МОЗ перекладе на регіони відповідальність за роботу шкіл у «червоній» зоні

Міністерство охорони здоров'я запропонує зміни в постанову, що регламентує карантинні обмеження

МОЗ перекладе на регіони відповідальність за роботу шкіл у «червоній» зоні

Міністерство охорони здоров'я запропонує зміни в постанову, що регламентує карантинні обмеження, згідно з якими рішення про роботу закладів середньої та дошкільної освіти у «червоних» зонах прийматимуться спільно з місцевою владою та регіональною комісією ТЕБ та НС.

Про це, за інформацією Укрінформу, сказав головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Міністр охорони здоров’я провів селекторну нараду з мерами міст, де було обговорено підходи до запровадження протиепідемічних обмежень на території тих чи інших рівнів епідемічної небезпеки. Ключові зміни, які ми хочемо винести на найближче засідання уряду — підходи до формування і заведення тієї чи іншої адміністративно-територіальної одиниці в «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Ми хочемо, щоб це було спільне рішення Державної комісїі ТЕБ та НС і регіональної з залученням органів місцевого самоврядування», - сказав Ляшко.

Він наголосив, що у «червоній» зоні відразу будуть застосуватися не всі обмеження, а характерні обмеження для певної адміністративної одиниці, які дадуть найбільш позитивний ефект.

«Щоб ми мали спільну відповідальність центральної і місцевої влади за ті обмеження, які вводяться, що за ними буде здійснюватися контроль, і на це буде вплив. Тому школи і дитячі садочки є в переліку тих обмежень, які можуть заборонятися в червоній зоні, але рішення, чи будуть вони закриватися в цьому конкретному районі чи місті, буде прийматися спільно національним рівнем з органами місцевого самоврядування», - наголосив Ляшко.

За його словами, будуть запропоновані зміни стосовно роботи шкіл в інших зонах.

Зокрема, якщо у закладі освіти 50% і більше класів відправлено на самоізоляцію через виявлення хворих на коронавірусну інфекцію, то такі школи повинні закриватися на 14 днів.

Віктор Ляшко також додав, що запропоновані Міністерством охорони здоров'я зміни можуть бути ухвалені на найближчому засіданні Кабінету Міністрів.

Освіта.ua
15.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Джоллі
Як Понтій піоат- умили руки.Приняли популістичне рішення. Хто захистить вчителів? Хай вимирають, вони ж не люди.
Вперед
Спочатку повне страхування вчителів для лікування і тестування, а потім діти до школи. Страхування можна за рахунок місцевої влади.
Скляр Яна
Тестування на Covid, навіть за власні кошти, в маленьких містах провести не можливо, тільки в обласних центрах. Безкоштовно тест можна зробити, якщо вже потрапив до інфікційного відділення. Так що ніякої самозіоляції 50% класів просто не може бути.
Олена
А як буде у випадку, коли захворіють не учні, а вчителі? Бо саме вчителі знаходяться у зоні найбільшого ризику. Батьки ж мабуть не знають, що скільки дітям не створюй умов, вони все рівно не дотримуються ніяких карантинних правил. Та ще й частенько батьки відправляють в школу хворих дітей, бо немає з ким залишити дома. І ще одне питання від вчителів: хто буде оплачувати лікування у випадку зараження вчителя і за чий рахунок вчителі мають проходити тести?
ДепартаментДюсолей
Природній відбір і все! Особливо вражає те, що за пару гривень премії, вчителі ( в основному пенчіонери) продалися місцевій владі в питанні відкриття шкіл. Ну, трохи пенсійний фонд розгрузить держава!))
Просто так
Для ДепартаментДюсолей: А ви не постарієте ніколи?
Ivan
Не верю в пенсию в принципе, поскольку не верю что до нее доживу.
Коментувати