Влада наполягає, щоб освіта була в очному форматі, - Шкарлет

За словами Шкарлета, дистанційне навчання є лише додатком для змішаного навчання

Влада наполягає, щоб освіта була в очному форматі, - Шкарлет

Тимчасово виконуючий обов'язки міністра освіти Сергій Шкарлет запевняє, що МОН, президент Зеленський та прем’єр-міністр Шмигаль наполягають, щоб освітній процес в Україні відбувався традиційно.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню Мind.ua, повідомляє Урядовий портал.

За його словами, дистанційне навчання не розцінюється як 100% альтернатива традиційній освіті.

«Наше Міністерство і я, а також Президент і Прем’єр-міністр наполягають, щоб освіта була в традиційному очному форматі. Ніхто дистанційне навчання не розцінює як 100% альтернативу. Лише як додаток, форму певного змішаного навчання, як інструмент набуття додаткових знань з інформаційного простору, аби підсилити свої навички й здібності», - розповів Шкарлет.

Він наголосив, що МОН, як і пересічні українці, сприймає ситуацію з деякою тривогою.

«Стрибки» з червоної до помаранчевої, жовтої чи зеленої зон можуть вносити певний дискомфорт в освітній процес. Та головне – здоров’я дітей і батьків. На жаль, на 1 вересня в Україні 19 «червоних» зон. Але сподіваюся, що, коли українці сумлінно виконуватимуть карантинні вимоги, буде менше таких зон», – зазначив Сергій Шкарлет.

Також він підкреслив, що дистанційне навчання першокласників є нонсенсом.

«Звичайно, діти мають піти до школи, відчути її «дух», соціалізацію. Але як навчати дистанційно першокласників – це питання педагогічної майстерності вчителів. Згадаємо перше весняне півріччя і те, як працювали в тих умовах викладачі: спочатку було певне неприйняття дистанційного формату, ступор. Та життя не стоїть на місці, і я вдячний нашим педагогам і педпрацівникам за те, що вони адаптувалися. Для цього є різні засоби зв’язку, численні електронні освітні платформи», – сказав т.в.о. міністра.

Освіта.ua
15.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Геометрія
"Та головне – здоров’я дітей і батьків." а вчителі. Тобто якщо захворіє одни вчитель то ніхто і не помітить, і це ніяк не відобразиться на освітньому процесі. Хоч хтось сказав, що роботи у школі якщо захворіє чи піде на самоізоляцю один два чи п’ять вчителів, як тоді має відбуватись освітній процес, хто буде вести уроки, якщо наприклад захворіють усі вчителі математики в школі?
Тоня
А що нікого не відправили на самоізоляцію на 50% оплати? Хто вчителя захистить? Діти приносять короновірус, а ви йдіть на лікарняний і оплата тільки 50 %, навіщо тоді ці маски, антисептики?
Поясніть
Пан Шкарлет,сьогодні з області приїхала перевірка в школу району,вчителі заметушилися,бігали по школі ,навіть тверде мило в туалет поставили,а не мали рідке?Ще б ті перевірки без попередження в їдальню!
Виктория Владимирова
Для Поясніть: Що значить заметушилися вчителі? Метушитися повинні батьки. Я собі маски та мило сама купую, а хто вашій дитині повинен купувати і маски, і мило та антисептики? Я?! В мене є власні діти! Подякуйте, що поставили будь-яке мило. До речі за мило вони, мабуть, сплатили з власної кишені. А такі халявщики батьки для СВОЄЇ ВЛАСНОЇ дитини і маски не куплять. Тільки на вчителів і озираються.
Поясніть
Для Виктория Владимировна:маски і антисептики ми своїм дітям також купуємо.А халявщики може ви?,а ми постійно здаємо на фонд класу і ремонт за свій рахунок.Попередні роки кожного місяця ще по 20 грн з кожного учня на фонд школи.Може у вас в школі а в нас в школі на вчителів озираються?,не смішіть мене.
Коментувати
Педагог
Найгірше те що педагоги хворіють, але це замовчують і просять не розповсюджувати! Бо закриють заклади на два тижні і можливо що оплачувати ніхто не буде! Так і живемо, гріємо чиїсь дупи а за нашу ніхто не подумає
Кріс
Всі хто боїться барановірусу нехай сидять в хаті під диваном разом із своїми дітьми!!!
ДепартаментДюсолей
А чого жаліти педагогів, коли вони самі готові йти на ешафот? От батьки трохи побунтували і влада налякалася. А пасивне педагогічне стадо ніяк не ворухнеться на захист своїх прав!
ек
Для ДепартаментДюсолей: Цілком підтримую. Хто ворухнеться - раби, боягузи? Та їх при вході в школу кийком по спині бий, а вони казатимуть: ,,Дякую" і далі ходитимуть на роботу. Вони живуть радянськими часами - всього бояться, за себе постояти не вміють, для них начальник - це Бог, якому вони моляться.
Коментувати
Lenka Dolenko
А що зробили МОН, щоб ми не переходили на дистанційку? У нас викладачі самі купляють маски, щитки, антисептики. Профспілка просила нас застрахувати на випадок хвороби - проігнорували. Фінансування знову урізали, так що кількість людей в аудиторії не зменшиш. Ми ж не кажемо, що дистанційне навчання - це назавжди, але можна потерпіти трохи заради загального блага та здоров’я людей?
Идиоты, как они есть.
Вот что творят митинги из максимум 100 яжематерей животворящие! Там еще есть новость о том, что мэр-чучело из Тернополя собрался подавать в суд на правительство, потому что карантинные зоны НЕКОНСТИТУЦИОННЫЕ. При этом что местная, что центральная власть ничего не делают, чтобы вирус не распространялся. В школах хорошо если один антисептик на этаж...Маски, социальная дистанция? Вы о чем вообще? Діткам же потрібно соціалізуватися, а що може соціалізувати краще, ніж передача один одному вірусу? Це допоможе їм здружитися, а якщо пощастить навіть разом будуть лежати в одній лікарні. Израиль и многие другие страны уже пытаются перенести образовательный процесс в онлайн, а у нас как обычно Совок в головах- "Нельзя вы что интернет, дети же станут овощами и не смогут разговаривать". Мы же It-нация как часто говорят наши властьимущие, так почему не сделать нормальную платформу для онлайн обучения? Чем все лето занимались? Вообщем жаль детей, а еще больше их бабушек и дедушек...в группе риска.
Val
Для Идиоты, как они есть.: Чем быстрее все переболеем, тем скорее вся эта вирусная эпопея закончится. Обмякнут при этом 0,1-0,2 процента, меньше, чем от рака и ссз за месяц.
ДепартаментДюсолей
Для Идиоты, как они есть.: А чого жаліти педагогів, коли вони самі готові йти на ешафот? От батьки трохи побунтували і влада налякалася. А пасивне педагогічне стадо ніяк не ворухнеться на захист своїх прав!
Коментувати
родители
Давайте уже на дистанционное переходить! Чего ждать? Когда заболеем - потом перейти? Не слушайте дебилов! Здоровье - главное!
Сенатор
"Та головне – здоров’я дітей і батьків". А вчителі можуть і виздихати. Педуніверситети ще наштампують.
Учителька
Для Сенатор: Для родители: це. Точно, Вчителі нікого не хвилюють. Оті маски на уроках- ні" бо дитина задохнеться." А вони всі говорять. І між собою, і відповідають. Це все в повітря, в клас і на вчителя. В Коридорах " тіПА" В МАСКАХ, ЩО зВИсаЮТЬ на підборіддя, або більші на 3 розміри. Тусуются діти нісg носу, їдять брудними руками. Бо туалет не на кожному поверсі.. І т. Д. Кожного приходиш додому і думаєш, чи ще не підчепив нічого?
Коментувати
Аріель
В жовтні-листопаді місяці він "заспіває" зовсім інше, коли майже вся Україна буде в "Червоній зоні"!
Вчитель- раб
Для Аріель: Цей Степанов і Ляшко -боягузи.Отримують собі високу зарплатню і чхати вони хотіли на вчителів і дітей.Ви читали,що вони сьогодні придумали? Хто в чевоній зоні ,то місцева влада вирішує,чи закривати школи,чи ні.Вже все,закон червоної зони по Україні не діє.Вони бояться,що батьки будуть бунтувати,бо насиділися зі своїми діточками і більше не хочуть,до речі, вони продовжують відправляти хворих дітей до школи.В класах немає по 15- 20 дітей,постійно хтось кашляє,сопляє.А вчителі - камікадзе без масок ведуть уроки і діточки також без масок.Навіщо ця клоунада з масками в коридорах?Чому в Китаї всі діти і вчителі на всіх уроках в масках сидять,а наші діточки не можуть,змогли б,якщо указ би був.Школи пустили на виздих.Хто здохне,то так і буде.Пустили нас на смерть,а ми мовчимо.Помаранчева зона,ми без масок працюємо,червона зона,ми без масок працюємо( бо ж ці дурники Степаноів і Ляшко сказали, що в класах без масок можна бути всім)А карантин- ні,бо батьки стомилися від своїх діточок
Коментувати