Електронний журнал допоможе в боротьбі з корупцією, - Шкарлет

Електронний шкільний журнал надасть можливість боротися з корупцією в школах

Електронний журнал допоможе в боротьбі з корупцією, - Шкарлет

Введення практики електронного шкільного журналу надасть можливість для батьківського контролю і допоможе боротися з корупцією в школах.

Про це в інтерв'ю Страна.ua сказав міністр освіти Сергій Шкарлет.

«Сьогодні є проблема дублювання - коли вчителі та директори шкіл паралельно ведуть електронний і паперовий варіант журналу. Але в будь-якому випадку, електронний журнал з урахуванням блокчейн-технологій надає можливість батьківського контролю і допомагає боротися з корупцією в школах», - сказав міністр.

За його словами, введення ЗНО було наслідком того, що в школах підробляли оцінки учнів в журналі.

«Чому ввели ЗНО? Тому що підробляли в журналі оцінки, за якусь винагороду деяким учням ставили оцінки трохи краще. Цифровизация дозволяє цього уникнути. Електронний журнал і щоденник — елемент прозорості, віяння часу, можливість публічно показати успіхи учня, які зможуть проконтролювати батьки», - підкреслив Шкарлет.

Разом з тим, міністр акцентував увагу на тому, що навчанням вчителів цифровим технологіям повинні займатися адміністрації шкіл і місцева влада.

«Міністерство освіти і науки - не панацея у всьому і вся. Педагогами, школами займаються засновники — місцеві органи виконавчої влади. Міське, районне управління освіти. Міністерство до них не має ніякого відношення, окрім цільової субвенції, яку ми перераховуємо на місця. Ми — МОН також надаємо безкоштовне програмне забезпечення для електронних щоденників і журналів, яке максимально просте і зрозуміле у використанні. А далі вже робота керівництва закладів освіти та місцевої влади», - сказав Сергій Шкарлет.

Він також повідомив, що система електронних журналів запрацює з наступного року.

«Накази вже підписані. З наступного року повноцінно вони запрацюють. Знаю точно, що в 47 школах України, де ми проводили пілотний проєкт, вже користуються електронними журналами та щоденниками. Особливо важливий цей проект для шкіл, де багато учнів», - наголосив міністр.

Як відомо, наприкінці грудня в Україні була презентована державна система електронних класних журналів для шкіл Electronic Journal.

Освіта.ua
29.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тато
Шкарлето-маячня... Ба більше - ціленаправлена показушна брехня. .
Шкапа
Тільки рекомендації і вміє "спускати", не беручи ніякої відповідальності на себе. Гнати тебе треба сраним віником, вже показав себе.
Олександр
Да розуму в нашого Міністра, хоч черпаком черпай... Дуже файно придумав про електронні журнали, це саме те без чого наша країна збідніла і завдяки чому вчителі купили по дві машини і збудували будиночки на Мальдівах... Як тепер бути...
Валентина
Уже навіть не смішно, а боляче таке читати, Це нам за те що мовчимо, а не виходимо на вулиці і не страйкуємо коли держава не виконує те що обіцяла, вам не можна більшої зарплати ви з корупціонери, а рипнетися себе захищати, а хто вас підтримає, найбільших корупціонерів України. Це відповідь тим 73 % що донині чекають 4 тис. доларів.
Тарас
Если бы в ел журнале нельзя было бы ставить оценки задним числом тогда да. Но написанные работы не всегда можно проверить быстро если их море, поэтому толку никакого
Вчитель
Міністр не уявляє , як це працює? Електронний журнал і щоденник — елемент прозорості, віяння часу, можливість публічно показати успіхи учня- містить конфенденційну інформацію про учня, яку крім його батьків і його самого знати не мають права знати більше ніхто!
Реформа
Для Вчитель: A які проблеми? Вас ще й змусять до кожної дитиночки і її батьків здійснювати індивідуальний підхід, до сліпоти за комп’ютером сидіти будете за свою величезну зарплату. Хай би сам, хоч на тиждень в школу пішов. Легко чужими руками реформи просувати. Гнилота така керує освітою.
Коментувати
Вчитель
Кому потрібні ваші оцінки ! Гроші платити в школі за них? Які міністри далекі від реальної ситуації в школах! Та за гарний атестат платили у 90-і... Зараз 2020... Корупція- це коробка цукерок і банка кави від батьків - за те щоби трохи більше часу приділяв їхній дитині в загальній масі переповнених класів.
Олександр
Ти дурний міністр! З корупцією треба боротися в верховній раді і в нафтогазі!!! З корупцією треба боротися в вищих навчальних закладах , а не а школах!!
Сергей Лимонов
Для Олександр: Гундосий недопрезидент ЗЕ-"кришує" справжнього корупціонера хабарника Татарова- а цей недопалок міністр-плагіатщик-про корупцію в школа ! Квартал - 95!
Коментувати
Володимир
Зробіть вчителям зарплату як суддям. Корупція зникне миттєво. До чого тут е-журнал? Хто в цей журнал буде виставляти оцінки? Думай-те! Усіх з прийдешнім Новим роком!
Валентина
Для Володимир: а судьи уже не берут? Да некоторым товарищам какую зарплату не дай, будет мало. Вон олигархи и те никак не уймутся, все цены поднимают
Коментувати
tom11
А мені пам’ятається, що ЗНО було введено для подолання корупції при вступі до вищих навчальних закладів. І дійсно, вступ до деяких вузів розумним дітям став реальністю.
Новохацька Інна Олексіївна
Для tom11:саме так
Надія
Абсолютно згодна
Коментувати
2021
Якщо міністр говорить про корупцію, то я хочу сказати , що він думає в міру своєї розпущеності. Вчителі собі цього не дозволяють. Краще директорів шкіл приведіть до порядку( звичайно не про всіх я говорю, багато є справжніх КЕРІВНИКІВ). Можна ж вивчити чому в окремих школах велика плинність кадрів, а може там директора треба давно вигнати, а не заключати з ним контракт на 6 років.Бо якщо директор обзиває вчителів,кричить без поводу то поважаючі себе педагоги просто йдуть зі школи, знаючи наперед що "директор" недоторканий.
Мороз
Для 2021: Це правда, директори думають, що Бога за бороду тримають, більшістьз них поводяться нахабно і зверхньо. З них і треба починати реформи.На 4-5 років, як президентів переобирати педколективом, тоді щось буде рухатися. А так ви правильно написали, все - як сталінізм, одноосібно приймаються рішення, розподіляються кошти, зникають премії, принижуються учителі. В управлінні освіти хабарники сидять, такі ж і директори.
Коментувати
Ольга
Дай Боже, щоб така корупція, як в школі, була у Всіх установах!!! Вчителі самі багаті на теренах нашої держави. Поборете корупцію в школі, держава почне процвітати, всі корупціонери зникнуть.
Матвей
А корупция в мин.освитм как??? Ну и тупицьі на должностях? И вообще кто ето гавно назначил? Какой долбаеб?
Сергей
"За його словами, введення ЗНО було наслідком того, що в школах підробляли оцінки учнів в журналі" - і це пише міністр освіти і науки?!!! Де ЗНО, а де оцінки в журналах! Який між ними зв’язок? "Чув дзвін...". Єдине, що якимось чином пов’язує ЗНО і журнали, так це ДПА у формі ЗНО і порівняння їх результатів з річними оцінками. Що, у свою чергу, є абсолютно некоректним.
Сергей Лимонов
Для Сергей:Не міністр , а дурко колгоспний! Зато анти - "соросятам" до вподоби!
Коментувати
Хорішко Андріївна
Придурок.яка корупція???!!!)Ви,нешановний мною міністре,навіть не уявляєте,як ідуть справи в школах.
Хорішко Андріївна
Для Хорішко Світлана
Коментувати
Небайдужий
Придурок - одним словом! Він і поняття не має як ті оцінки ставляться. Сама адміністрація шкіл тисне на вчителя кому як і що ставити, яка різниця у який журнал? 50 відсотків не забезпечені ноутбуками, а це означає, що виставляти оцінки будуть не щодня, а за тиждень чи за два, там і картина вималюється кому і що ставити. Щоб позбутися корупції потрібно робити незалежні періодичні зрізи знань, а ще краще коли вони будуть в програмі і програма відразу виставить оцінку в електронний журнал! І не треба вигадувати велосипед. Але, повірте, це буде другий Піза-шок!
Купало
Для Небайдужий: Це щира правда, дирекція вказує, що і кому ставити, тисне. Улещують плечистих батьків при посадах. Не вчителів, а керівництво шкіл до тями приводьте, серед них чистку давно пора зробити, а то присмокталися, як генсеки до посад і не можуть собі ціни скласти- боги Олімпу. Риба починає гнити з голови. Починайте з себе, шановне міністерство, потім до управлінь переходьте, а вчителі свої обов’язки виконують, чого про вас сказати не можна.
Коментувати
Скрипач не нужен
Будет так. Теперь у каждого учителя будет тетрадка в которой будут предварительные оценки. А в э-журнале будут "вылизанные". А знаете почему (вопрос родителям)? Потому что далеко не все учителя живут ради того, что бы поставить "2". Многие тянут за уши, как талантливых, но немного не дотягивающих медалистов, так и откровенных дебилов и прочий биомусор. Такие дела. Как итог, подобные журналы это бюрократия и маразм.
Лілія
Людина ,яка нащиває дітей "біомусором " не має правосама називатися людиною Споліваюсь, ви не вчитель .
Цап відпущення
Згоден, все правильно написали. То "липових" медалістів треба тягнути, то діточок начальства порхатого або баблистих батьків, бо вони з дирекцією все залагоджують. А для тих, хто тут про права писав, то в школах батьки тільки те й вміють, що про права розмахувати руками, того і діти їхні біосміття, бо про обов’язки, порядність, чесність не чули, а навіщо? Все ж "порішають". Якби деякі батьки бачили, на що ті "квіти життя здатні", то не так би обізвали. І не треба бла бла оповідань про те, що вчитель МУСИТЬ навчити вічному, доброму .... Сім’я - основа всього! З родини починається все! А навіщо признавати власні помилки і відсутність виховання- школа ж винна.Не треба робити генія науки з дитини, яка має посередній рівень здібностей. Вона себе в іншій сфері може проявити, але ж ні- у нас амбіції, престиж, понти. А потім самі ж про корупцію говорять. Це і правда сюжет для "95 Кварталу".Ви хоч роги на кожну школу причепіть. Поки не наведете порядок із керівництвом, ніяка електроніка вам не допоможе.
Коментувати
Анна
Так вот где она эта коррупцич. Не в институтах, не моне, а именно школе. А я то думала. Оказалось в школе коорупция.