлайн уроків. І це 11 клас! Підготовки до ЗНО майже немає. Дуже дякую видавництвам за підготовчі посібники. Якби не вони взагалі можна було б впасти у відчай. 50% успіху - це вчителі і 50% - діти+батьки. Проте інколи існують незалежні від них обставини: далеко не всім (як учням так і вчителям) доступні якісний інтернет та комп’ютерні ґаджети, за допомогою яких можна вчити і вчитись онлайн. А якщо в сім’ї 2-3 школярів? Тому думаю, про доступність якісної онлайн освіти в нашій країні говорити занадто рано.
Loren
Для Юлія: -1
Юлія
Loren: Я вибачаюсь, просто не зрозуміло, з чим саме ви не згодні?
Коментувати
громада
А служба якості запитувала тих котрі ігри качали , чи тих котрі спали до 11.00? Це принципове питання. Ви опитування батьків бачили? Там правда. А це все те, чим служба вміє займатися. Підтасовуванням. Вони вже проводили аудит по забезпеченню шкіл інтернетом. За їх висновками він є. На практиці він або поганий або він дійсно є у рахованих школах. Вони також вивчали стан забезпеченості підручниками. По їх відомостях вони є. 10 на 20 учнів це теж гарне число. 50%.
Учителька
Для громада: Для garuda: у нас в школі за власний кошт, хто згодився, в, кабінеті проводили інтернет. Харків.
Коментувати
Код
З власного досвіду: більшість школярів 8-11-х класів, у яких виробилися навички до самонавчання, дійсно задоволені онлайн навчанням. Ніхто не заважає слухати учителя на онлайн уроці, завжди є можливість отримати консультацію, раціональніше розподілити час. Звісно при умові, що всі вчителі відповідально ставляться до проведення онлайн занять. Принаймні мої учні задоволені. А хто не ховів учитися, то ні традиційне, ні онлайн навчання йому не допоможе. А батькам слід відвикати від того, що вчитель повинен стимулювати, мотивувати (заставляти) учня вчитися.
Дід Панас
Для Код: а вони є, ті онлайн уроки? В більшості немає!!
Гість
Для діда: Навпаки, в більшості є. Якщо ви на них не виходите - то ваші проблеми. Хоча, всі ж розуміють, що проблема в іншому. Просто багато сучасних батьків (далеко не всі) просто дурні. Вони самі в школі не вчились і не можуть змусити вчитись своє дитятко (яблуко від яблуні...). Але тепер діти сидять вдома і те, що вони такі ж дурні, як і маця з папцею, очевидно навіть для них. От і виття в Інтернеті. Причому, якщо бути трошки уважним, то можно помітити, що виють одні і тіж люди. Що підтверджує мої слова.
Учителька
Для Дід Панас: я всі уроки в зум проводила, з собою ноут з зарядкою свій єдиний тягала зі школи додому і навпаки, а частина батьків не запезпечила своїй дитині у великому місті гаджета, а частіше, не налаштували зовсім на навчання. Канікули їм влаштували... У нас звичайна комунальна школа. Про гімназії не скажу. Пофіг, вибачте, їм на те навчання хоч у класі, хоч гугл класі, хоч у зумі... Якщо в сім, ї немає ладу, то й школа буде недоладу.
Коментувати
Вчитель
Проблема з мотивацією учнів величезна. З 30 учнів у класі на онлайн-уроки виходять 13-14, фото класних робіт надсилають 6-7, домашні роботи 2-3. Інші навчатись не хочуть. У вчителя на дистанційці немає можливості контролювати навчальний процес так, як у класі.
Educ
Для Вчитель: Може вони не хочуть навчатися за цією дурнуватою системою освіти. Дистанційка дає можливість навчатися самому, в тому темпі, якому тобі ж зручно. А школа зі своїми розкладами та "обов’язковими" уроками вже і тут встигла закріпитися. Кажу як учень 11 класу, до ЗНО серйозно не готують. А знаєте чому? Бо за "навчальною програмою" на це відведено дуже мало часу + учитель зазвичай розповідає не впорядковано, а змішано (фрагментарно). Тому доводиться навчатися самостійно.
Коментувати
!!!
Неправда! Учебы почти нет, большинство детей учатся самостоятельно!!! Это ненормально! Не вводите людей в заблуждение!
Гість
Для !!!: так лише тупоголові батьки думають.
Дід Панас
Не сумнівався, що в цій спільноті таке напишуть). Дивно, вчителі не бажають навчати, а батьки тупоголові. Тож дякуйте батькам, адже стаж іде, зарплата капає, і напрягу немає. Не можу уявити, якщо отаке було б при совку...
Гість
Для Діда: Дякую батькам, що вони тупоголові. Вирощуючи таки же дітей, моїм не буде серйозної конкуренції. Чухайте чсв далі.
Коментувати