Дистанційне навчання має проводитись онлайн і офлайн

В умовах дистанційного навчання вчителям радять застосовувати два режими проведення уроку

Дистанційне навчання має проводитись онлайн і офлайн

В умовах дистанційного навчання Міністерство освіти радить учителям застосовувати два режими проведення уроку — онлайн і офлайн.

Про це йдеться у повідомленні Міносвіти, у зв'язку із набранням чинності новим санітарним регламентом для шкіл, яким обмежений час використання гаджетів впродовж одного уроку.

У МОН зазначають, що при дистанційному режимі роботи вчителі мають забезпечувати синхронну та асинхронну взаємодію учнів під час занять.

Зокрема, у синхронному режимі вчитель та учні можуть одночасно перебувати в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою онлайн засобів.

Водночас тривалість навчальних занять має зберігатись: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмеженню підлягає лише час безперервної роботи учнів з комп’ютером.

«Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо», - зазначають у Міністерстві освіти.

Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера.

«Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції», - додають у відомстві.

Окрім того, санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

«Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Школа може скласти розклад занять, згідно з яким деякі заняття проходять лише асинхронно», - роз'яснюють у МОН.

Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.

«Водночас рівномірність розподілу цього часу між різними навчальними предметами і доцільність чергування занять з використанням синхронного та асинхронного режимів забезпечує керівник закладу освіти», - повідомили у Міністерстві освіти.

Більше про синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Освіта.ua
11.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Jarek
А де отримати гроші на комп. дитині? Коли не вистачяє на комуналку! Хто може щось допомогти порадою?
Наталья
Нужно делать все во благо детей . Только основные предметы on -line синхронно . Остальные в форме заданий и все , нет никаких проблем . Если уроки проводятся очно , тогда введите наконец- то смешанное обучение не по решению администрации .
Олександр
Офлайн - невдала калька з використання E-mail 20-ти річної давнини. Асинхронізм ближче
Людмила
Як донести це до вчителів, які ЗОВСІМ ігнорують онлайн-навчання? Просто не проводять уроки зовсім. І це у столиці! А ви тут про якесь онлайн-офлайн....
Вчитель
Для Людмила: ігноруємо, бо за півроку не створили жодних умов. Чиновники не розуміють, як це працює. Вони не розуміють, що онлайн уроків на день може бути небільше 4 по 30 хв., а не. 7 як ім хочеться. Жодних музик, праць, малювань, інформатик. Тільки базові предмети! Інше самопідготовка дитини. Не може дитина 7 годин сидіти перед смартфоном чи пк.
Коментувати
Натлія
Подумали б ще про матеріальну допомогу родинам, які мають по два-три... учні вдома: чи всі мають змогу придбати для кожної дитини гаджети, оплатити інтернетпослуги... До того ж непогано б було, якби розробили санітарні правила для вчителів, які мають перевірити онлайн роботи кожного учня...
критик
Ця Советска брєдєна не лізе в жодні ворота. Ви спробуйте навчити за 20 хв учнів математики? Або Української мови. Ваші санітарні правила були розроблені ще для комп’ютерів з ЭЛТ монітором. Треба виходити з елементарного. Тобто максимального часу перебування біля гаджетів протягом дня. А якщо уроки будуть як уроки, то це буде виглядати ось так. 20 хв. учень 5 класу вчиться. А 25 валяється в ліжку. Санітарні правила не були розроблені для дистанційного навчання. Їх треба переглядати. Так само як і все решта.
.
Для критик: ну єто лучше чем ничего , у нас в большой части предметов нету вообще онлайн уроков (
Маргарита
Для "для критик": Ну так і радійте, ваші діти будуть здорові. Хіба не це є найголовнішим?
Викладачка
Ви явно ніколи нічого не викладали онлайн і не бачили, яке перевантаження одержують не те, що діти, а викладачі, що працюють онлайн. Санітарні норми абсолютно правильні та адекватні.
Коментувати