72% українців вважають, що навчання має відбуватись традиційно

Більшість українців вважають, що діти мають традиційно відвідувати заклади освіти

72% українців вважають, що навчання має відбуватись традиційно

72% українців вважають, що навчання в школах цього року має відбуватись за традиційною системою з відвідуванням закладів освіти.

Про це йдеться у результатах дослідження, проведеного Соціологічною групою Рейтинг з 1 до 5 вересня 2020 року.

При цьому, лише 19% підтримують змішану форму навчання і 5% – повністю дистанційну.

Результати дослідження також свідчать про те, що 40% опитаних негативно ставляться до запровадження обмежувальних заходів для організації навчання у школах з нового навчального року. 30% – ставляться до цього позитивно, 22% – нейтрально. Відносно більше тих, хто негативно ставиться до обмежувальних заходів серед опитаних, котрі проживають із дітьми до 17 років.

Водночас, половина опитаних вважають оптимальними протикарантинні правила для шкіл, запроваджені владою з вересня цього року. При цьому, чверть вважають їх надто жорсткими, 11% – навпаки надто м’якими. Відносно більше тих, хто вважає запроваджені заходи жорсткими, серед тих, хто має дітей дошкільного віку.

49% підтримують обов’язкове носіння масок для учнів на перервах у школі, попри це 45% – проти такої ініціативи. Найбільше останніх серед тих, хто має дітей дошкільного та шкільного віку.

74% вважають, що ситуація з весняним карантином негативно вплинула на успішність навчання дітей у школах. 66% мають подібні очікування і щодо навчання цього року.

86% тих, чиї діти навчалися у школі цього року під час карантину, зазначили, що вони мали доступ до онлайн навчання. 14% – не мали. Основними причинами, які стали на заваді онлайн навчання, опитані, чиї діти не навчалися дистанційно, назвали відсутність інтернету (33%), погану організацію зі сторони навчального закладу (15%) та відсутність комп’ютера, планшету або мобільного телефону (14%).

47% опитаних, чиї діти навчалися онлайн, використовували для занять Viber, 28% – Zoom, 13% – Skype, по 11% – телеуроки або ж Google classroom.

61% зазначили, що заняття з дітьми онлайн відбувалися регулярно, 18% – що вони мали як регулярний, так і нерегулярний характер, і лише 10% сказали, що уроки відбувалися переважно нерегулярно.

У дослідженні взяли участь громадяни України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face).

Освіта.ua
11.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
именно
72% голосовали за Зеленского и ко, 72% хотят очное обучение с +2500 больных и 30-40 мертвых в день, 72% - долбоёбы, помоему все просто.
Местный
Для именно: уже выходим на стабильные 3К заболевших.
Поясніть
Для именно:голосували не за Зеленського,а проти Порошенка,гідної кандидатури яка могла керувати державою,і яка проходила не було видно і близько на горизонті!З реформами Супрун при Порошенко зараз паралельно з коронавірусом ще й психі по вулицях би бігали!А то що зараз Порошенко білий і пушистий-це замилювання очей!Юля-була при владі,Оті Медведчуки Бойки-руский мир на території України-чому вони ще самі не є в Росії?,Як Повалій співала за Януковича або інші артисти в Росії,так не можна,виганяють а як руский мир на території України-це нормально?Ніхто цього не обговорює ніхто влади не питає що і чому так?
Коментувати
Оля
Я була в такій ситуації, коли вводили в березні дистанційне навчання. Я особисто займалася уроками зі своїми дітьми, а це 8 клас(допомагала якщо донька просила мене про це), 5 клас-допомагала, і 1 клас- навчалися. І плюс 2х річна донечка. Було і вайбер, і зум, і кларум. Знаєте, було тяжко, займало майже весь день. Я справлялася сама. Але я "ЗА" і тільки "ЗА" дистанційне навчання. Мені мої діти дорожче чим навчання.
Катя
Для Оля: ок. Ви хочете роками сидіти дома через корону, можливо, ви забули, але існують набагато страшніші хвороби. Готові через якусь хворобу псувати собі життя. Скоріше б цей дурний карантин закінчився.
Коментувати
Воспоминания.
І дистанційну освіту можна організувати так, що вона надає знання навіть кращі, ніж очно( маю на увазі 5-11 класи). Але в нас багато бабусь- вчителів. яким за 70 років і які не знаються у комп`ютері. От вони й надавали завдань. перевіряли у телефонах (в них навіть комп’ютерів вдома нема.) або сусідам гроші платили за те, що зроблять тест або контрольну роботу.От вам й уся дистанційна освіта
мама Аня
Нужно было не здоровых людей на улицах спрашивать про дистанционку, а тех , кто в стационарах под аппаратами ИВЛ!
Якось так
Для мама Аня: дуже правильно Ви пишете. В сусідньому будинку проводили опитування де робити пандус для людей з інвалідністю. Є декілька входів. Звичайно проголосували щоб будували з чорного входу, де немає конс’ержа, який міг би хоч двері притримати. Бо так пандус не буде заважати більшості "нормальних" людей. Сумно, що питають тих, хто про проблеми знає "понаслышке".
Val
Для Якось так: Т.е. из-за 0,5% подверженных тяжелой форме ковида нужно загонять в тотальный карантин всю страну, ложить экономику, доводить до голода и тотального обнищания? В таком случае этих 0,5% озверевшие "нормальные" люди просто на столбах повесят.
Катя
Якось так. Згідна. Не можна ж зупиняти життя всій країні через 0.5%. Ніхто не знає хто до них попаде , але , на жаль, краще зробити не можна.
Коментувати
Вчителька
да понятно что дети дома родителям 24/7 в тягость. Дело же даже не в учебе. Но наверное общего карантина не миновать.
Аріель
Дибільне опитування дибільного народу! Чому ніхто не каже про якість навчання (очного чи дистанційного)? Дистанційне навчання? Звичайно воно не замінить очного, але вдосконалювати його потрібно, а не просто верещати, що діти мають ходити до школи, аби тільки не сиділи дома і не заважали батькам!
Розумнниця
Тільки дибільні люди можуть хотіти дистанційного навчання. Але це не дивно бо вибрали дибілів до влади.
sss
Для Розумнниця: Тільки дибільні батьки можуть відправляти дітей до школи наражаючи їх і себе на небезпеку! Вірно кажуть, що в нас країна неляканих ідіотів!
Лодочка
Яка небезпека, дибільна ти? Живи на хуторі!
БОЙ
Інколи дивуюсь бидлу яке живе в Україні . Більшість студентів та учнів хочуть традиційну форму навчання аби бити байдики. У тій же школі приблизно 40-50% учнів навіть не виконують домашнє завдання , а на дистанційному навчанні усе контролються , тому їх майже всі виконують . Що це за вбогі батьки які відхрещуються від своєї дитини на користь школи?
Коментувати
Якось так
Цікаво подивитися вибірку цього опитування. Бо стандартна вибірка, скоріш за все означає, що опитували тих, у кого не хворіли ковідом діти (або взагалі не має дітей). Впевнений, що опитування в сім’ях де були хворі діти чи родичі, були б кардинально протилежні результати.
Puma
Для Якось так: А какой процент детей болеет короной тяжелее обычной простуды? Садики работают с июня и по идее там все уже должны были переболеть.
Якось так
Для Puma: Це питання задайте МОЗу. Але точно скажу, що Вам буде байдуже до тих відсотків, якщо Ваша дитина попаде до тих 10% чи 5% чи 2 % важкохворих чи, не дай Бог, летальних випадків. Це ж загальновідомо, що коли гинуть (від хвороби чи на фронті) десятками сотнями чи тисячами, то це якась далека статистика і не більше, а коли це відбудеться в сім’ї, то це вже непоправна ТРАГЕДІЯ.
Puma
Для Якось так: Жизнь одного ребенка не стоит благополучия все страны. При проведении привычной всем реакции Манту, от анафилаксии откидывается примерно каждый стотысячный ребенок. И никто не строит из этого трагедии. От коронавируса смертность среди детей еще меньше.
Коментувати
Кто-то
Интересен был бы подобный опрос относительно процента родителей, которые в ситуации карантина, помогали с занятиями детям. А то что то детям должны все, кроме их родителей.
Den
Для Кто-то: Родители еще должны работать, а не сидеть дома и выполнять работу за вечно ноющих учителей.
Оксана
Що за дурниці пишете! Діти повинні нормально ходити в школу, не дихати хлоркою, без намордників, без антисептиків, які викликають алергію. Моя дитина не ходила до школи всю весну - забула букви, з нетерпінням чекала 1 вересня, щоб побачити свою вчительку, друзів. І аж тепер я побачила, наскільки вона відстала в навчанні. Зараз різко похолодало, діти можуть трохи пошмаркати - і тільки, так буває кожного року, але цього року комусь треба роздути паніку.
Правда
Для Оксана: у родителей, которые при памяти, дети буквы за весну не забывают.
Коментувати