Мовний омбудсмен пов'язав результати ЗНО з кадровим голодом

Уповноважений із захисту державної мови незадоволений якістю викладання українською

Мовний омбудсмен пов'язав результати ЗНО з кадровим голодом

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь висловив незадоволення якістю викладання державною мовою в українських школах.

Про це, за інформацією прес-служби Кабінету Міністрів, він сказав в ефірі Радіо «НВ».

«Мене цікавить і якість викладання державною мовою. Це можна буде побачити, зокрема, і за тими результатами, які ми побачимо на ДПА і ЗНО», - зазначив мовний омбудсмен.

Коментуючи цьогорічні результати ЗНО, які виявилися гіршими за минулорічні, Кремінь зазначив: «У мене є така підозра, що разом із тим кадровим голодом, який у нас є в системі освіти, разом із погіршенням якості викладання, разом із зменшенням мотивації на викладання якісною державною мовою інших дисциплін, - ми маємо такі наслідки».

Освіта.ua
09.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Galina Ost
Як правила будуть вилумувати такі як авраменко,то мови взагалі української не буде...
....
А этого окуня не смущает что был сраный карантин и учителя не могли готовить участников ЗНО? Со всюду звучали лозунги об отмене ЗНО но всеравно оно состоялось и теперь вы недовольны результатом...
Ольга
А чому мовний омбудсмен не тривожиться з приводу кількості годин мови у кожному класі? Вже з 7 класу кількість годин зменшується. Програма така перенасичені, що кожного уроку нова тема. Новий матеріал мелькає перед дітьми, як краєвид за вікном швидкого потяга. Ні осмислення, ні засвоєння, ні вироблення стійких навичок неможлива!!! Коли я навчалася у школі ( а це було більше 30 років тому), то у нас було 3-4 уроки мови на тиждень. І повірте, знання доходили навіть до тих, хто їм опирався. Коли хтось із посадовців каже, що вболіває за мову, мені хочеться дати йому в морду, бо насправді він нічого для неї не робить. Навпаки, ночей не спить, а все думає, як ще скоротити і оптимізувати навчання в школі.
Оксана
Для Ольга: Цілком підтримую. Така ситуація на кожному предметі. Діти не хочуть вчитися тому, що програми перевантаженні. Скільки нових термінів, понять з кожного предмету дитина повинна усвідомити, запам’ятать. І так кожного уроку і щодня. А винні у всьому ,як завжди, вчителі. Не укладачі програм, не автори підручників, написаних занадто науковою мовою. (Я про всі предмети )
Коментувати
Местный
"висловив незадоволення якістю викладання державною мовою в українських школах" - Ну так вперёд в школу работать и показать как надо.
Святослав Мудрый
Просто никому ваша мова не нужна. Уехать молодежь мечтает из Украины и побыстрее
Реаліст
Жертва кадрового голоду від зеко манди. Розумнішого омбудсмена не знайшли?! А нічого, що випускники від березня без школи і в повній невизначеності. Бо оці кадрові голодуючі його ледь не відмінили!?????????

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!