Скорочення малих шкіл не завжди доцільне, - Зеленський

За словами Президента, уряд має запропонувати можливі шляхи вирішення цього питання

Скорочення малих шкіл не завжди доцільне, - Зеленський

Президент Володимир Зеленський вважає, що скорочення малокомплектних шкіл не завжди доцільне, і наголошує, що уряд має запропонувати можливі шляхи вирішення цього питання.

Про це глава держави заявив під час спілкування з представниками ЗМІ у Херсоні, розповідаючи про відвідання школи в селі Садовому.

«Там усі люди дуже бояться, що та реформа освіти, яка була запроваджена раніше, передбачає знищення таких шкіл. А там 128 дітей навчається. Я їм сказав, що такого ніколи не буде – ми не допустимо», – повідомив Зеленський.

Президент зазначив, що планує провести зустріч з в. о. міністра освіти Сергієм Шкарлетом для обговорення цього питання.

«Спочатку освітній момент, а потім я хотів би поставити завдання уряду, щоб вони підготували принциповий державний підхід до маленьких містечок і сіл. Це має бути реформа села», – сказав він.

З проханням не закривати невеликі школи до Глави держави звернулася й директор Садівської ЗОШ та педагогічний колектив закладу.

«Не буде школи, то не буде й села», – переконані вони.

Володимир Зеленський пообіцяв колективу закладу, що доручить в. о. міністра освіти і науки опрацювати питання невеликих шкіл і їхнього функціонування.

Водночас він поцікавився, що робити в ситуації, коли кількість учнів не більша або дорівнює кількості вчителів. Педагоги погодилися з тим, що в таких ситуаціях необхідно знаходити рішення, але наголосили: підхід має бути індивідуальним у кожному випадку й насамперед враховувати інтереси дітей, адже є населені пункти, з яких добиратися до освітніх закладів у сусідніх селах складно.

Освіта.ua
21.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гідність
дітки повинні навчатися в школах на місці проживання,скільки в школі їх не було. А не бендежить те,що до опорних вона добирається в цілому 30-40 хвилин, до 40 км шляху в одну сторону. До уроків і після жах на дитинку дивитися. Як би це була дитина реформіста?
Вчитель
Всі міркування вірні, але якби про це сказала відповідальна людина. А так маємо чергове нічого не значуще патякання .
Аскет
Не питання. якщо громада села зможе фінансово утримувати ту школу. Бюджетні гроші, виділені на освіту , повинні іти за учнем.
1
Конечно, скорл выборы. (Админ, а можно убрать дебильнле ограничение на количество символов в посте?
вчитель
Можливо вперше за останні роки щось вирішать мудро і виважено, а не всіх під одну гребінку. Сільську школу знищували останніх 10 років, а сьогодні саме в малих школах можливо на 100% убезпечити дітей від натовпу та елементарно виконати вимоги карантину.
Сергей Лимонов
Для вчитель: Свята наївність та простота! Мало вам локшини навішала за останній рік команда "квартала?"
grygry
Парадигма - "немає школи -немає села" - повна дурня. Зараз актуально - "НЕ МАЄ СЕЛА - НЕ БУДЕ І ШКОЛИ". У селі немає роботи, молодь не затримується ( у місто, або за кордон). У селі залишилися люди поважного віку, які дітей не народжують... Фізично...(Діди з бабусями - не здатні)... Де учні візьмуться ? Кого навчати ???
Коментувати