Червоний рівень: МОЗ пропонує переводити школи в онлайн

МОЗ пропонує перевести учнів 5-11 класів, які проживають у «червоному» рівні, на дистанційне навчання

Червоний рівень: МОЗ пропонує переводити школи в онлайн

Міністерство охорони здоров'я пропонує розглянути можливість переведення всіх школярів 5-11 класів, які проживають на територіях «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки, на дистанційне навчання.

Про це під час проведення брифінгу повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

За його словами, відповідна пропозиція разом із можливим встановленням інших обмежень буде винесена на розгляд Кабінету Міністрів.

Він нагадав, що до цього часу Державна комісія з ТЕБ та НС спільно з органами місцевого самоврядування, встановлюючи «червоний» рівень небезпеки, мала можливість визначати обмеження, що діятимуть у регіоні, в т.ч. дозволяти або забороняти відвідування закладів освіти.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію у Міністерстві охорони здоров'я пропонують переводити усіх учнів 5-11 класів на дистанційне навчання, у разі встановлення у регіоні «червоного» рівня.

Водночас діти дошкільного віку та учні початкової школи зможуть відвідувати заклади освіти незважаючи на дію «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки.

Освіта.ua
05.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ІРИНА
Мені здається, людина втратила відчуття реальності. Ти б сам зайшов у клас з 32 учня початкової школи? Чи уе тільки за для того,щоб маики не репетували? Ви взагалі розумієте, що коїться?
Марія
Потрібен жорстокий карантин як було весною! Подумайте про здоров’я учнів, студентів, викладачів, лікарів.Не затягуйте час. Це вже не можливо. Зробіть нарешті вже дистанційне навчання в усіх заклад освіті. Чому маленькі діти повинні ходити садочки? Адже вони можуть переносити коронавірус і заразити вихователів! ПОЧНІТЬ ВЖЕ НАРЕШТІ ЩОСЬ РОБИТИ! ДИСТАНЦІЙНЕ-це як не як хоча б якийсь варіант уникнути зараження. Особисто в мене є багато знайомих, одногрупників, які хворію і помирають! В моєму навчальному закладі вчаться студенти з різних куточків України тому ми просимо зробити дистанційне та жорстокий карантин адже наше місто вже увійшло в червону зону. Чому ми простий народ маємо страждати через те, що ви не хочете навіть спробувати щось змінити!???? Почніть діяти!
Наталка Микитчук
У нас - червона зона вже місяць, на даний час офіційно - 560 активних (виявлених, хоч реально - більше) хворих на 60 тисяч населення, лікарня заповнена понад 100%, а школи працюють! І всім байдуже на вчителів, бо батьки не хочуть дистанційного навчання. Вважаю, що питаннями карантинних обмежень має опікуватися центральна влада, а не місцева. Тому що ті рекомендації, які вони дають, просто ігнорують на місцях. А наші МОН і МОЗ не мають сміливості взяти відповідальність на себе і видати наказ, а не рекомендації.
Олена Ярова
Для Наталка Микитчук: Повністю з вами погоджуюся. Фальсифікуються справжні дані. МОН не бере на себе відповідальності. Місцеві директори вирішують одноосібно, так звані, рішення педрад фейкові. Враховуються права дітей, батьків, але не вчителів. Вчитель у межах робочого часу повинен встигнути і "живі" і "онлайн" уроки провести, і тих, що вдома вчаться оцінити. Уроки з 8.00. до 17.40 щодня. Розклад навмисно розтягнутий. Плюс обов’язково заповнити "Moodle", бо такі в директора вимоги, вже ніхто не згадує про перевірку робіт. Заробітну плату цикають невчасно і частинками по 2- 3 тисячі. Після цього ще рекомендації зверху спускають. Багато вчителів перехворіли, один помер від Ковіду і школу ніхто на дистанцію не перевів. Ось так наші права і свободи дотримуються. А коли хворієш, то лише твої проблеми, лікуйся на тих 2 тисячі подачки від держави. Так скільки ж повинен тривати наш робочий день?
Світлана
Для Наталки: Повністю з вами згідна. Рішення МОЗ І МОН повинен давати чіткі, а не на свій розсуд, для чого вони тоді потрібні, якщо директор школи має сам приймати рішення. Пронесло - похвалять, не пронесло з’їдять. Вже ВООЗ понадавав рекомендацій, що в усьому світі біда.
Коментувати
Тарас
Хто робив рейтинг минулих років, з курячим грипом і.т.д. їх смертність і одужання
Єлена
Головне здоров’я наших дітей,хвилююся за дитину кожен день дуже часто хворіє імунітет слабкий.Краще перейти на дистанційне навчання,На деякий час.
Галина
Для Єлена: Вперед.Хто вам забороняє?Навіщо ви всім це нав’язуєте?
Коментувати
Оксана
Дітям потрібна школа! Усім! І учням молодших класів і старшокласникам, які мають готуватися до ЗНО! Моя мама вихователь, 63 роки, цукровий діабет, не хоче карантину, її колеги не хочуть. Досить істерику розводити - минулого року також були простуди, і позаминулого також!
Людмила
Для Оксана: Не пишіть дурниці! Якщо ваша мама вихователь у дитсадку,то їх ніхто не збирається зачиняти. Проти дистанційного навчання передусім ті,хто так і не навчився включати комп’ютер.Їх лякає неспроможність працювати сучасними технологіями. А з приводу істерики,то мабуть ви не відчули, коли помирають від " застуди" люди працездатного віку. Також можу порадіти за вас,що ви маєте можливість витрачати на лікування щодня тисячі гривень. Так, діти практично не хворіють,але вони розносять інфекцію.В яких школах забезпечили на належному рівні безпеку вчителя? Шматки роздали за 30 грн,в яких неможливо викладати? Я вашій мамі та її колегам бажаю здоров’я і щоб вони ніколи у житті не знали,що таке КОВІД-19
Тарас
Людмила нам маски і респіратори.
Роман
Кіровоградська область, забезпечили тільки дезинфікуючими засобами. Жодної маски ні вителям, ні співробітникам не було видано. Всі придбали за свій кошт. 7 вчителів з 30 вже переболіли на пневмонію, по місяцю були на лікарняних. На лікування витратили двомісячну зарплату . Питання, кому вона потрібна, така робота? Лікарі вже з ніг падають, кожного дня купа інфікованих , вчителі контактують з сотнями кожного дня, зате поліціянти отримують щомісячно ковідну доплату. Самі контактні..
Коментувати
Вчитель
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/641-2020-%D0%BF#Text а слабо прочитати пункт 15.215. На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки, застосовуються за рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначені цим пунктом обмеження (одне, декілька або усі), згідно з якими додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для “зеленого”, “жовтого” та “помаранчевого” рівня епідемічної небезпеки, забороняються: 2) відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців); {Підпункт 2 пункту 15 в редакції Постанови КМ № 956 від 13.10.2020}
Тетяна
60% вихователів - пенсійного або передпенсійного віку. У школах хоч класи поділили на групи по 15 чоловік, а в дитсадок в групи ходить по 20-25 дітей і при цьому у половини матусі-бабусі не працюють. Але ж діток треба соціалізувати! І ніхто не думає, що як не дезинфікуй усе, а це маленькі діти і постійний контакт між собою та з вихователями буде обов’язково! Хто про них подумає? Таке враження, що влада сподівається на те, що люди похилого віку переможуть, а вони на пенсіях зекономлять!
Тетяна
Для Тетяна: Перемруть! (бісова автозаміна)
Порада
Вихователі пенсійного віку хай ідуть на пенсію. Молоді працювати ніде!
Гість
А хто з молоді піде на 4000??? Поцікавтеся реальними зарплатами, а не чуєте лише те, що говорять з екрану!!! В освіті брак кадрів!!!
Коментувати
Теятяна
Чому при дистанційному онлайн навчанні чітко міністерство не роз’яснить^ виконувати чи не виконувати вимоги вимоги до проведення навчальних занять з використанням комп’ютерної техніки, які регламентуються Державними санітарними правилами та нормами «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах (ДСанПіН 5.5.2.009-98)» ? Де зазначено, що безперервна робота з екраном ПК повинна бути не більше: - для учнів X-XІ класів на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять - 20 хвилин; - для учнів VІІ-ІX класів - 20-25 хвилин; - для учнів VІ-VІІ класів - до 20 хвилин; - для учнів ІІ-V класів - 15 хвилин. Для навчання дітей 6 років роботі з ПК безперервні заняття в індивідуальному ритмі не повинні бути більше 10 хвилин. Чи все ж дотримуватися вимог батьків?
Маша
Складається враження,що у влади одна ціль- зробити з дітей калік і неуків,щоб легше було керувати такими. Влада обмежує наші права,а ми мовчимо!
Уляна
Цей ДСанПІН вже 2-3 роки недійсний
Коментувати
звернення
У вас законом законом передбачено тривалість звичайного уроку 45 хв. Так само законом треба встановити тривалість дистанційного уроку 35 хвилин і перерви 15-20 хвилин. Чи мінстр хоче щоб усі школярі від 5 до 11 класів одягнули окуляри? Через не унормований графік занять, які зовсім не відповідають санітарним нормам учні псують свої здоров’я! В одних школах урок 25 інших 30, інших 35, інших 40, а інколи цілх 45. Ви як МОЗ взагалі знайте, що 4 год це критичне число перебування учнів біля гаджетів протягом дня. Де норми? Мають буте наказ, лист, закон. Але там мають бути чітко прописані усі норми. І не "рекомендуємо". А наказуємо! Про перерви мовчимо. За 5 хвилин учень може відпочити від уроку? Ви з дітей робите калік!
родитель
Призываю всех: не идите в школу! Чего бы это не стоило! Пока живы наши родные! Знания можно наверстать, а жизни не вернешь!
Світлана
Для родитель: ????
Коментувати
Макс
Потрібен жорсткий карантин для всіх, як було весною! У мене багато знайомих важко хворіють на Covid, частина померло, лікарні переповнені, а медики виснажені!!! Не затягувати час!
Іван
Діти, на щастя, ковід переносять легко. І плювати на те, що чим менші - тим менша дистанція, тим важче їх утримати на відстані. А вірус нехай приносять додому, передають учителям. Нехай вимирають потихеньку всі...
мама
Я завтра своих детей в школу не пущу, несмотря на оранжевый уровень! Мое терпение лопнуло! Все - пошли вы бегать!
гість
Всім відомо, що в основному розносять вірус саме молодші діти! Зробили з вчителів безкоштовних няньок, щоб яжематеоі не рознесли Верховну раду та спокійно заробляли гроші. Жахливе ставлення до вчительської професії. Соромно....
123
Местная власть на хую вертела все рекомендации МОЗ.
Алла
Для 123: в нашем городе мер побежал писать бумажки в киев, чтоб разрешили продолжить работу вещевого рынка, ибо протестуют продавцы. Кретин. А уровень загрузки больницы у нас сто процентов
Коментувати
Рома
Для Мария: моновцы и " местное самоуправление" сидят в тёплых кабинетах. Им плевать,на чём добираются учителя и сколько личных средств они тратят на лечение ковида.Учитель в нашей стране для них- никто! А из профсоюза давно пора выйти.
Саныч
Для Рома: А кто Вас держит в профсоюзе? Выходите!!!
Коментувати
Марія
А скажіть будьласка , а чому таке розподілення. Як що ми знаємо ,що частіше всього інфекцію розносить молодша ланка. І як бути вчителям ? В момент червоної зони,які добираються до школи трьома видами транспорту?
Домницкий
Договоришься, что будешь сам учить своих деток, ибо учителя хер забьют на эту работу за копейки в этот опасный для них период
Аня
Я учениця.На дистанційному навчанні взагалі не проводили уроків у зумі,нічого не пояснювали,задавали по горло,вчилася з 6 ранку до 1 ночі.По-вашому це нормально???
Коментувати