МОН: освітяни високо оцінили нову типову освітню програму

У відомстві заявляють про високу оцінку спільнотою нової Типової освітньої програми

МОН: освітяни високо оцінили нову типову освітню програму

Освітянська спільнота загалом високо оцінила збалансовані підходи нової Типової освітньої програми 5-9 класів, що була затверджена Міністерством освіти в лютому 2021 року.

Про це повідомив начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

За його словами, сьогодні МОН отримало чимало відгуків та рецензій на презентовану програму.

«І хочу зауважити, що освітянська спільнота загалом високо оцінила збалансовані підходи до освітніх галузей, розширені можливості для самої школи вибирати час, необхідний для вивчення тих чи інших предметів або інтегрованих курсів», – зазначив він.

Окрім того, він наголосив на тому, що не менш важливою є реакція батьків. Він підкреслив, що батьки вітають появу в школах таких предметів, як «Підприємництво і фінансова грамотність», «Роботехніка», «STEAM», які обов’язково стануть цікавими й корисними для сучасних учнів.

«Окремо додам про навантаження. Це питання хвилювало як вчителів, так і батьків. НУШ багато акцентує на тому, що школярів не слід перевантажувати. Саме тому розробники програми зберегли навантаження на попередньому рівні. І головне. Незабаром розпочнуться курси для вчителів з нових, передбачених програмою предметів. І я вдячний кожному педагогові, який залучений до процесу навчання, за відкритість до нового, бажання вдосконалювати свої навички і здобувати новий досвід», – підкреслив Юрій Кононенко.

Освіта.ua
01.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Цікавий факт: робота "товарища" кононенко в апараті ЦК ВЛКСМ на посаді інструктора Центральної Ради Всесоюзною піонерскої організації ім В. І. Леніна (з офіційної відповіді МОН) таки поясню звичку "нахвалювати" самого себе, немаючи жодним підстав для цього. Проте зараз, "товарищ"кононенко повсякчасно з’являється у ВИШИВАНКАХ. Антураж змінився, суть - НІ: "бесполезный, я бы даже сказала, вредоносных - пройдоха" І нас це влаштовує?! І міністра - також?! А їх зарплатня та премії - це наші налоги. Доречі, чи не отримає "товарищ" кононенко премію і за це???
Олена
Мамо, хвалять люди нас: Вы - мене, а я - Вас. Цікаво, а який досвід у "товариша" кононенко у викладанні, безпосередньо, у школі? Батьки хвалять? Бурхлива уява чи, може, галюцинації? Було б дуже корисно змусити чиновників МОН повчитися, хоча б рік, за ціїю, або попередньою програмою. Вигадування все нових предметів, які і викладати нема кому, потрібно лише для того, щоб отримувати гроші з бюджета (зокрема, на зарплату, підручники etc.), а потім "бідкатися", що освіта недофінансовпна. Робочий тиждень дорослої людини в Україні за Конструкцією - 40 годин. Навчання - це теж праця. А для дітей (наприклад, 8класу) навантаження 33+3(физкльтура)+1(виховна/додаткова година) =37 годин (і це без часу на виконання домашніх завдань) є нормою? ГОРІТЬ У ПЕКЛІ з вашими реформами. де-які БАТЬКИ.
Горбань
Вкрай перевантажені освітні програми зберегли вкрай перевантаженими і цим вихваляються - це цинізм! Те,що "освітяни високо оцінили нову типову освітню програму" - нахабна брехня! Свідчення, що шкільною освітою керують люди без честі і совісті!
Іван
Самі себе похвалили! От молодці! Десь запахло СРСР)))) Дивна позиція колись серйозного міністерства!
Петро Дмитрович
А продовжувати будувати правову державу, перевівши курс правознавства з 1 на 0,5 години реально? Чи тут працюємо по М. Задорнову: "Чим тупіші шкільні навчальні програми, тим здається розумнішою наша влада?" Чи переслідується інша мета: зробити народ абсолютно некомпетентним о області правовідносин, щоб більше заробляли юристи-адвокати? Так вони і так не бідні, якщо подивитися на медведчуків-портнових...
Iryna
Дійсно, питання ,хто високо оцінив? Де баланс? Знову перекоси, а вибір ,чи 10 гол , чи 11 , великий вибір?
Микола Мартинюк
Особливо "високо" оцінили географи. Фізики у 9 класі 3 години, біології 2,5 а географії - 1,5. КЛАС!!!!
Ганна
Для Микола Мартинюк: Проаналізуйте 6 клас, та є географія .зате немає біології. Тому приклад некоректний
Коментувати
Петр Демченко
"...МОН: освітяни високо оцінили нову типову освітню програму..." Ха-ха-ха!!! Де вони, ті освітяни, що "високо оцінили"? Аргументовані високі оцінки можна "в студію"?
Ірина
Усі освітяни, та батьки! Ніхто їх не питав взагалі, їх рецензії ніхто не сприйняв взагалі! Реформа жах!!! Це взагалі , не реформа,а правильно, куди списати гроші!
Олександр
Було б непогано, якби на сайті osvita.ua хоч інколи висвітлювали тих, хто високо оцінює типову освітню програму. Може тут всі помиляються і насправді не розуміють суті реформи?
Олександр
Якийсь совок. Самі себе хвалять і ніяк не нахвалять. А якщо розібратися, то вихваляються тим, що працюватиме лише в окремих випадках
Скрипач не нужен
Для Олександр: Почему совок, если реформаторы плоть от плоти детище уже незавичимой Украины? Пора бы уже сознаться перед собой, что некоторые понятия "совковости" были от русских, некоторые от узбеков всяких, а некоторые от украинцев. Следственно "совок" никуда и никогда не уйдет.
Коментувати
Тарас
Хто оцінив? Можна поіменно? Яка робототехніка? Закупили мені набори по електриці. Так вони коштують як автомобіль, бо на них 1000% відкату чиновники отримали. Чи дам я їх дітям? - НІ!!!! Бо як хтось що украде так мені місячної зарплати не стане віддавать. У колеги у Німеччині діти на уроках розбирають і збирають ноутбуки .А як поламають? - питаю. То викинем - відповідає.
Скрипач не нужен
Для Тарас: Ну, Иванов Иван Иванович. И че? Что ты будешь делать с именем? Бугурт в сети - потолок.
юрій
Кононенко профан , нікчема , тормоз освіти . Докази : На офіційний лист-запит щодо штатних нормативів загальноосвітніх закладів інтернатного типу дає відповідь. Цитую оригінал : "Зазначені заклади повинні використовувати у своїй діяльності Типові штати загальноосвітніх шкіл -інтернатів затверджених постановою Ради Міністрів УРСР від 25 серпня 1979 р. № 421" Чи не ганьба? УРСР не існує з 1991 р. , а Кононенко працює з ностальгією про "Совок". Ось Вам і зміни в освіті. В шию -"дятла".
Тарас
Для Скрипач не нужен: такой Срипач никому и не нужен. Ко мне в очередь стоят и я решаю кого брать и с кем работать
Коментувати