Про заміни вчителів у школах: роз'яснення Міносвіти

Роз'яснення Міністерства освіти щодо заміни вчителів у закладах загальної середньої освіти

Про заміни вчителів у школах: роз'яснення Міносвіти

При заміщенні тимчасово відсутніх педагогічних працівників, що триває не більше двох місяців, провадиться погодинна оплата праці. Якщо ж заміщення триває понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження, тобто за тарифікацією у повному обсязі.

Пропонуємо читачам роз'яснення Міністерства освіти і науки щодо заміни вчителів у закладах загальної середньої освіти.

У Міністерстві освіти і науки в межах компетенції розглянуто звернення щодо особливостей заміни вчителів у закладах загальної середньої освіти.

Відповідно до пункту 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (далі - Інструкція), адміністрація закладу зобов'язана вжити заходів для заміни відсутнього працівника. У спільному листі Міністерства освіти і науки від 28.11.2008 р. № 1/9-770 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.11.2008 р. № 02-5/465 зазначено, що керівники закладів освіти, як правило, повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями тієї ж спеціальності, забезпечивши оплату праці погодинно чи за тарифікацією залежно від термінів заміни.

При заміщенні тимчасово відсутніх у зв'язку з хворобою або з інших причин педагогічних працівників, яке тривало не більше двох місяців, відповідно до пункту 73 Інструкції провадиться погодинна оплата праці. Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією у повному обсязі.

У разі, якщо немає можливості замінити вчителя іншим вчителем тієї ж спеціальності, як у наведеному у <...> зверненні випадку, оскільки хворіє вчитель початкових класів, то можлива заміна іншим педагогічним працівником (асистентом вчителя або вихователем групи подовженого дня). У цьому випадку оплата педагогічному працівнику, який проводить заміну, здійснюється за погодинною ставкою вчителя в залежності від кваліфікаційної категорії, яку має педагогічний працівник, або за тарифікацією, якщо заміна тривала понад два місяці.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 91 Інструкції керівні працівники закладів освіти можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі, але не більше 9 годин на тиждень (360 годин на рік), якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад (ставку); інші працівники - не більше 12 годин на тиждень (480 годин на рік), якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад (ставку).

Названим працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому, відповідно, для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток, у зв'язку з виробничою необхідністю понад норму, зазначену в цьому пункті Інструкції, провадиться погодинна оплата за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

Щодо заміни вчителя у старших класах, який є класним керівником, вчителем тієї самої спеціальності, то у разі покладання на вчителя, який здійснює заміну уроків, ще й обов'язків класного керівника у цьому класі, такому вчителю має здійснюватися доплата за класне керівництво на період хвороби основного вчителя.

Усі умови оплати праці педагогічних працівників, у т. ч. і встановлення доплат, при заміщенні тимчасово відсутніх вчителів у закладі визначаються у наказі керівника закладу про таку заміну.

Складено на підставі листа МОН № 1/10-3943 від 06 листопада 2020 року.

Освіта.ua
22.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Ми вже кілька років ходимо на неоплачувану заміну як на панщину ( тільки спробуй відмовитися), а про преміювання навіть не мріємо. На всі питання у керівника відповідь одна - немає грошей. До кого звернутися за допомогою?
Віталій
Черговий раз МОН і профспілка роз’яснює а головний бухгалтер говорить, що для нього це не документ... і проплату погодинної заміни не пропускає: листопад-грудень 2020; 3 вчителі фізики і математики працюють в закладі і мають 22-25 годин; один захворів на COVID, - 2 інших 3 тижні його заміняли; у них вийшло на тиждень більше ніж півтори ставки... Оплату, згідно виконаних замін бухгалтерія виконать відмовилась; вийшов лише скандал... То кому ці роз’яснення пишуть, якщо у відділах сидить куча бухгалтерів, що їх не читають або для них це не указ?
Економіст
Для Віталій: бухгалтерія здійснює будь-які виплати згідно наказу керівника! Ваш керівник писав якісь накази про оплату додаткових годин? Взагалі, будь-які перерахунки роблять по кінцю навчального року. Коли є план годин згідно тарифікації (за якою і проводилась оплата) і фактично відпрацьовані години. Різницю мають оплатити згідно наказу керівника. А просто так бухгалтер нікому нічого не повинен.
Коментувати