Як зростатимуть зарплати вчителів різних категорій

Рівень заробітної плати працівників галузі освіти у 2021 році буде підвищений у два етапи

Як зростатимуть зарплати вчителів різних категорій

Рівень заробітної плати працівників галузі освіти у 2021 році буде підвищений у два етапи: у січні та в липні.

За інформацією Міністерства освіти і науки, такі зміни передбачені в проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Зокрема, з липня 2021 року посадовий оклад вчителів буде майже на 30% більше, ніж станом на вересень 2020 року.

Посадовий оклад молодого вчителя

Посадовий оклад молодого вчителя (з розрахунку 18 годин на тиждень) без категорії та стажу роботи в січні 2019 року становив 3 тисячі 496 грн, у вересні 2020 року – 4 тисячі 050 гривень.

Відповідно до проєкту Державного бюджету-2021 з січня рівень посадового окладу підвищиться до 4 тисяч 859 грн, з липня 2021-го – до 5 тисяч 265 грн.

Посадовий оклад вчителя першої категорії

Посадовий оклад вчителя I категорії (з розрахунку 18 годин на тиждень) в січні 2019 року становив 4 тисячі 361 грн, у вересні 2020-го – 5 тисяч 051 грн.

Передбачається, що з січня 2021 року збільшиться до 6 тисяч 061 грн, з липня 2021 року – до 6 тисяч 567 грн.

Посадовий оклад вчителя вищої категорії

У вчителя вищої категорії (з розрахунку 18 годин на тиждень) в січні 2019 року посадовий оклад становив 4 тисячі 649 грн. У вересні 2020 року оклад збільшився до 5 тисяч 385 грн.

Із січня 2021 року посадовий оклад вчителя вищої категорії становитиме 6 тисяч 461 грн, з липня 2021 року – 7 тисяч 001 грн.

У Міністерстві освіти повідомляють, що збільшення посадових окладів (за ЄТС) розраховано відповідно до проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

«З урахуванням надбавок за вислугу років (близько 20%, для молодих вчителів – 10%), престижність праці (5-30%) та інших доплат (винагороду за сумлінну працю, кошти на оздоровлення тощо) можна вирахувати фактичну заробітну плату», - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Як відомо, у проєкті Державного бюджету на 2021 рік передбачено 102,5 млрд грн для виплат заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.

Освіта.ua
19.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
.катя
А іншим людям:пенсіонерам, які живуть на 1500, іншим працівникам не хочете підвищити?
V
пидарасы да и только. чего тут еще скажешь. пускай те уёбки из министерства на такую подачку поживут
Vlad
Мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, НИЖЧЕ ЯКОГО НЕ МОЖЕ здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт) (Кодекс законів про працю України, Закон України "Про оплату праці" від 24.03.1995 р. N 108/95-ВР). Виявляється може. Мінімальна заробітна плата з 01.09.20 становить 5000 грн, а посадовий оклад молодого вчителя 4050 грн. Молодь робіть висновки.
Якось так
Для Vlad: Ви трошки пересмикуєте. Розумію, що зараз отримаю купу дизлайків, але, як то кажуть: "Сократ мне друг, но истина дорожче". 1. В статті 95 КЗпП вже давно (з 2017р.) немає слів "за просту некваліфіковану працю". Аналогічні зміни внесені і в статтю 3 Закону України "Про оплату праці". 2. "Заробітна плата" і "посадовий оклад" це різні поняття, оскільки оклад є лише одним із складових заробітної плати. До заробітної плати також входять доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, премії. Водночас зазначу, що я зовсім не виправдовую цих законодавчих змін, що були ініційовані Урядом Гройсмана. Ба більше - вважаю, що вони призвели, наприклад, до зрівнялівки зарплат працівників з 1 по 12 тарифний розряд. А це працівники з різною кваліфікацією та відповідальністю. Чим викривлюють суть справедливої системи оплати праці. Але це інша історія.
Коментувати
вчитель
Спочатку пропоную зробити експеримент. Молодий депутат ВР йде на місяць в школу. А потім ділиться досвідом з колегами-депутатами.І проживе на зароблену в школі зарплату.Хватить цього піару. Де обіцяна висока зарплата.
Бідна Україна
Для вчитель: та вони хоч в депутати йшли з вищою освітою і досвідом роботи а то йдуть дрочуни люди повибирають а потім скаржаться не такі нічого не роблять!А в них зарплати пільги.
Коментувати
Местный
Опять всё для учителей... а для мастеров п/о и преподавателей спец. предметов ни-че-го.
Сергей Лимонов
Для Местный: не почина! киздіти-підвищують всім бюджетникам а не тільки педагогам! Хоча лише зарплата вчителів муляє всім очі!
Коментувати
Мда
То есть, оклад учителя высшей категории на уровне уборщицы, а молодые учителя по тарифной сетке и того меньше должны получать, но их вытягивают на минималку. Геноцид нации налицо.
Владимир
6461 гр + 50% надбавки = 6461+3230= 9691 грн. Вычитаем налоги (20%) = 1935грн. На руки - 7. 756 грн. Это та зарплата, которую я получаю сейчас.... В чём увеличение моей зарплаты???
юнона
Для Владимир: Нет слов.Опустили ниже плинтуса...- Оце їх "шанобливе ставлення до праці педагога...
.марія
Вибачте, а що ви хочете в Україні.У мене мама-інвалід отримує 1700+ одинока мама(400 грн) і все:більше ніхто не допомагає. Але їй так само хочеться жити в 39 , ростити меншу дитину. У неї є хороша освіта, але вона не може працювати, щоб отримувати хоча б 3000. Я помятаю , як мені було 14 , і як ми жили. Тоді для нас мрія була 5000. Це нормально, що в Україні різниця між мінімальною зарплатою і пенсією така??? Ніби пенсіонери не люди. Ви хоча б можете купити щось, крім пшеничної каші й хлібини. Тому радійте, адже з такою економікою, як в Україні , хтозна- що буде завтра.
Поясніть
Для .марія: не має чому радіти!Чому дехто вже не знає якого і де лобстера їсти а такі як ви і таких багато обходитись пшеничною кашею?І 8 тисяч заробляє рахую батька і дитину ,на двох мало комунальні а дитина в школі а якщо вчиться? .Чому один дивиться від награбованого або навіть які мають зарплати:адвокати депутати а інші?, a інші-не люди?
Коментувати
.марія
Такі вчителі як 80% в Україні і на 5 тисяч не заслуговують
вчитыляку на гылляку
Для .марія: Впервые увидел тут разумного человека!
Коментувати
.марія
За что этим учителям поднимать зарплату , если сейчас дистанцыонка? У нас учитель просто скидывает , что нужно выучить самостоятельно. Оценки большинство ставит такие, какие были и в прошлом году. У нашей стране профессия учителя никогда не будет престижною, потому что учителя сами этого заслуживают.
Учитель
Для .марія:Маріяя, вас погано навчали. Слово "дистанцИонка" пишемо таким чином. "Оценки большинство ставит"- тоже не по- русски, да и " престижноЙ. "2" вам за грамотность!
Воспоминания.
Марию, наверное, на дистанционке учили. Или она вообще в школу не ходила? Чему така горе-мамаша ребёнка научит? Ругать учителей "дистанцЫонно"?
Олександр
Для .марія: Учитель, який дає вам завдання має прізвище і імя, це не вчителя всієї країни, на яких ви тут виливаєте бруд. Запрошую вас до школи попрацювати з учнями дистанційно, показати як треба іншим і отримати величезну зарплату. Раніше років 15 тому, коли зарплата була 226 грн Вас чутно не було.
Коментувати
Юлія
Будет как оклад у канд.наук в вузе. С - справедливость.
Зробимоїхразом
Навіщо видаляти текст ? Що в ньому не так , проплачено ? Не розумію вашої логіки...
У Міністерстві освіти повідомляють
збільшення посадових окладів (за ЄТС) розраховано відповідно до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»... тобто ЄТС (разом із бюджетом) ще необхідно прийняти, і стосується єдина тарифна сітка ВСІХ бюджетників без винятку. Тому радіти молодим вчителям (як і іншим вчителям, лікарям, вихователям тощо) без категорії та стажу роботи відповідно до 10-го тарифного розряду не варто, бо і зараз посадовий оклад менший за мінімальну ЗП...
Зробимоїхразом
Тобто ставка молодого менша за мінімальну зарплату, для цього була десяти відсоткова надбавка , яку з січня відмінили . Цікаві розрахунки )))! Підрахунки