Для директорів головне – не мовчати, – омбудсмен

Директори мають постійно звертатися до засновника із запитами щодо належного забезпечення

Для директорів головне – не мовчати, – омбудсмен

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов наголосив, що директор школи має постійно звертатися до засновника навчального закладу із письмовими запитами щодо належного забезпечення освітнього процесу.

Про це омбудсмен написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, існує досить дієвий спосіб вирішувати питання забезпечення шкіл усім необхідним. Він базується на знанні нормативної бази освіти та розумінні людської психології, але потребує наявності у керівника почуття людської та професійної гідності, певної сміливості та рішучості.

«З досвіду чималої кількості директорів шкіл (та й з власного досвіду директора школи) знаю, що якщо не мовчати, постійно письмово звертатися до відділу, управління чи департаменту освіти, наголошуючи на необхідності забезпечення закладу всім необхідним відповідно до вимог ст. 25 Закону України «Про освіту», то чиновники дуже швидко розуміють, що треба виконувати вимоги закону і забезпечувати, а не робити вигляд, що «ми ж не знали», – наголосив Сергій Горбачов.

Він висловив переконання, що є й цілком добросовісні чиновники, які дбають про освіту, але і їм потрібна достовірна та актуальна інформація про потреби закладів.

«Тут треба розуміти психологію певної категорії посадових осіб, які цілком природно (бо така природа людини) думають, насамперед, про те, що з ними далі буде. Бо, якщо, не дай Боже, щось станеться через відсутність у закладі освіти необхідного, то крайніми зроблять саме їх: директор же звертався (тобто виконав свій обов'язок), а вони свого обов'язку забезпечити заклад освіти не виконали», – зазначив освітній омбудсмен.

Сергій Горбачов переконаний, що коли запитів від закладу освіти не надходило, то чиновники з чистою совістю будуть розводити руками: «А що я? Я ж не знав, що школі щось потрібно...» Коли ж такі документовані запити від закладу освіти наявні, то чиновник позбавлений можливості «переводити стрілки».

Освітній омбудсмен зазначив, що увагу до цієї проблеми привернув матеріал про шкільні аптечки, який викликав чимало коментарів у дусі «так нічого ж не робиться, засновник не забезпечує», «що, директору чи вчителям за свої гроші купувати?» тощо.

«Після письмових звернень чиновники (просто із почуття самозбереження) починають рухатися – і школа отримує те, що їй потрібно. Звісно, що не все і не відразу, але справа точно зрушить з мертвої точки. Це стосується не лише аптечок, але й забезпечення закладу освіти всім іншим, що необхідно для його нормальної роботи. Головне – не мовчати. І не боятися. Бо якщо директор дбає не про справу, не про заклад, яким керує, а лише за те, щоб всидіти у своєму кріслі, то навіщо такий керівник потрібен?» – підкреслив освітній омбудсмен.

Освіта.ua
26.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Mixalovna
Наконец-то, "под лежачий камень, вода не течет". Конечно, проще собирать гроши с родителей, чем идти и добиваться. Сергей, где Вы были раньше, но "лучше поздно, чем никогда". Дякую.
Гість
А що робити, якщо директор не хоче звертатися по фінансування? Коли вимагає робити ремонти за рахунок батьків.
Nikolai Petrovich
Ті, що не мовчать попадають "під роздачу". І цю аксіому ще ніхто не спростував. Або ти раб і слуга, або ... Тут не до директорів питання. Не можна було віддавати школи в руки т.зв. власникам. Школа має бути державною. І держава має нести відповідальність за того, хто керує школою.
Андрій
Або конкурс на директора не пройдеш бо не давав красти представникам міської ради на закупівлі різноманітного обладнання по завищеним цінам... Після такої "подяки" руки опускаються...
Учитель
Приїдьте зараз в СЗШ 184 м. Києва і подивіться, як школа ВЛАСНИМИ силами робить ремонт у вестибюлі. Учителі здають свої гроші і самі працюють на ремонті щодня після проведення уроків в ZOOM.
Покупатель
Бред полный который не соответствует реалиям школьной жизни и существования Современного образования.
Валерій
Мене за це звільнили... http://chornomorka.com/archive/21815-21816/a-9064.html ЧИМ НЕ ДОГОДИВ ДИРЕКТОР? Цими днями до редакції «Чорноморських новин» звернулися представники Бритівської ЗОШ І—ІІІ ступенів з проханням надати розголосу ситуації, яка склалася навколо посади директора цього навчального закладу. З емоційної розповіді відчувалося, що людям допекло і вони готові до активного захисту своєї позиції. Звучали закиди у підкилимних ігрищах, навіть у корупції. І зрозуміти людей можна: вони хочуть, щоб їх почули і хочуть працювати в нормальних морально-психологічних умовах. А от влада, схоже, почути їх вперто не хоче. У розпорядженні редакції є звернення трудового колективу школи (загалом 63 підписи) на захист директора освітнього закладу — В.Я. Тимофеєва. Сьогодні ж надаємо слово самому Валерію Яковичу, публікуючи його звернення до голови Білгород-Дністровської районної ради В.В. Лобанова та депутатів райради.
Мама
Оформляем ребёнка в детский сад. На собрании заведующая сказала,что надо сдать РАЗОВЫЙ взнос 2000, без всяких оформление. Когда родители поиинтересовались - зачем- сказала,что на забор и трубы!!!! Куда жаловаться по поводу подобных незаконных требований??
989
Для Мама: навіщо жалітись. йіть в інший садок - приватний. Там не лише на труби збируть, а й на заробітну плату, комуналку, постіль, меблі тощо. Ви геть далекі від життя? Ви знаєте як фінансуються бюджетні заклади? Обов’язкові виплати дадуть ( і то часом не вистачає, потім вчителів за власний рахунок на канікулах відправляють), а всі інше - якщо якась копійка в бюджеті залишиться, то якомусь закладу дадуть, а інші в черзі (як черга на житло). Якщо батьки не здаватимуть, то будете і без забору і без труб. І жодна прокуратура не допоможе, бо якщо в бюджеті немає доходу, то директор закладу нічого зробити з цим не зможе.
Коментувати
Світлана
На папері все прекрасно. А коли ти протягом трьох місяців, кожного дня просиш як "для себе" одну річ, то почуваєш себе як риба під льодом. Після такого руки опускаються
Колишнійдиректор
Для Світлана: Я просто пішла серед 2020-2021 н.р. Не витримала, слабачка! Але ж за 15 років адміністратора дістало постійно канючити, і в "нагороду" бути цапищем-відбувайлом. Не жалію ні разу. І те що "Мама" жаліється на отакезні побори - не вірю.
Мама
Для колишній директор: это ещё не " отакезні побори". В другом садике( недалеко) требует 5000 РАЗОВЫЙ взнос! Это Харьков. Вопрос был в другом: куда жаловаться??
Колишнійдиректор
прокуратуру
Коментувати