Школи під час локдауну зможуть навчати дітей дистанційно

Попри запровадження посиленого карантину з 8 до 24 січня, освітній процес може не зупинятись

Школи під час локдауну зможуть навчати дітей дистанційно

Попри запровадження Кабінетом Міністрів посиленого карантину з 8 до 24 січня, освітній процес може не зупинятись.

Про це у своєму Telegram повідомив в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, Міністерство освіти вже підготувало листи, що адресовані закладам освіти, в яких міститься прохання вжити всі можливі невідкладні заходи, спрямовані на належну організацію освітнього процесу.

«З метою зменшення ризику поширення коронавірусу, за рекомендацією МОЗ та спільно з іншими міністерствами, затверджені заходи з посилення карантинних обмежень. Одним із пунктів таких обмежень, на вказаний період, є заборона відвідування закладів освіти будь-якої форми, крім дошкільних та спеціальних (спеціальні школи та навчально-реабілітаційні центри), але це не означає, що освітній процес має зупинитися», - наголосив Шкарлет.

Окрім того, він подякував керівникам шкіл, учителям та батькам за спільне подолання викликів пандемії та реалізацію невідкладних заходів з організації дистанційного процесу навчання.

«Прошу із розумінням та всією відповідальністю поставитися до дотримання запроваджуваних карантинних заходів, бо найголовніша цінність людини – її здоров’я та життя», - написав в.о. міністра освіти і науки.

Як відомо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, оголошуючи перелік карантинних заходів під час січневого локдауну, сказав, що усі заклади освіти мають бути «відправлені на канікули».

Освіта.ua
10.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександер
Як мої діти маю навчатись онлайн якщо вмене в будинок непідключений інтернет акоштів немає на телефоні щось потроху ловить іто на горищі а там мінус градусів
Мама
Для Олександер: А що заважає підключити інтернет?
Коментувати
гість
Канікули це коли вимикається опалення і вчителі на роботі у верхньому одязі. Турбота про вчителя. Мало жахливих умов праці під час навчального процесу так ще й добити.
Олег
Нами керує бездар - хабарник і плагіатом. Що від нього можна чекати - нічого доброго. В школах немає швидкісного інтернету, погано забезпечені масками і дезінфекторами.
Олександр
Тобто дитину 6-7 років, яка ходить в садок не можна саму залишити дома, а дитину 6-7 років, яка ходить до школи вже можна залишати дома саму? Чи, якщо ця дитина самостійно під’єднається до комп’ютера і буде на дистанційному уроці, то вже ніби і можна, бо під наглядом вчителя? Це ж здавалось би риторичні питання на які профільні урядовці та керівники парламентських комітетів разом з мерами всі попередні місяці відповідали категоричним НІ. Чи щось зміниться до 8 січня?
Ольга
Для Олександр: Навіщо так рано відправили дитину у школу?
Олександр
Для Ольга: ну, як - рано? Ось МОН з якогось переляку хоче з 5 років. Ми віддали в 7 з хвостиком років, хоча конкретно для нас і це було зарано.
Коментувати
Тетяна
Шановний пане міністру! Так ЗДОРОВЯ ТА ЖИТТЯ ЛЮДИНИ НАЙГОЛОВНІША ЦІННІСТЬ! Але вибачте, влада своїми діями робить все, щоб позбавити людей здоровя, а здоровя та життя вчителів не турбує нікого! Як Виможете пояснити ЗАБОРОНУ робити тест на ковід педагогам та медпрацівникам? І те, що людину хвору на ковід виписують з діагнозом ОРВІ на 5-7 день??Люди вимушені брати відпустку, щоб лікуватися. Вчителі вимушені робити тест на ковід за свої грощі і при підтвердженні ковід їм говорять, що ви вже здорові, йдіть працювати до дітей та своїх колег! Хтось в цій країні розуміє всі ризики? Згідно НАКАЗУ МОЗ 2438 от 27.10.20 лікар має право виписати хворого без лабораторного дослідження тобто тесту на ковід!Людина, яка є носієм вірусу йде на роботу , наражаючи всіх на небезпеку. В школах масово хворіють вчителі, Ви про це знаєте? Кому потрібні фотозвіти в інтернеті з дезинфікуючими засобами та паперовими рушниками? Люди втрачають здоровя та навіть життя!
Кирило
Листи - це дуже суттєва допомога. На більше тимчасовий керівник міністерства не спроможний. Бюджет освіти прогавив. Телеуроки, які хоч якось вирішували проблеми навесні прогавив. Засоби захисту для вчителів не забезпечив.
Мама третьокласника
Мала на увазі до 31 грудня.Пррбачте,помил... илася.Сподіваюся,все... ж таки це зроблять у межах всієї країни-так буде легше всім.
Мама третьокласника
Чому б не продовжити навчання до 31 січня,а потім -на канікули.Деякі школи так роблять .Решту матеріалу ущільнити протягом другого семестру.Навіщо ці дистанційні недоуроки?Все рівно вчителі будуть ще раз потім очно це все проходити.Пожалійте ви дітей і вчителів.Це не навчання,воно просто не має права на існування,особливо молодша і середня школи.Дитина вчиться із телефона,постійно гасне екран ,після цього знову потрібно заходити на те саме завдання,збільшувати і.т.д..я вже мовчу про інтернет-зв’язок.Сльозяться очі,постійне роздратування-я вже цього просто не витримую....Не треба так мучити дітей....
Леха с завода
Для Мама третьокласника: Т.е. ты предлагаешь учителям ходить в школу сейчас, в самый разгар епидемми?
Валентина
Звичайно пропонують! Ми ж не люди - роботи, яких не бере ніяка зараза
Мама третьокласника
Не знаю таких людей,які зараз не хотіли б ходити на роботу.Навіть при тому,що розгар пандемії.І я в тому числі,позуміючи,що щодня ризикую.Кожна людина в цій країні бореться за права ПРАЦЮВАТИ!!!!Чим учителі відрізняються від інших працівників?
Коментувати
Мама
Та про що ви говорите? Про яке навчання йде мова? Самовивчення???? Чому школи не забезпечені повноцінним доступом до інтернету. Вчителі не мають змоги проводити уроки. Чи все робимо, як завжди за рахунок батьків? Це повний абсурд. Я просто в шоці, як у вас там все чудово і грамотно написано.
вчитель
Хто нами керує? Хлопці, а ви в школі вчились? МОН -одне , Кабмін-друге.В якій державі ще є такі керівники? Ви вже й так знищили освіту.ЗУПИНІТЬСЯ! І подумайте!
Надежда
Посмотрите это видео на YouTube: https://youtu.be/pamyNgif_UI Пускай своих детей учат , вот по такому видео, нам дали просмотреть и сделать.. Учитывая, что ребенок в третьем классе, а видео для второго и задача с неправильным ответом. Это просто стыд!!!!
Наталя
Це знущання над дітьми та батьками. Моя дитина навчається у третьому класі. Біля екрану монітора проводить більше вісьми годин. Це нормально???? Ні. 5-6 уроків + домашнє завдання. Це просто жах
10
Для Наталя: Что они там учат так упорно то в 3м? Читать, писать, считать умеет? Ну и хватит пока. Пусть учит стишки, таблицу умножения, рисует, лепит из пластилина, чистописанием занимается. Нас так учили и выросли как-то. У меня было по 3-4 урока в начальной школе. Сейчас 5. Это же бред.
Коментувати
Дея
За ’’лох’’даун’’, мабуть, мають вчителів. Куди ж вони дінуться? Крути - як хочеш...
Дея
В нас локдаун - ’’недолокдаун’’ , канікули - ’’недоканікули’’... Хтось, нарешті, візьме на себе відповідальність і прийме рішення??? Досить рекомендацій!
???
Та ви вже там розберіться: чи канікули, чи навчання, сім (десять) п"ятниць на неділю. Не здивуюся, якщо завтра скажуть, що школи під час лох дауну будуть навчати. Враження, що там одні лохи і дауни
Местный
В общем как обычно... директора клали на эти рекомендации, ибо деньги надо пилить, а обычные рядовые работники не интересуют.
Аріель
МОН і того ЗаШкарлета ще хтось дослухається? По моєму на МОН і на нього вже всі давно забили болт. Вони крім рекомендацій більше на нічого не здатні!
Олександр
Ха-ха. Власне про це я й писав в першій новині про "зимові канікули". Дивує зашвидка реакція МОНу. Думав, що очухаються пізніше ;-) . І не дивуйтеся, що МОН буде розсилати листи з НЕ ОБОВЯЗКОВИМИ для виконання рекомендаціями. Просто з минулої неділі МОН (та Міненерго) не може видати жодного наказу! Відтоді підписання наказів це прівелей повноцінного Міністра, а не т.в.о. Водночас розумію, що зараз така ситуація виглядає, як прикол, але з часом це призведе до паралічу системи.
Результативність діяльності
Задовбали, визначитесь вже! То канікули, то дистанційне навчання. Я зараз дітям скажу канікули, так батьки відправлять до бабусь і дідусів, а потім скажуть: нічого не знаю, там інтернету/комп’ютерів немає.
Дея
Прем’єр-міністр каже, що ’’буде оголошено канікули’’, т.в.о. Міністра освіти говорить про дистанційне навчання... То ’’канікули’’, чи ’’навчати дистанційно’’’?!!! Ліва рука не знає, що права робить? Коли чекати однозначного рішення?
Олександр
Для Дея: вже писав, що потрібно чекати офіційного опублікування тексту Постанови КМУ. Проте прогнозую, що найближчим часом почнеться хвиля нагадування про обіцянки влади навіть при повному локдауні залишати відкритою, як садочки так і початкову школу. А тут не локдаун, а якісь "зимові канікули". Тому очікуємо наступних змін в ще не опубліковану Постанову Уряду.
Павлович
Для Олександр: Вже є: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-karantinu-ta-zaprovadzhennya-obmezhuvalnih-protiepidemichnih-zahodiv-1236-091220
Коментувати