У ВР пропонують дозволити йти у школу не один раз у житті

Законопроектом пропонується зняти обмеження щодо отримання середньої освіти «один раз у житті»

У ВР пропонують дозволити йти у школу не один раз у житті

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким пропонується зняти обмеження щодо отримання повної загальної середньої освіти лише «один раз у житті».

Відповідний проект закону зареєстрований групою депутатів з фракції «Європейська солідарність».

Автори документа зазначають, що завданням законопроекту є  приведення Закону України «Про повну загальну середню освіту», що був ухвалений на початку 2020 року, у відповідність із Конституцією України та іншими законами України.

«При прийнятті закону не вдалося уникнути деяких істотних неузгодженостей із нормами законодавства України та появи положень, що мають ознаки неконституційних, на що дедалі частіше вказують представники педагогічної громадськості, органи місцевого самоврядування та інші суб’єкти навчального процесу», - наголошують автори законопроекту.

Зокрема, статтею 6 Закону «гарантується безоплатність здобуття у державних та комунальних закладах освіти повної загальної середньої освіти на кожному її рівні за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів один раз протягом життя».

«Наведена редакція щодо уточнення «один раз протягом життя», (наприклад, щодо закладів спеціалізованої освіти, ліцеїв) у пропонованому контексті не узгоджується з нормами частини третьої статті 53 Конституції України та не враховує правової позиції Конституційного Суду України», - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Освіта.ua
10.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шапокляк
Для педофілов буде рай. Посадять дорослого дядьку з дітьми, ох він навчить їх всьому. Коли відмінили можливість залишатися на повторний курс, всі вчителі, батьки і діти зітхнули з полегшенням. Адже ці переростки що тільки не витворяли у класі. Тепер знов теж саме, але у гіршому варіанті.
vira
Набридли недолугі рішення. Коли вже дочекаємося постанов на користь суспільству, школи, медицини, пересічній людині?
savvich
Це мудре рішення, яке даже уві сні не може прийти в голову нормальній людині, геніально! Це ж треба, щоб школа так дістала автора проекту, щоб думати над подібним! Тільки пропоную доповнення, йти у школу не більше 11 раз і у разі досягнення 18 років, іде захищає країну, а далі може продовжити йти у школу не один раз! Ох геніально!
Дмитро
Нормально. Депутатам потрібно заново піти у школі, бо у багатьох немає знань, а в декого з них - мізків. Багатьом людям теж згодиться.
Ололо
Для Дмитро: Нищий ты, а "мозгов нету" у них?
Максим
Для Дмитро: погоджуюсь
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!